Офіційний портал
Запорізької міської влади

69105, м. Запорiжжя, пр. Соборний 206ДОВІДКА

про виконання бюджету м.Запоріжжя за І півріччя 2013 року

 

Доходи

До бюджету міста за звітний період надійшло доходів в сумі 1 281,4 млн.грн., в тому числі до загального фонду бюджету - 1 145,3 млн.грн., спеціального фонду – 136,1 млн.грн.

За обсягом податкових надходжень до місцевих бюджетів у розрахунку на одиницю населення (1149,10 грн.) місто посідає ІІ місце серед територій області.

Без врахування трансфертів план по доходах загального фонду виконаний на 102,8 відсотка, понад плану до бюджету міста надійшло 22,6 млн.грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи зросли на 22,3 млн.грн. або на 2,8 відсотка.

Найбільшим джерелом надходжень загального фонду бюджету міста є податок на доходи фізичних осіб, надходження якого склали 604,9 млн.грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зазначеного податку зросли на 2,4 відсотка (14,2 млн.грн.). Виконавчими органам міської ради спільно з податковими органами проводиться робота з підприємствами міста щодо підвищення фонду оплати праці та середньомісячної заробітної плати, в результаті чого протягом звітного періоду до бюджету міста додатково мобілізовано 3,7 млн.грн податку на доходи фізичних осіб.

Завдяки роботі міської та районних комісій з питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат 14 підприємств міста скоротили борги перед працівниками на загальну суму 5,6 млн.грн.

Плата за землю є другою складовою доходів загального фонду бюджету міста. За звітний період надійшло 179,4 млн.грн., виконання плану становить 106,9 відсотка. В порівнянні з минулорічними показниками зазначені надходження зросли на 14,3 млн.грн. або 8,7 відсотка. Позитивно на виконання планових показників позначилась проведена робота по приведенню договорів оренди земельних ділянок у відповідність до норм чинного законодавства та перерахунків вартості землі згідно з діючою нормативною грошовою оцінкою. Завдяки цьому додатково бюджет міста отримав понад 10,0 млн.грн. плати за землю.

Станом на 01.07.2013 року бюджет отримав податку на прибуток підприємств комунальної власності в сумі 21,9 млн.грн., орендної плати за користування майном комунальної власності – 8,2 млн.грн., плати за користування надрами – 3,6 млн.грн., місцевих податків і зборів - 5,9 млн.грн.

Надходження спеціального фонду бюджету міста склали 136,1 млн.грн., з яких субвенції з державного та обласного бюджетів – 11,7 млн.грн. Без урахування офіційних трансфертів план виконаний на 100,6 відсотка, порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 23,5 млн.грн. Найбільшу питому вагу в доходах займають єдиний податок (48,9 відсотка або 60,9 млн.грн.) та власні надходження бюджетних установ (41,2 відсотка або 51,2 млн.грн.).

В результаті проведення організаційної роботи щодо виявлення забудовників земельних ділянок для залучення їх до пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста бюджет розвитку міста поповнився коштами пайової участі у розмірі 0,2 млн.грн.

Наразі триває робота по формуванню реєстру платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та забезпеченню взяття податковими органами платників на облік. В поточному році здійснюється справляння зазначеного податку з юридичних осіб, а вже з наступного року податок будуть сплачувати також і фізичні особи у відповідності до останніх змін, внесених до Податкового кодексу України.

 

Видатки

За звітний період з бюджету міста проведено видатків на загальну суму 1423,4 млн.грн., із яких за загальним фондом бюджету - 1312,1 млн.грн. або 89,6 відсотка планових показників на відповідний період, за спеціальним фондом – 111,3 млн.грн. До державного бюджету перераховано 92,0 млн.грн.

При проведені фінансування першочергова увага приділялась захищеним статтям видатків, які склали 90,1 відсотка видатків загального фонду бюджету без урахування витрат за рахунок субвенцій з державного бюджету. Так, на заробітну плату з нарахуваннями спрямовано 677,3 млн.грн., розрахунки за спожиті бюджетними установами комунальні послуги і енергоносії – 101,3 млн.грн., медикаменти та продукти харчування – 32,0 млн.грн., обслуговування боргу – 8,2 млн.грн., трансферти населенню – 8,8 млн.грн. Протягом звітного періоду забезпечено своєчасні та в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ міста.

За функціональною ознакою найбільшу питому вагу у загальному обсязі видатків займають витрати на забезпечення функціонування установ соціально-культурної сфери міста та соціальний захист і соціальне забезпечення – 81,6 відсотка.

Так, на утримання і розвиток установ соціально-культурної сфери використано 830,0 тис.грн., в тому числі освіти - 474,5 млн.грн., фізичної культури і спорту - 14,5 млн.грн., охорону здоров’я - 294,8 млн.грн., культуру і мистецтво - 46,2 млн.грн.

Видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення склали 305,8 млн.грн., з яких за рахунок субвенцій з державного бюджету 287,2 млн.грн. Кошти субвенцій спрямовані на надання допомоги сім`ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, інвалідам з дитинства, дітям інвалідам та тимчасової державної допомоги в сумі 242,5 млн.грн., пільг особам, які мають право на отримання пільг при оплаті електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, твердого палива та рідкого пічного побутового палива, а також інших, передбачених законодавством пільг, - 34,6 млн.грн., відшкодування додаткових виплат населенню на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг – 10,1 млн.грн.

За звіp style=тний період понад 105 тис.чол. скористались пільгами на надання житлово-комунальних послуг, 27 тис.чол. - іншими, передбаченими законодавством, пільгами, правом отримання житлових субсидій - близько 19 тисяч домогосподарств.

Видатки на компенсацію пільгового проїзду окремих категорій громадян в міському авто- та електротранспорті, на водному і залізничному транспорті проведені в сумі 27,5 млн.грн. (в тому числі за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 13,7p style= млн.грн.). За сприяння голови Запорізької облдержадміністрації в червні поточного року бюджет міста отримав субвенцію з державного бюджету на компенсацію пільгового проїзду грошовими коштами в сумі 5,0 млн.грн., що дозволило ЗКП МЕТ «Запоріжелектротранс» розрахуватися з працівниками підприємства по виплаті заробітної плати.

В рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя проведені видатки на заходи із соціального захисту населення в сумі 5,3 млн.грн., фінансову підтримку ветеранським організаціям міста – 0,3 млн.грн. На компенсаційні виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги витрачено 1,1 млн.грн.

За рахунок бюджетних коштів, передбачених на житлово-комунальне господарство, виконані роботи по експлуатації та утриманню 4,47 млн.кв м доріг, поточному ремонту 13,3 тис.кв.м. доріг та тротуарів, догляду за 0,5 тис.га зелених насаджень, поточному ремонту 9 км мереж зовнішнього освітлення, проведені роботи по вибірковому капітальному ремонту 5 будинків житлового фонду комунальної власності, 8 будинків житлово-будівельних кооперативів, капітальному ремонту 2,734 тис.кв.м покрівлі, експертизі, модернізації, заміні, капітальному ремонту 5-ти ліфтів та інші.

На будівництво, реконструкцію та ліквідацію аварійного стану об’єктів освоєно 27,0 млн.грн., в тому числі на об’єкти соціальної сфери - 1,5 млн.грн., житлового господарства – 2,1 млн.грн., комунального господарства 13,1 млн.грн., освіти - 6,8 млн.грн., охорони здоров’я - 3,5 млн.грн.

За рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища на проведення природоохоронних заходів спрямовано 8,7 млн.грн.

Міська влада вдячна Запорізькій обласній раді та обласній державній адміністрації за небайдуже ставлення до нагальних потреб міста та виділення субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку (10,0 млн.грн.) та субвенцій з обласного бюджету на заходи з озеленення міста (1,7 млн.грн.) і забезпечення безпеки руху на міських автомобільних шляхах (1,5 млн.грн.).


Яндекс.Метрика  
Шановні відвідувачі і користувачі сайту,
ми будемо вдячні, якщо Ви не забудете зробити посилання на нашу адресу www.meria.zp.ua
при використанні матеріалів сайту.

© 2007
Разработка сайта Smart Internet