Офіційний портал
Запорізької міської влади

69105, м. Запорiжжя, пр. Соборний 206


Генеральний план

І. Введення

Концепція розвитку м. Запоріжжя розроблена в 1993-1996 р.р. інститутом «Діпромісто» за замовленням Запорізького міськвиконкому і Держкомбуду України.
Концепція розроблена відповідно з сучасними нормативно-методичними положеннями Держкомбуду України, що спираються на світовий досвід містобудівного проектування та вітчизняних розробок 90-х років (з урахуванням земельної реформи, впровадження ринкової економіки та ін.).
Концепція є прогнозно-аналітичною містобудівною документацією, призначеною для виявлення актуальних проблем планувального розвитку м. Запоріжжя і способів їх рішення.
Відповідно до цього Концепція містить:
1. Аналіз сучасного стану планування і забудови міста, його соціальної, виробничої, інженерно-транспортної інфраструктури, стану навколишнього середовища та інших найважливіших містобудівних чинників. Детально розглядаються питання міських територій (комплексна оцінка планувальних умов і ефективності використання), забезпеченості населення житлом, основними видами культурно-побутового, транспортного і інженерного обслуговування.
2. Прогноз планувального розвитку міста і принципіальні напрямки діяльності по вирішенню містобудівних проблем, поліпшенню життєвих умов населення. Пропозиції по розселенню і перспективному розміщенню будівництва основуються на об'єктивних характеристиках міських та прилеглих територій і їх потенційної придатності для різних видів використання. Поліпшення екологічної ситуації і забезпечення раціонального, на користь населення, ресурсовикористання розглядаються як приоритетні завдання подальшого містобудівного проектування.
У планувальних пропозиціях Концепції враховані підсумки конкурсу на кращу ідею перспективного розвитку міста, проведеного в 1991 р., на якому авторський колектив «Діпромісто» зайняв перше місце.
Перспективні перетворення і розвитку виробничого комплексу м. Запоріжжя оцінюються в Концепції, виходячи з самих загальних прогнозів, допустимих складними сучасними соціально-економічними умовами.
Робота над Концепцією здійснена інститутом «Діпромісто» в співпраці з підрозділами Запорізького міськвиконкому і за участю відповідних служб обласної держадміністрації.
Концепція виходить з необхідності послідовних та активних дій цих органів влади по забезпеченню подальшого розвитку міста шляхом:
- здійснення адміністративних, інженерно-технічних та інших заходів по вирішенню проблем дефіциту територій (в тому числі вдосконалення адміністративно-територіального розподілу, санітарно-захисних зон підприємств);
- створення і впровадження сучасних методів керування використання територій, зокрема, прийняття міських правил використання і забудови територій;
- активізація місцевої інвестиційної політики як обов'язкових умов розвитку інфраструктури міста та прилеглих територій;
- розробки Генерального плану м. Запоріжжя як планувальної проектної основи для реалізації першочергових пропозицій даної Концепції.
Концепція розроблена авторським колективом, що складається з фахівців Київського інституту «Діпромісто», головного управління архітектури та містобудування Запорізького міськвиконкому, Державного комітету у справах архітектури та містобудування. Передпроектні опрацьовування виконані із залученням субпідрядних організацій відповідно до Програми робіт.

Запорізька міська рада
п'ятнадцята сесія двадцять другого скликання

РІШЕННЯ

від «19» листопада 1997 року

Про затвердження матеріалів концепції перспективного розвитку м. Запоріжжя

Розглянувши представлені проектно-виробничим об'єднанням "Діпромісто" матеріали нової концепції розвитку міста Запоріжжя, що ухвалені 15 січня 1997 року на засіданні науково-технічної ради Держкоммістобудування України та, враховуючи рішення виконкому Запорізької міської ради від 27.03.97 № 134, Запорізька міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити матеріали даної концепції розвитку міста Запоріжжя.
2. Доручити виконавчому комітету Запорізької міської ради видати замовлення на розробку нового генерального плану міста Запоріжжя.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію по комунальній власності, ресурсах і приватизації.


Міський голова О.С.Головко

Вступ до Генерального плану м. ЗапоріжжяРішення міської ради «Про затвердження Генерального плану розвитку м. Запоріжжя»

Генеральний план м. Запоріжжя

среднее качество(8m) полный размер(35m) скачать архив (25m)Рішення Запорізької міської ради №4 від 23.07.2014 "Про надання згоди на коригування матеріалів проекту внесення змін до генерального плану міста Запоріжжя"

Яндекс.Метрика  
Шановні відвідувачі і користувачі сайту,
ми будемо вдячні, якщо Ви не забудете зробити посилання на нашу адресу www.meria.zp.ua
при використанні матеріалів сайту.

© 2007
Разработка сайта Smart Internet