Офіційний портал
Запорізької міської влади

69105, м. Запорiжжя, пр. Соборний 206Про роботу Олександрівської районної адміністрації

Звіт

про роботу районної адміністрації

Запорізької міської ради по Олександрівському району

за I півріччя 2017 року

Робота районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району ведеться відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», нормативно-правових і розпорядчих актів вищих органів влади та Положення про районну адміністрацію Запорізької міської ради по Вознесенівському, Дніпровському, Заводському, Комунарському, Олександрівському, Хортицькому, Шевченківському району, затвердженого рішенням міської ради від 25.01.2017 № 52.

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Олександрівському району забезпечує комплексний соціально-економічний розвиток району та реалізує політику міської ради у визначених законодавством сферах управління. Діяльність районної адміністрації спрямована на забезпечення та реалізацію пріоритетних напрямків у сфері соціально-культурного розвитку, підприємництва і торгівлі, житлово-комунального господарства, виконання соціальних програм, на подальше підтримання стабільної суспільно-політичної ситуації в районі.

Олександрівський район є одним із найстаріших у місті Запоріжжі, вважається історичним центром, в 2017 році виповнюється 82 роки з дня його утворення. Загальна площа району складає 11,2 км. На території району розташовано 83 вулиці, 13 провулків, 5 площ, 12 скверів і Центральний парк культури і відпочинку «Дубовий гай», 3 університети, 6 коледжів і ліцеїв, 12  шкіл та 14 дитячих садків. Кількість населення Олександрівського району становить понад 62 тис.чоловік. Пріоритетом роботи районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району є збереження історичних місцевих традицій та примноження честі і краси району.

Одним із головних напрямків роботи районної адміністрації є організація благоустрою району, забезпечення належного санітарного утримання території та ефективної експлуатації житлового фонду, озеленення, створення місць відпочинку громадян, догляд за утриманням та ремонтом малих архітектурних форм, доріг, тротуарів та пішохідних доріжок.

Районною адміністрацією налагоджено співпрацю з підприємствами різних форм власності, у тому числі комунальними, що забезпечують належне утримання та ефективну експлуатацію комунальної власності територіальної громади міста на території району. Постійно забезпечується координація роботи керівників служб та комунальних підприємств району з метою постійного підтримання території району у належному санітарному стані (покіс карантинних трав на закріплених територіях, доглядові роботи за зеленими зонами, знесення аварійних дерев, ремонт доріг, відновлення освітлення тощо).

У 2017 році районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району з міського бюджету виділено фінансування на проведення поточного ремонту асфальтобетонного покриття прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів Олександрівського району в сумі 4 646,925 тис. грн. Укладено відповідний договір з КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів», наразі вже виконано ремонтні роботи на площі 4529,59 кв.м. Фактично виконані роботи складають 44% від запланованого обсягу ремонтних робіт по району. Крім того, виконано поточний, середній і ямковий ремонт багатьох автомобільних доріг району - по вулицям Єднання, Козачій, Теплій та іншим.

На території Олександрівського району КП «ЕЛУАШ» систематично проводиться очищення лоткової частини доріг під бордюром від наносного ґрунту та бруду, механізоване прибирання і миття підмітально-прибиральними машинами, роботи по обслуговуванню зливової каналізації. Так, в оперативному управлінні районної адміністрації знаходяться 18,428 км мереж, 835 решіток та 320 оглядових колодязів зливової каналізації. Протягом звітного періоду КП «ЕЛУАШ» очищено 112 дощеприймальників, встановлено 20 нових решіток, закрито 32 люки колодязів, виправлено 6 горловин оглядових колодязів. Районною адміністрації виконано роботи по інвентаризації «безхазяйних» зливових каналізацій, обстежено  внутрішньодворові території з метою уточнення їх переліку та розташування.

Спільно з представниками ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс» проведено огляд переїздів (перетинів) трамвайних колій з автомобільними шляхами з метою встановлення їх технічного стану та планування проведення ремонтних робіт.

Під контролем районної адміністрації КРБП «Зеленбуд» протягом півріччя проводились роботи з догляду за зеленими насадженнями району - очищення газонів та квітників, пристовбурових лунок дерев і кущів; обрізка під природний вид крон дерев; формування крон кущів; відкривання групових кущів троянд, знесення сухостійних дерев; висадка дерев та кущів, покіс трав та інші.

Продовжуються роботи по покосу зелених зон в Олександрівському районі. З метою недопущення росту карантинних рослин районною адміністрацією проведено нараду, на якій були присутні голови квартальних комітетів, голови ЖБК та ОСББ, представники підприємств, підприємці району. Проводиться робота по обходу території Олександрівського району та вручення всім суб’єктам господарювання (підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності) повідомлень про обов’язкове виконання Правил благоустрою території міста Запоріжжя. У 2017 році районній адміністрації виділено кошти в сумі  81,892 тис. грн. на ліквідацію карантинних рослин. Підрядною організацією КРБП «Зеленбуд» ці роботи будуть виконані протягом третього  кварталу поточного року.

Проведено інвентаризацію зупинкових навісів в межах території району, під час якої  виявлено 6 безхазяйних павільйонів очікування громадського транспорту, які згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради прийняті в оперативне управління районної адміністрації. Наразі в оперативному управлінні районної адміністрації нараховується 22 зупинкових навіси.

Малі архітектурні форми (дитячі майданчики, лави, урни), які розташовані у скверах та парках, приведені у належний технічний та естетичний стан. Постійно проводиться їх поточний ремонт та фарбування, а також ремонт зупинок міського громадського транспорту. Підрядною організацією «Моноліт Січ» виконано роботи по поточному ремонту зупинок громадського транспорту та поточному ремонту лавок і урн у скверах Прикордонників, на майдані Волі, перехресті пр. Соборного /вул. Української. Підрядною організацією  ТОВ «Тріумфбудсервіс» встановлені  4 лави та 4 урни для сміття по вул. Фортечній, 2 та вул. Шкільній, 48. Усього протягом півріччя в парках, скверах та на вулицях району встановлено  80 лав та 76 урн.

На території Олександрівського району продовжуються роботи по встановленню дитячих майданчиків, наразі вживаються заходи щодо прийому-передачі на баланс районної адміністрації дитячих та спортивних майданчиків - проведена їх інвентаризація, перевірка та уточнення переліку елементів.

З метою забезпечення належного санітарного утримання території районною адміністрацією контролюється проведення ТОВ «Поллукстрейд» робіт по збиранню випадкового сміття на вулицях району, очищення зелених зон та узбіч доріг від сміття з його вивезенням на полігон ТПВ. Крім того, перевіряється додержання графіків вивезення твердих побутових відходів ТОВ «Умвельт-Запоріжжя».

Станом на 30.06.2017 всі осередки накопичення гілок на прибудинкових територіях району вивезено (109,0 т гілок та 203,0 т сміття).  До цих робіт залучені транспорт сторонніх організацій, працівники КП «Титан» та інших підприємств району. Виявлено та ліквідовано 105 стихійних звалищ сміття, на полігон вивезено 77 т відходів. Проведено 7 засідань постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами, надано відповідні доручення комунальним підприємствам згідно їх повноважень.

З метою приведення території району до належного санітарного стану після зимового періоду районною адміністрацією було проведено організаційну роботу із керівниками підприємств різних форм власності щодо їх участі в загальноміських суботниках та Дні Довкілля. Листи з проханням наведення порядку на закріплених та прилеглих територіях вручено 110 суб’єктам господарювання, розташованим на території району.

Всього на території району підприємствами, установами та організаціями проведено 198 суботників, у яких взяли участь понад 3 тисячі представників трудових і навчальних колективів – як наслідок, висаджено 189 дерев і 911 кущів, впорядковано квітників і висаджено квітів на площі 3495 кв.м., на полігони ТПВ вивезено понад 150 т сміття.  Виконано прибирання залізничних відкосів та прилеглої території вздовж вулиць Арочної, Гончарова, К.Великого до межі з Вознесенівським районом, зелена зона вздовж залізниці від вантажного порту до мосту через річку Мокра Московка; ліквідовані звалища сміття по вулицям Арочній та Гончарова, впорядковані сквери біля навчальних закладів, залізничної станції, ЗЦНТІ, сквери Пушкіна, Індустрія, Олександрівський, парки Студентський, Перемоги (вздовж річки Суха Московка), здійснено прибирання прибережної смуги річки Дніпро за торговельними центрами «Сіті Мол» і «Епіцентр» тощо.

Безпосередньо районною адміністрацією організовано і проведено 24 суботники, у яких брали участь працівники районної адміністрації, студенти і учнівська молодь, волонтери, депутати міської ради, мешканці району, представники духовенства і громадських організацій.

Районна адміністрація сприяє вирішенню питань щодо укладання прямих угод на вивезення ТПВ між мешканцями приватних будинків та ТОВ «Умвельт-Запоріжжя». Щомісяця спільно з представником ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» та головами квартальних комітетів сектору індивідуальної забудови проводились рейди з контролю за станом укладання індивідуальних угод на послугу з вивезення твердих побутових відходів, проведено роз’яснювальну роботу серед мешканців, видано 35 попереджень.

Щомісячно проводиться моніторинг кількості безпритульних тварин на території району. Інформація надається до управління з питань екологічної безпеки міської ради, ТОВ «Умвельт-Запоріжжя», КП «Побутовик».

27.03.2017 проведено обстеження земельних ділянок в межах прибережних смуг ріки Дніпро в Олександрівському районі з метою контролю за дотриманням встановлених чинним законодавством обмежень щодо їх використання, а також вільного доступу до ріки Дніпро. Складено відповідний акт обстеження.

З метою забезпечення своєчасної та якісної підготовки об’єктів житлового фонду району та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2017/2018 р.р. споживачами теплової енергії - балансоутримувачами житлового фонду, закладами освіти, об’єктами охорони здоров’я – за спиряння районної адміністрації проводяться заходи з підготовки теплових господарств до роботи в опалювальний період,  ремонтно-профілактичні роботи внутрішньобудинкових систем, приладів обліку та регулювання теплової енергії, перевірка герметизації інженерних вводів, гідравлічні випробування внутрішньобудинкових систем теплопостачання та інше.

Районною адміністрацією постійно проводиться робота щодо перевірки рекламних засобів, розміщених на території Олександрівського району, здійснюється їх моніторинг та фотофіксація, матеріали передаються на розгляд департаменту комунальної власності та приватизації міської ради з метою виявлення незаконно встановлених рекламних засобів.

Спільно з представниками інспекції з благоустрою міської ради організовано 19 рейдів щодо дотримання вимог законодавства у сфері благоустрою, під час яких попереджено 78 підприємців, проведено роз’яснювальна робота з мешканцями району.

Протягом звітного періоду укладено 80 договорів з підприємствами, підприємцями – власниками засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та тимчасових споруд про закріплення та утримання об’єктів благоустрою в належному стані. Підготовлено 34 розпорядження про закріплення об’єктів благоустрою та укладення договору з фізичними особами-підприємцями та підприємствами.

Здійснено прийом та надано консультації 60 громадянам з питань індивідуальної забудови, присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості та інших питань. За результатами розгляду звернень громадян та підприємств підготовлено 37 проектів розпоряджень голови районної адміністрації про присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості та про дозвіл на відчуження частин домоволодінь.

Складено список мешканців Олександрівського району, що користуються скрапленим газом, підготовано річну заявку на його придбання мешканцями району на 2017 рік. Щомісячно формуються відповідні заявки на наступний місяць.

Впродовж 1 півріччя 2017 року приватизована 261 квартира, загальною площею 8895,20 кв. м. Кількість громадян, які приватизували житло, становить 550 осіб. Видані направлення в ТОВ ''ЗМБТІ'' для виготовлення технічних паспортів на 233 квартири. Оформлені та передані в Ощадбанк філії № 185 додаткові списки на 536 громадян, які мають право на отримання приватизаційних паперів.

Районною адміністрацією проводиться облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов - станом на 01.01.2017 на квартирному обліку перебуває 1037 сімей, на кооперативному – 185 сімей. В районній адміністрації проведено 18 засідань громадської комісії з житлових питань, на яких розглянуто 8 питань постановки на облік та 108 питань зняття громадян з квартирного та кооперативного обліку. Відділом житлово-комунального господарства районної адміністрації заповнено 352 форми подання інформації до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, 281 з яких передано реєстратору. З початку року проведено адресне роз’яснення для 30 громадян, які перебувають на обліку для поліпшення житлових умов або мешкають у гуртожитках, щодо умов участі у Програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів.

З метою сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у роботі з представниками бізнесу районною адміністрацією забезпечується надання консультативної, методичної та організаційної допомоги. Протягом 1 півріччя такі консультації отримали 110 підприємців Олександрівського району.

Підприємці району приймають активну участь в суспільно-політичному та громадському житті міста. Так, 15 суб’єктів господарювання Олександрівського району прийняли участь у семінарі-практикумі на тему «Законодавство про працю та відповідальність за його порушення», що відбувся у конференц-залі готелю «Інтурист»  28.03.2017; 3 суб’єктів взяли участь у семінарі «Новації пенсійного законодавства. Податкові зміни для приватних підприємців», що проводився 30.05.2017 у Запорізькій торгово-промисловій палаті.

Суб’єкти підприємницької діяльності району приймали участь у конкурсі на краще підприємство сфери торгівлі та послуг щодо тематичного оформлення вітрин, торгових залів та прилеглих територій, у міському заході «Масляна», активно долучалися до оформлення закладів сфери послуг державною символікою з нагоди державних свят.

В березні у районній адміністрації проведено нараду з представниками малого та середнього бізнесу, які здійснюють господарську діяльність на території Олександрівського району, з питання дотримання Правил благоустрою м. Запоріжжя.

За I півріччя 2017 року в районі відкрито 2 нових об’єкти торгівлі. За рахунок новостворених підприємств роздрібної торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування створено 7 робочих місць.

За звітний період проведено 13 засідань комісії по упорядкуванню роботи об’єктів сфери обслуговування на території Олександрівського району, на яких розглянуто 45 заяв фізичних та юридичних осіб. За результатами розгляду документів суб’єктам господарювання видано 23 розпорядження про затвердження висновків комісії щодо відведення місць для розміщення засобів пересувної мережі, та укладання договорів на право тимчасового користування місцями для розташування засобів пересувної мережі.

Суб’єктам господарювання підготовлено та видано 9 документів про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг, соціально – культурного та іншого призначення. Підписано 24  договори на право користування місцями для розташування тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

З метою забезпечення системної роботи з ліквідації незаконної торгівлі на вулицях району та прилеглих до ринків територіях, районною адміністрацією спільно з представниками Олександрівського відділення поліції Дніпровського відділу ГУНП в Запорізькій області за I півріччя 2017 року проведено 48 рейдів з ліквідації незаконної торгівлі, на порушників складено 59 адміністративних протоколів. Проведено роз’яснювальну роботу серед торгуючих та покупців щодо неприпустимості здійснення торгівлі у невстановлених місцях, порядку здійснення законної торговельної діяльності та про адміністративну відповідальність згідно чинного законодавства.

Для запобігання випадкам захворювань на ботулізм серед населення на території Олександрівського району районною робочою групою з профілактики та недопущення реалізації ймовірно небезпечної продукції систематично проводяться обстеження підприємств торгівлі, де здійснюється реалізація в’яленої риби, перевіряється наявність декларацій виробників, що підтверджують якість і походження в’яленої риби. Зокрема,  перевірено магазини «Велика кишеня», «АТБ-маркет», Брусничка», «Варус», «Пивасик» та інші.

Експертною групою з моніторингу цінової ситуації на продовольчі товари у торговельній мережі міста та на ринках щотижнево здійснювався контроль за ціновою ситуацією на основні продукти харчування, соціальні сорти хліба та сорти хліба масового вжитку у роздрібних торгових підприємствах та на ринках району з 31 найменування.

Комітетом з конкурсних торгів за I півріччя 2017 року за переговорною процедурою здійснено закупівлю послуг з постачання теплової енергії.

У системі електронних закупівель ProZorro оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів на закупівлю послуг: будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь, ремонт доріг (поточний ремонт з відновлення асфальтного покриття прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів (доріг)); відновлення покриття (поточний ремонт тротуарів); збирання та перевезення безпечних відходів (утилізація сміття та поводження зі сміттям).

З метою реалізації повноважень з питань соціального захисту населення районна адміністрація тісно співпрацює із структурними підрозділами виконавчих органів міської ради по Олександрівському району, координує їх діяльність, забезпечує додержання законодавства і виконання розпорядчих документів міської ради у цій сфері.

Районною комісією з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат проведено системну роботу серед підприємств району з питань погашення заборгованості із заробітної плати, єдиного соціального внеску та зі страхових внесків до Пенсійного фонду України. Протягом I півріччя 2017 року проведено 6 засідань комісії, на яких заслухано 30 керівників підприємств з питань: погашення заборгованості із заробітної плати – 11, сплати заборгованості з єдиного соціального внеску – 11, заборгованості зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – 4.

Проведено 3 засідання районної робочої групи для забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Представники 18 підприємств району поінформували про стан дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Районною комісією по вирішенню питань, пов'язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям протягом I півріччя 2017 року розглянуто 512 заяв громадян, за підсумками їх розгляду прийнято 510 позитивних рішень.

На виконання Плану заходів щодо забезпечення соціального захисту бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період 2016-2017 років у складних погодних умовах та під час надзвичайних ситуацій, з метою запобігання загибелі громадян від переохолодження у період надзвичайних ситуацій функціонує районний оперативний штаб. Протягом звітного періоду проведено 2 засідання штабу, на яких розглянуті питання оперативних дій всіх членів штабу, визначено заходи щодо захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

На території Свято-Покровського Кафедрального собору, за рахунок коштів обласного бюджету, в січні-лютому 2017 року двічі на тиждень здійснювалось гаряче харчування бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, всього видано 370 порцій. Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області по вулиці Поштовій, 3, було розгорнуто пункт обігріву, до якого за весь період роботи за допомогою звернулося 1964 особи.

З метою організації роботи щодо призначення (відновлення) внутрішньо переміщеним особам виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування в районній адміністрації створено відповідну районну комісію. Протягом півріччя проведено 15 засідань комісії, прийнято рішення про призначення (відновлення) виплат 285 особам, відмовлено – 325 особам.

З метою захисту прав і законних інтересів дітей протягом I півріччя 2017 року проведено 12 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 103 різнопланові питання - щодо захисту житлових і майнових прав дітей, встановлення порядку участі у вихованні дитини одним з батьків, звернення органу опіки та піклування до суду із позовами про відібрання дитини або позбавлення батьківських прав, встановлення опіки/піклування над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування тощо. За результатами розгляду прийнято 34 розпорядження голови районної адміністрації, 15 висновків органу опіки та піклування до суду, позовні заяви до суду від імені органу опіки та піклування, відповіді на звернення громадян і юридичних осіб з питань, що стосуються прав дітей.

З метою дієвої взаємодії суб’єктів соціальної роботи при районній адміністрації працює Дорадчий орган з питань соціальної роботи із сім’ями, що опинилися у складних життєвих обставинах. Протягом I півріччя 2017 року проведено 4 засідання Дорадчого органу, за результатами яких розглянуто 14 справ, взято під соціальний супровід Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 4 сім’ї, в яких виховується 10 дітей, і 3 особи; постійно вирішуються  різноманітні питання соціального захисту громадян.

Районною адміністрацією забезпечено здійснення функцій органу опіки та піклування над недієздатними або обмеженими у дієздатності особами. Протягом півріччя проведено 3 засідання опікунської ради, на яких розглянуті питання: звіти 23 опікунів (піклувальників) про свою діяльність за 2016 рік щодо захисту прав та інтересів підопічних, у тому числі щодо збереження належного їм майна та житла; про надання рішення органу опіки та піклування для влаштування недієздатного до інтернату; подання до суду про можливість призначення опікуна над недієздатною особою. Членами опікунської ради проведено 4 обстеження умов проживання недієздатних підопічних та стану збереження належного їм  майна.

Значну увагу районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району приділено розширенню правової освіти населення, підтриманню правопорядку на території району, боротьбі зі злочинністю і антигромадськими проявами, дотриманню працівниками районної адміністрації у своїй діяльності вимог нормативно-правових актів і законів України.

Протягом півріччя спеціалістами відділу адміністративно-правової роботи районної адміністрації прийнято участь в 78 судових засіданнях

Адміністративною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району за I півріччя 2017 року проведено 14 засідань, розглянуто та прийнято рішення по 39 адміністративним справам. Зокрема, до адміністративної відповідальності притягнуто 31 особу з накладенням стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 12988 грн; закрито 12 адміністративних справ.

Спостережною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району протягом півріччя проведено 7 засідань, на яких розглянуто питання працевлаштування осіб, які звільнилися із місць позбавлення волі; матеріально-побутового і медико-санітарного забезпечення засуджених; подання про умовно-дострокове звільнення тощо. З метою з’ясування стану дотримання прав засуджених спостережною комісією проведено обстеження умов утримання жінок та неповнолітніх, що утримуються у Запорізькому слідчому ізоляторі УДПтС України в Запорізькій області. На обліку спостережної комісії знаходиться 1 особа, яка звільнилася з місць позбавлення волі по закінченню терміну покарання.

Протягом звітного періоду відділом ведення Державного реєстру виборців, що підпорядковується районній адміністрації, підготовлено: 220 наказів керівника відділу ведення Державного реєстру виборців; 31 запит до суб’єктів надання інформації щодо уточнення персональних даних 350 виборців.

Опрацьовано 144 подання з відомостями періодичного поновлення, наданими районним відділом Державної міграційної служби, Запорізьким слідчим ізолятором, відділами реєстрації актів цивільного стану м. Запоріжжя, управлінням праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району, комунальним закладом «Запорізький центр первинної медико-санітарної допомоги № 1», Жовтневим районним судом в місті Запоріжжя, департаментом реєстраційних послуг Запорізької міської ради. За результатами опрацювання відомостей внесено зміни до ідентифікаційних та службових даних 699 виборців; змінено виборчу адресу 2119 виборців; до Державного реєстру включено 416 виборців; знищено 391 запис Державного реєстру виборців.

За допомогою програмного забезпечення АІТС «Державний реєстр виборців» здійснювався візуальний і автоматизований контроль бази даних виборців, а саме: перевірка відомостей про виборців у порядку періодичного поновлення персональних даних Реєстру, уточнення персональних даних Реєстру, систематичні і вибіркові перевірки записів бази даних Реєстру.

Головою районної адміністрації протягом звітного періоду проведено 12  нарад за участі заступників голови райадміністрації, керівників підрозділів, на яких розглянуто питання виконавської дисципліни, виконання протокольних доручень керівників вищих органів влади, робота із зверненнями громадян, якості підготовки відповідей на звернення громадян та інше.

В районній адміністрації проведено 7 нарад з головами квартальних і будинкових комітетів, на яких розглянуто питання надання населенню житлових субсидій, заключення договорів на вивіз побутового сміття, ліквідація сміттєзвалищ на території приватного сектору, прибирання території, обрізка дерев, вивіз гілля, ремонт водоводів, організація сумісної діяльності з представниками Центрального об’єднаного військового комісаріату та інше.

На виконання розпорядження голови районної адміністрації від 13.01.2017 № 36 р «Про затвердження графіка проведення співбесід з заступниками голови районної адміністрації, керівниками та головними спеціалістами відділів районної адміністрації» 25 посадових осіб пройшли щорічну оцінку.

У звітному періоді оголошено і проведено конкурс на тимчасове заміщення посади завідувача сектору культури та спорту районної адміністрації. За результатами конкурсного відбору на посаду призначено Потєряєву Т.П.

За результатами стажування на посаду головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців районної адміністрації призначено Камєнєву О.В.

З метою підвищення фахової кваліфікації працівників районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району впродовж I півріччя 2017 року проведено 6 апаратних навчань. На них розглянуто низку актуальних питань і нормативно-правових актів - Закон України «Про засади державної мовної політики», Указ Президента України «Про Концепцію державної мовної політики», Програму розвитку і функціонування української мови в м. Запоріжжя на 2016-2020 роки; Програму економічного і соціального розвитку  м. Запоріжжя на 2017 рік, загальні питання виконавської дисципліни у районній адміністрації, розгляду звернень громадян, охорони праці та протипожежної безпеки.

Значна увага керівництвом районної адміністрації приділена розгляду питань запобігання корупції в органах місцевого самоврядування – своєчасності подання електронних декларацій посадовими особами районної адміністрації у 2017 році, застосуванню окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю. Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» забезпечено подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік.

Всього протягом півріччя у Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій пройшли навчання 5 посадових осіб. Заступником голови районної адміністрації Бухтіяровою Н.А. підвищено кваліфікацію в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів національної Академії Державного управління при Президентові України.

За звітний період 7 посадових осіб прийняли участь у апаратних навчаннях, організованих виконавчим комітетом  міської ради, з питань: «Порядок проведення евакуації у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру», «Про виявлення та роботу з сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах», «Суспільно-політична ситуація в сучасній Україні», «Енергоефективність та енергозбереження в муніципальній сфері», «Електронне декларування».

З метою відзначення трудових колективів і окремих працівників за значні професійні досягнення та зразкове виконання службових обов’язків впродовж I півріччя 2017 року 43 особи нагороджено грамотами районної адміністрації.

Наразі на території Олександрівського району зареєстровані та діють 92 ОСББ та ЖБК. Проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з ініціативними групами мешканців житлових будинків району, де ще не створені об’єднання співвласників, щодо реалізації норм Законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»,  «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Станом на 01.07.2017 на території району зареєстровано 34 органи самоорганізації населення, із них 12 квартальних комітетів і 22 будинкових комітети. Загальна кількість мешканців у будинках, де створені будинкові комітети, складає 3696 осіб. Працюють і надають звіти 22 органи самоорганізації населення: 12 квартальних комітетів і 10 будинкових комітетів. 11 будинкових комітетів не працюють і звіти не надають, тому фінансування по ним не здійснюється. 1 будинковий комітет утворено в червні поточного року.

Загальна кількість мешканців, які проживають в зазначених органах самоорганізації населення складає 11648 осіб. На території приватного сектору налічується 2035 домоволодінь. Загальна кількість мешканців приватного сектору складає 7952 осіб, із них дорослі – 6934 осіб, неповнолітні – 1018 осіб.

Всього за I півріччя 2017 року органами самоорганізації населення Олександрівського району проведено 67 зборів за місцем проживання, на яких розглянуто понад 139 питань; відбулось 146 засідань органів самоорганізації населення; розглянуто 36 звернень та скарг; видано 865 довідок та 189 характеристик; кількість жителів, прийнятих під час прийомів складає понад 967 чоловік; відвідано 76 громадян похилого віку, інвалідів, сімей загиблих, багатодітних та інші. Всі голови квартальних комітетів мають встановлені графіки прийому громадян.

Налагоджено постійну співпрацю районної адміністрації із депутатами Запорізької міської ради та Запорізької обласної ради. В приміщенні районної адміністрації систематично проводяться прийоми громадян депутатами, мешканці району інформуються про графіки цих прийомів.

Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Олександрівському району організовано проведення 5 інформаційних зустрічей за участю представників Центрального об’єднаного  військового комісаріату та представниками підприємств, установ та організацій різних форм власності, головами квартальних та будинкових комітетів, ЖБК, ОСМД стосовно мотивації громадян до проходження військової служби за контрактом та з питання організації розповсюдження тематичних інформаційних матеріалів, в яких прийняли участь понад 1 тисяча осіб. Всього розповсюджено понад 500 одиниць друкованих агітаційних матеріалів. Підготовлено і опубліковано 1 виступ військових в засобах масової інформації стосовно проходження служби за контрактом. Вжито заходи по розміщенню друкованих агітаційних листівок в трамваях, тролейбусах та автобусах на маршрутах ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс».

Традиційним вже стало щомісячне проведення консультативно-правових зустрічей для мешканців району. Інформативними і актуальними ці зустрічі є завдяки участі в них, окрім працівників районної адміністрації, представників Першого запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Міністерства юстиції України, Центрального об’єднаного управління Пенсійного Фонду України м.Запоріжжя, управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району та інш. Протягом I півріччя 2017 року проведено 6 консультативно-правових зустрічей, під час яких мешканцями району отримано консультації з питань чинного законодавства.

Ефективно працює система інформаційного забезпечення висвітлення діяльності районної адміністрації. Щотижнево і щоквартально надається інформація на веб - сайт Запорізької міської ради. За звітний період в рубриках «Останні новини», «Новини з районів» розміщено понад 50 інформаційних повідомлень про діяльність районної адміністрації.

Протягом I півріччя 2017 року сектором по культурі та спорту районної адміністрації проведено роботу у напрямку забезпечення реалізації повноважень районної адміністрації у сфері культури, туризму, охорони культурної спадщини, бібліотечної та музейної справи, фізичної культури та спорту. Районна адміністрація сприяє ветеранським, молодіжним, дитячим та іншим громадським організаціям у проведенні ними роботи у сфері культури та спорту. З метою забезпечення підтримки обдарованих дітей району та реалізації зазначених напрямків роботи організовано та проведено в районі ряд заходів з нагоди відзначення загальнодержавних, міських свят та пам’ятних дат.

Районною адміністрацією, з метою естетичного та духовного розвитку молодого покоління та пропаганди патріотизму та єдності держави, разом із закладами освіти та громадськими організаціями району проведено спільні заходи: ХVІ міський зимовий фестиваль «Різдвяні вітання», студентське гуляння «Масляна», спортивно-розважальне свято «Козацькі розваги», міський музичний фестиваль «Акорди позашкілля», міський фестиваль серед творчих колективів позашкільних навчальних закладів «Пам'ять поколінь – безмежна», щорічний фестиваль-конкурс хореографічних та циркових колективів «Свято Терпсихори»,  святкові концертні програми з нагоди Міжнародного жіночого дня, Дня захисту дітей та інші.

20.05.2017 у ЦПКіВ «Дубовий Гай» відбулось святкування Дня Олександрівського району. На офіційному відкритті свята керівники району та міста нагородили грамотами міського голови за значний внесок у розвиток Олександрівського району тих мешканців району, які працювали або працюють на підприємствах району. Організовано концертно-розважальну програму із залученням творчих колективів та співаків, розважальну дитячу програму, під час якої проведено інтерактивний квест, вікторини, ігри, конкурси.

Районною адміністрацією проведено і прийнято активну участь у низці культурно-масових заходів з нагоди державних свят і пам’ятних дат, що відзначалися протягом півріччя. Зокрема, 11.04.2017 у сквері поряд залізничної станції «Запоріжжя–2» біля Уклінного хреста «Жертвам фашистських концтаборів» представники районної адміністрації взяли участь в організації та проведенні мітингу-реквієму до Міжнародного дня пам’яті в’язнів концтаборів.

До річниці аварії на ЧАЕС 25.04.2017 в районній адміністрації відбулась зустріч голови районної адміністрації з активом районного об’єднання «Союз Чорнобиль» Олександрівського району м. Запоріжжя. Голова районної адміністрації відзначив запрошених пам’ятними подарунками за їх соціально-активну життєву і громадську позицію.

Біля пам'ятника танковому екіпажу Миколи Яценка на майдані Університетському  05.05.2017 районною адміністрацією організовано та проведено районний мітинг, присвячений 72-й річниці Перемоги над нацизмом і Дню пам’яті та примирення. На мітингу були присутні ветерани, військові-учасники АТО, військовослужбовці підшефної частини     А 2189, керівництво районної адміністрації, представники трудових колективів підприємств, установ і організацій, депутати усіх рівнів, учнівська та студентська молодь – загалом близько 500 осіб. Забезпечено оформлення мітингу кошиками квітів та 20 Державними Прапорами України. Мітинг завершився покладанням квітів до пам’ятника танковому екіпажу.

19.05.2017 на скорботному мітингу поруч із пам’ятним знаком «Жертвам політичних репресій 30-50 років» були присутні представники районної адміністрації, підприємств, установ і організацій району, студентська молодь із Державними Прапорами України. З метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій у бібліотеках району було організовано книжкові виставки.

У День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни 22.06.2017 біля Братської могили у сквері поряд Вічного вогню в Олександрівському районі вшанували пам'ять всіх, хто поліг на полі бою, кого замучили у концтаборах, хто віддав своє життя заради мирного неба на землі.

З нагоди відзначення 21-ї річниці Конституції України 27.06.2017 у ЦПКіВ «Дубовий Гай» районною адміністрацією організовано та проведено святковий захід для відвідувачів відділення денного перебування Олександрівського та Вознесенівського району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Районна адміністрація тісно співпрацює з організаціями ветеранів району,  проводяться спільні засідання, урочистості на відзначення державних свят та пам’ятних дат. Протягом I півріччя 2017 року проведено 6 зустрічей з активом Ради районної організації ветеранів війни, праці та військової служби, організації інвалідів війни та Збройних Сил України, спілки ветеранів Афганістану Олександрівського району та районної організації «Чорнобильці Запоріжжя».

У квітні 2017 року в закладах освіти Олександрівського району проведено акцію «Великодній кошик солдату», вдалося зібрати велику кількість солодких подарунків для військових у зоні АТО. Колективи районної адміністрації та управління праці і соціального захисту населення також активно долучилися до акції і 14.04.2017 на зустрічі із військовослужбовцями підшефної військової частини А 2189 передали в дарунок великий кошик солодощів.

Щотижнево здійснювався моніторинг кількості у районі внутрішньо переміщених осіб у місцях компактного їх проживання та наявність резервних місць для поселення. Наразі на об’єктах підприємств та закладів району мешкає 48 осіб зазначеної категорії громадян.

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в районній адміністрації визначено кабінет для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, їх копіями; обладнано інформаційний стенд «Публічна інформація». Протягом звітного періоду районною адміністрацією у встановленому порядку зареєстровано та розглянуто 7 інформаційних запитів, в яких містилося 8 питань. За підсумками розгляду 3 інформаційних запити задоволено, на 4 надано роз’яснення.

Районною адміністрацією ведеться системна та якісна робота з опрацювання звернень громадян. Особливу увагу приділено листам громадян пільгових категорій: пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці, багатодітних і малозабезпечених сімей. Забезпечено об’єктивний розгляд звернень громадян та надання заявникам своєчасних і обґрунтованих відповідей. Протягом I півріччя 2017 року до районної адміністрації надійшло 477 звернень від 757 громадян. За результатами розгляду звернень задоволено 133 (27,88%), надані роз’яснення на 273 (57,23%), на стадії розгляду знаходиться 71 звернення (14,89%).

За видами звернень, визначених Законом України «Про звернення громадян», 100,00% склали заяви. Повторні звернення отримані від 9 громадян.

Щомісяця проводився аналіз стану роботи із зверненнями громадян, вивчалась інформація про кількість заяв, що надійшли до районної адміністрації, характер порушених питань, своєчасність реагування.

Постійно проводилась цілеспрямована, систематична робота з розгляду кореспонденції, дотримання термінів надання відповідей на документи. За звітний період зареєстровано 6094 документи, із них: вхідних – 1652, вихідних – 4442. Взято на контроль 1443 документа. За I півріччя 2017 року прийнято 478 розпоряджень голови районної адміністрації.

З метою контролю за дотриманням встановлених термінів розгляду звернень громадян і кореспонденції регулярно проводилась випереджувальна робота та надавались роз’яснення про порядок розгляду звернень та документів, що надійшли до районної адміністрації.


 

Звіт

про роботу районної адміністрації

Запорізької міської ради по Олександрівському району

за I квартал 2017 року

 

Робота в районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району ведеться відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про районну адміністрацію Запорізької міської ради по Вознесенівському, Дніпровському, Заводському, Комунарському, Олександрівському, Хортицькому, Шевченківському району, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 25.01.2017 № 52.

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Олександрівському району забезпечує комплексний соціально-економічний розвиток району та реалізує політику міської ради у визначених законодавством сферах управління. Діяльність районної адміністрації спрямована на забезпечення та реалізацією пріоритетних напрямків у сфері соціально-культурного розвитку, підприємництва і торгівлі, житлово-комунального господарства, виконання соціальних програм, на подальше підтримання стабільної суспільно-політичної ситуації в районі.

На виконання Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у місті Запоріжжі та створення сприятливих умов для розвитку підприємництва за звітний період у роботі з бізнесом забезпечено надання консультативної, методичної та організаційної допомоги.

За I квартал 2017 року консультації отримали понад 75 підприємців Олександрівського району.

З метою впливу на розвиток бізнесу на стенді районної адміністрації розміщувалися інформаційні матеріали щодо проведення міжнародних виставок, ярмарок, бізнес – форумів, конференцій.

У конференц-залі готелю «Інтурист»  28 березня 2017 року проведено семінар-практикум на тему «Законодавство про працю та відповідальність за його порушення», в якому прийняли участь 15 суб’єктів господарювання Олександрівського району.

Підприємці району приймають активну участь в суспільно-політичному та громадському житті міста.

Суб’єктами підприємницької діяльності прийнято участь у конкурсі на краще підприємство сфери торгівлі та послуг щодо тематичного оформлення вітрин, торгових залів та територій, прилеглих до об’єктів торгівлі і сфери послуг, у міському заході «Масляна», Дня Соборності України та інші.

В січні місяці 2017 року у конкурсі на краще підприємство сфери торгівлі та послуг щодо тематичного оформлення суб’єктами господарювання вітрин, торгових залів та територій, прилеглих до об’єктів торгівлі і сфери послуг переможцями конкурсу стали ПП «Фарт», кафе «Парк Авеню», ТЦ «Пальміра Плаза», ФОП Дибко Ольга Василівна. Їм вручені листи подяки виконавчого комітету Запорізької міської ради.

В березні поточного року в районній адміністрації проведено нараду з представниками малого та середнього бізнесу, які здійснюють господарську діяльність на території Олександрівського району з питання дотримання Правил благоустрою м. Запоріжжя.

За I квартал 2017 року в районі відкрито 2 нових об’єкти торгівлі. За рахунок новостворених підприємств роздрібної торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування створено 7 робочих місць.

Суб’єктам господарювання підготовлено та видано 6 документів про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг, соціально – культурного та іншого призначення.

За звітний період проведено 5 засідань комісії по упорядкуванню роботи об’єктів сфери обслуговування на території Олександрівського району м. Запоріжжя, на яких розглянуто 17 заяв фізичних та юридичних осіб. За результатами розгляду документів суб’єктам господарювання видано 13 розпоряджень про затвердження висновків комісії щодо відведення місць для розміщення засобів пересувної мережі, та укладання договорів на право тимчасового користування місцями для розташування засобів пересувної мережі.

З власниками тимчасових споруд підписано 6 договорів на право користування місцями для розташування тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

З метою забезпечення системної роботи з ліквідації незаконної торгівлі на вулицях району та прилеглих до ринків територіях, районною адміністрацією спільно з представниками Олександрівського відділення поліції Дніпровського відділу Головного Управління Національної поліції в Запорізькій області, за I квартал 2017 року проведено 21 рейд з ліквідації незаконної торгівлі, на порушників складено 12 протоколів про адміністративну відповідальність. Проведено роз’яснювальну роботу серед торгуючих та покупців відносно неприпустимості здійснення торгівлі у невстановлених місцях, порядку здійснення законної торговельної діяльності та про адміністративну відповідальність згідно чинного законодавства.

Експертною групою з моніторингу цінової ситуації на продовольчі товари у торговельній мережі міста та на ринках щотижнево здійснювався контроль за ціновою ситуацією на основні продукти харчування, соціальні сорти хліба та сорти хліба масового вжитку у роздрібних торгових підприємствах та на ринках району з 31 найменування.

Комітетом з конкурсних торгів за I квартал 2017 року здійснено закупівлю послуг з постачання теплової енергії.

У системі електронних закупівель ProZorro оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів на закупівлю послуг будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шоссе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь, ремонт доріг (поточного ремонту з відновлення асфальтного покриття прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів (доріг)); відновлення покриття (поточний ремонт тротуарів); збирання та перевезення безпечних відходів (утилізація сміття та поводження зі сміттям).

Одним із пріоритетних напрямків роботи районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району є організація благоустрою району, забезпечення належного санітарного утримання території та ефективної експлуатації житлового фонду, озеленення, створення місць відпочинку громадян, догляд за утриманням та ремонтом малих архітектурних форм, доріг, тротуарів та пішохідних доріжок, здійснення обліку громадян, які відповідно законодавства потребують поліпшення житлових умов та інше.

Реалізація цих повноважень здійснюється районною адміністрацією відповідно до Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства м. Запоріжжя на 2015-2017 роки, затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 15.01.2015 № 15.

Районною адміністрацією налагоджено співпрацю з підприємствами різних форм власності, у тому числі комунальними, що забезпечують належне утримання та ефективну експлуатацію комунальної власності територіальної громади міста на території району.

Протягом звітного періоду районними дільницями комунальних підприємств виконано наступні роботи на території району.

КРБП «Зеленбуд» проведено роботи з догляду за зеленими насадженнями району, а саме: очищення газонів та квітників, пристовбурових лунок дерев і кущів, живоплоту від сміття та листя; санітарна обрізка 96 дерев у скверах Платонівському та на майдані Волі, вулулицях Першій ливарній, Фортечній, кронування 10 дерев у скверах Платонівському та на майдані Волі, вулиці Першій ливарній, обрізування під природний вид крон 2586 дерев, омолодження та прочищення живоплоту 300 дерев по Прибережній магістралі та вулиці Глісерній, звалювання 3 дерев у сквері Платонівський та у сквері на майдані Волі, формування крон 266 дерев та кущів, відкривання групових кущів троянд, знесення самосійних дерев та порослі на площі 1830 м2 та інші роботи.

ТОВ «ЕКО-СІЧ» виконано кронування та санітарна обрізка 28 дерев по вулиці Приходській.

Протягом І кварталу 2017 року КП «Запоріжремсервіс» виконані роботи з вивозу та утилізації 834 тонн листя та гілля з території Олександрівського району.

ПАТ «Запоріжгаз» проведено роботи зі встановлення загальнобудинкових вузлів обліку газу, згідно затвердженого графіку.

КП «Запоріжміськсвітло» проведено роботи по поточному утриманню та ремонту мереж зовнішнього освітлення району.

КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» проведено роботи по зимовому утриманню вулично-дорожньої мережі району, виконано поточний дрібний ремонт автомобільних шляхів району по Прибережній магістралі (на перетині з вулицею Українською), по проспекту Соборному, по вулиці Святого Миколая (від проспекту Соборного до вулиці Тургенєва), по вулиці Українській (від Прибережної магістралі до шляхопроводу), по вулицах Шкільній, Дніпровській, Троїцькійна загальній площі 676,71 м2 на суму 210,7776 грн.

Проведено очищення шляхів від наносного ґрунту та сміття після зимового утримання, поточний середній ремонт вулиці Залізничної, виконано робіт на площі 1270 м2.

З метою реалізації Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та вимог Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» житлово-будівельними кооперативами, що знаходяться на території Олександрівського району, проведено процедуру реорганізації ЖБК у об’єднання співвласників багатоквартирного будинку в порядку, передбаченому ст. 5 Закону України «Про ОСББ».

Станом на 01.04.2017 проведено процедуру реорганізації в ОСББ 27 з 29 ЖБК.

Всього на території Олександрівського району м. Запоріжжя створено, зареєстровано та діють 87 ОСББ.

Протягом березня 2017 року підприємствами виконано прибирання залізничних відкосів, скверів, парків, газонів та прилеглої до підприємств території. За результатами проведеної роботи територія району приведена до належного санітарного стану, на полігон твердих побутових відходів вивезено 134 тонн сміття.

За напрямком «Чисте місто» спеціалістами відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації протягом звітного періоду проведено роботу з питання дотримання Правил благоустрою міста Запоріжжя, затверджених рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 № 41 (Правила).

Спільно з представниками інспекції з благоустрою Запорізької міської ради проведено 11 рейдів щодо дотримання вимог законодавства у сфері благоустрою, під час яких проведено роз’яснювальну роботу із 47 підприємцями, які працюють на території району.

Відділом житлово-комунального господарства протягом звітного періоду забезпечено систематичне проведення рейдів з перевірки зупинкових комплексів, підприємств різних форм власності щодо дотримання Правил благоустрою. Особливу увагу приділено санітарному стану контейнерних майданчиків.

Здійснено інвентаризацію 67 зупинкових комплексів на території Олександрівського району м. Запоріжжя.

Здійснено огляд парків та скверів району з питання проведення ремонтних робіт у весняно-літній період 2017 року та сплановано роботи за цим напрямком. Малі архітектурні форми (дитячі майданчики, лави, урни), які розташовані у скверах та парках приведені у належний технічний та естетичний стан.

Спільно з представниками КП «ЕЛУАШ» проведено огляд стану проїзної частини вулиць та складено графік проведення термінового ямкового та аварійного ремонту доріг.

Виявлено та ліквідовано 6 стихійних звалищ сміття, на полігон вивезено 46 тонн відходів.

Складено Карту проведення робіт із здійснення покосу трав та видалення карантинних рослин.

Районна адміністрація сприяє вирішенню питань щодо укладання прямих угод на вивезення ТПВ між мешканцями садибних будинків та ТОВ «Умвельт-Запоріжжя». Головам квартальних комітетів надається необхідна допомога щодо роз’яснення порядку їх оформлення.

Щомісяця спільно з представником ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» та головами квартальних комітетів сектору індивідуальної забудови проведено рейди з контролю за станом укладання індивідуальних угод на послугу з вивезення твердих побутових відходів між ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» та мешканцями кварталів. Проведено роз’яснювальну роботу серед мешканців вулиць житлових кварталів № 6 та № 32 та видано 26 попереджень стосовно необхідності укладання угод, своєчасної оплати за отримані послуги та роз’яснено наслідки порушення Правил благоустрою. Всього мешканцями приватних житлових будинків району укладено 1354 угоди з ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» на одержання послуг з вивезення твердих побутових відходів.

Щомісячно проводився моніторинг кількості безпритульних тварин на території району, інформація направлена до управління з питань екологічної безпеки ЗМР та ТОВ «Умвельт-Запоріжжя».

Складено перелік мешканців Олександрівського району, що споживають скраплений газ та підготовлено річну заявку на придбання скрапленого газу мешканцями району на 2017 рік.

Завершено оформлення права власності територіальної громади міста Запоріжжя на об’єкт нерухомого майна – громадський туалет за адресою:  м. Запоріжжя, проспект Соборний, 47, нежитлове приміщення № 1.

28 березня 2017 року проведено обстеження земельних ділянок в межах прибережних смуг ріки Дніпро в Олександрівському районі з питання дотримання встановлених чинним законодавством обмежень щодо їх використання, а також забезпечення вільного доступу до ріки Дніпро їх землекористувачами.

Впродовж звітного періоду приватизовано 34 квартири, з яких кімнати в комунальних квартирах – 7, житлові приміщення (кімнати) у гуртожитках – 16, загальною площею 1105,08 кв. м. Кількість громадян, які приватизували житло становить 68 осіб. Видані направлення в ТОВ ''ЗМБТІ'' для виготовлення технічних паспортів на 25 квартир. Оформлені та передані в Ощадбанк філії    № 185 додаткові списки на 39 громадян, які мають право на отримання приватизаційних паперів.

Районною адміністрацією проводився облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, станом на 31.03.2017 на квартирному обліку перебуває 1010 сімей, на кооперативному – 183 сім`ї.

В районній адміністрації проведено 5 засідань громадської комісії з житлових питань, на яких розглядались 5 питань постановки на облік та 27 питань зняття з квартирного та кооперативного обліку громадян.

Районною комісією з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат проведено системну роботу серед підприємств району з питань погашення заборгованості із заробітної плати, єдиного соціального внеску та зі страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Протягом I кварталу 2017 року проведено 3 засідання районної комісії, на яких заслухано 20 керівників підприємств з питань: щодо погашення заборгованості із заробітної плати – 6, щодо сплати заборгованості з єдиного соціального внеску – 8, заборгованості зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – 4.

Підприємства, які мають заборгованість із заробітної плати та звітують до статистичних органів, погашено заборгованості на загальну суму 343,6 тис. грн.

Районною комісією по вирішенню питань, пов'язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям протягом I кварталу 2017 року розглянуто 373 заяви громадян на призначення субсидій за спрощеним порядком, за підсумками їх розгляду прийнято 370 позитивних рішень.

На виконання Плану заходів щодо забезпечення соціального захисту бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період 2016-2017 років у складних погодних умовах та під час надзвичайних ситуацій, з метою запобігання загибелі громадян від переохолодження у період надзвичайних ситуацій розпорядженням голови районної адміністрації від 22.09.2016 № 546 р утворено районний оперативний штаб та затверджено його склад.

Протягом I кварталу 2017 року проведено 2 засідання оперативного штабу, на яких розглянуті питання оперативних дій всіх членів штабу, визначено заходи щодо захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

На території Свято-Покровського Кафедрального собору, за рахунок коштів обласного бюджету, здійснено гаряче харчування бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі в січні-лютому 2017 року двічі на тиждень. Всього видано 370 порції.

Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області за адресою вулиця Поштова, 3 розгорнуто пункт обігріву, до якого за весь період роботи за допомогою звернулося 1964 особи.

З метою організації роботи щодо призначення (відновлення) внутрішньо переміщеним особам виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування в районній адміністрації створено районну комісію. Комісія проводить свою роботу відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

За I квартал 2017 року проведено 6 засідань комісії, на яких розглянуто 88 питань щодо призначення (відновлення) соціальних виплат та пенсій внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання або перебування, 50 особам відмовлено в призначені соціальних виплат.

З метою захисту прав і законних інтересів дітей протягом I кварталу 2017 року проведено 5 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 42 питання щодо майнових питань неповнолітніх, встановлення порядку участі у вихованні дитини одним з батьків, звернення до суду із позовом про відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав. тощо. За результатами розгляду прийнято 15 розпоряджень голови районної адміністрації, 6 висновків органу опіки та піклування до суду, позовні заяв до суду від імені органу опіки та піклування, відповіді на заяви громадян.

З метою впровадження ефективного механізму взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах та їх соціального захисту розпорядженням голови районної адміністрації від 12.03.2013 № № 71 р створено Дорадчий орган при районній адміністрації Запорізькоїміської ради по Олександрівському району з питань соціальної роботи із сім’ями, що опинилися у складних життєвих обставинах. Протягом I кварталу 2017 року проведено 2 засідання Дорадчого органу, за результатами яких розглянуто 8 справ, взято під соціальний супровід Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 2 сім’ї та інші питання соціальної роботи із сім’ями.

Районною адміністрацією забезпечено здійснення функцій органу опіки та піклування над недієздатними або обмеженими у дієздатності особами. За I квартал 2017 року проведено 2 засідань опікунської ради, на яких розглянуті питання: звіти 23 опікунів (піклувальників) про свою діяльність за 2016 рік щодо захисту прав та інтересів підопічних, у тому числі щодо збереження належного їм майна та житла; про надання рішення органу опіки та піклуваннґя для влаштування недієздатного до інтернату. Членами опікунської ради проведено 1 обстеження умов проживання та належного майна підопічних.

Значну увагу районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району приділено розширенню правової освіти населення, підтриманню правопорядку на території району, боротьбі зі злочинністю і антигромадськими проявами, дотриманню працівниками районної адміністрації, у своїй діяльності, вимог нормативно-правових актів і законів України.

Адміністративною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району за I квартал 2017 року проведено 6 засідань, розглянуто та прийнято рішення по 19 адміністративним справам. До адміністративної відповідальності притягнуто 13 осіб, із них: накладено штраф на загальну суму 5797,0 гривні. Закрито 6 адміністративних справ.

Спостережною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району протягом I кварталу 2017 року проведено 4 засідання. Щоквартально членами спостережної комісії проводяться обстеження умов утримання жінок та неповнолітніх юнаків, що знаходяться у Запорізькому слідчому ізоляторі УДДУ ПВП в Запорізькій області.

На обліку спостережної комісії знаходяться 4 особи, які звільнилися з місць позбавлення волі, з них 2 особи, які звільнились умовно-достроково від відбуття покарання та 2 особи, які звільнилися по закінченню терміну покарання.

Протягом звітного періоду відділом ведення Державного реєстру виборців було підготовлено: 106 наказів керівника відділу ведення Державного реєстру виборців; 27 запитів до суб’єктів надання інформації щодо уточнення персональних даних 197 виборців.

Опрацьовано 72 подання з відомостями періодичного поновлення, наданими районним відділом Державної міграційної служби, Запорізьким слідчим ізолятором, відділами реєстрації актів цивільного стану м. Запоріжжя, управлінням праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району, комунальним закладом «Запорізький центр первинної медико-санітарної допомоги № 1», Жовтневим районним судом в місті Запоріжжя, департаментом реєстраційних послуг Запорізької міської ради. За результатами опрацювання відомостей внесено зміни до ідентифікаційних та службових даних 349 виборців; змінено виборчу адресу 724 виборців; до Державного реєстру включено 223 виборця; знищено 219 записів Державного реєстру виборців районної адміністрації.

За допомогою програмного забезпечення АІТС «Державний реєстр виборців» здійснювався візуальний і автоматизований контроль бази даних виборців, а саме: перевірка відомостей про виборців у порядку періодичного поновлення персональних даних Реєстру, уточнення персональних даних Реєстру, систематичні і вибіркові перевірки записів бази даних Реєстру.

Головою районної адміністрації протягом звітного періоду проведено 11 нарад за участі заступників голови райадміністрації, керівників підрозділів, на яких розглянуто питання виконавської дисципліни, виконання протокольних доручень керівників вищих органів влади, робота із зверненнями громадян, якості підготовки відповідей на звернення та інше.

В районній адміністрації проведено чотири наради з головами квартальних і будинкових комітетів, на яких розглянуто питання надання населенню житлових субсидій, заключення договорів на вивіз побутового сміття, ліквідація сміттєзвалищ на території приватного сектору, прибирання території, обрізка дерев, вивіз гілля, ремонт водоводів, організація сумісної діяльності з представниками Центрального об’єднаного військового комісаріату та інше.

Протягом звітного періоду підготовлено 52 розпорядження голови районної адміністрації з кадрових питань; забезпечено ведення обліку та зберігання особових справ, трудових книжок працівників районної адміністрації; здійснено заходи з питань ведення військового обліку в райадміністрації.

На виконання розпорядження голови районної адміністрації від 13.01.2017 № 36 р «Про затвердження графіка проведення співбесід з заступниками голови районної адміністрації, керівниками та головними спеціалістами відділів районної адміністрації» 25 посадових осіб пройшли щорічну оцінку.

У звітному періоді оголошено і проведено конкурс на тимчасове заміщення посади завідувача сектору культури та спорту районної адміністрації. За результатами конкурсного відбору на посаду призначено Потєряєву Т.П.

За результатами стажування на посаду головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців районної адміністрації призначено Камєнєву О.В.

З метою підвищення фахової кваліфікації працівників районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району впродовж I кватралу 2017 року проведено 3 апаратних навчання. На них розглянуто низку питань. Це обговорення Законів України «Про засади державної мовної політики», Указу Президента України «Про Концепцію державної мовної політики». Певна увага приділена розгляду питання запобігання корупції в органах місцевого самоврядування згідно Закону України «Про запобігання корупції» в частині подання електронних декларацій посадовими особами та заходів фінансового контролю. Так, детально вивчено порядок подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік. Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» забезпечено подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік.

Всього у I кватралі 2017 року у Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій пройшли навчання 2 посадові осіби.

Заступником голови районної адміністрації Бухтіяровою Н.А. підвищено кваліфікацію в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів національної Академії Державного управління при Президентові України.

За звітний період 5 посадових осіб прийняли участь у апаратних навчаннях організованих виконавчим комітетом Запорізької міської ради з питань:«Порядок проведення евакуації у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру», «Про виявлення та робота з сімями, які опинилися у складних життєвих обставинах», «Суспільно-політична ситуація в сучасній Україні», «Енергоефективність та енергозбереження в муніципальній сфері».

З метою відзначення трудових колективів і окремих працівників за значні професійні досягнення та зразкове виконання службових обов’язків впродовж I кватралу 2017 року 19 осіб нагороджено грамотою районної адміністрації.

Станом на 01.04.2017 року на території Олександрівського району зареєстровано 33 органи самоорганізації населення, із них 12 квартальних комітетів і 21 будинковий комітет. Працюють і надають звіти 22 органи самоорганізації населення: 12 квартальних комітетів і 10 будинкових комітетів. 11 будинкових комітетів не працюють і звіти не надають, тому фінансування по них не здійснюється.

Загальна кількість мешканців, які проживають в зазначених органах самоорганізації населення складає 11633 осіб.

На території приватного сектору налічуються 2035 домоволодінь. Загальна кількість мешканців приватного сектору складає 7952 осіб, із них дорослі – 6934 осіб, неповнолітні – 1018 осіб.

Загальна кількість мешканців у будинках, де створені будинкові комітети, складає 3681 осіб.

Всього у I кварталі 2017 року органами самоорганізації населення Олександрівського району проведено 35 зборів за місцем проживання, на яких розглянуто понад 70 питань; відбулось 73 засідання органів самоорганізації населення; розглянуто 21 звернення та скарга; видано 557 довідок та 117 характеристик; кількість жителів, прийнятих під час прийомів складає понад 500 чоловік; відвідано 76 громадян похилого віку, інвалідів, сімей загиблих, багатодітних та інші Всі голови квартальних комітетів мають встановлені графіки прийому громадян.

Налагоджено постійну співпрацю з депутатами Запорізької міської ради та Запорізької обласної ради.

Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Олександрівському району організовано 3 інформаційних зустрічей за участю представників Центрального об’єднаного  військового комісаріату та представниками підприємств, установ та організацій різних форм власності, головами квартальних та будинкових комітетів, ЖБК, ОСМД стосовно мотивації громадян до проходження військової служби за контрактом та з питання організації розповсюдження тематичних інформаційних матеріалів, в яких прийняли участь понад 360 осіб. Всього розповсюджено понад 150 одиниць агітаційних матеріалів. Підготовлено і опубліковано 1 виступ військових в засобах масової інформації стосовно проходження служби за контрактом.

Традиційним вже стало щомісячне проведення консультативно-правових зустрічей для мешканців району. Насиченими, інформативними і актуальними ці зустрічі є завдяки участі в них, окрім працівників районної адміністрації, представників Запорізької місцевої прокуратури № 2, управління юстиції, управління Пенсійного фонду України в Олександрівському районі, відділення в Олександрівському районі Запорізької ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області тощо. Протягом I кварталу 2017 року проведено 3 консультативно-правові зустрічі, під час яких мешканцями району отримано консультації з питань чинного законодавства.

Ефективно працює система інформаційного забезпечення висвітлення діяльності районної адміністрації. Щотижнево і щоквартально надається інформація на веб - сайт Запорізької міської ради. За звітний період в рубриках «Останні новини», «Новини з районів» розміщено 23 інформаційних повідомлень про діяльність районної адміністрації.

Протягом I кварталу 2017 року сектором по культурі та спорту районної адміністрації проведено роботу у напрямку забезпечення реалізації повноважень районної адміністрації у сфері культури, туризму, охорони культурної спадщини, бібліотечної та музейної справи, фізичної культури та спорту. У формуванні активної життєвої позиції молоді активно впроваджувались принципи духовності, патріотизму, захисту моралі.

Районна адміністрація сприяє ветеранським, молодіжним, дитячим та іншим громадським організаціям у проведенні ними роботи у сфері культури та спорту. З метою забезпечення підтримки обдарованих дітей району та реалізації зазначених напрямків роботи організовано та проведено в районі ряд заходів з нагоди відзначення загальнодержавних, міських свят та пам’ятних дат.

Районною адміністрацією, з метою естетичного та духовного розвитку молодого покоління та пропаганди патріотизму та єдності держави разом із закладами освіти та громадськими організаціями району проведено спільні заходи: ХVІ міський зимовий фестиваль «Різдвяні вітання», студентське гуляння «Масляна», спортивно-розважальне свято «Козацькі розваги», міський музичний фестиваль «Акорди позашкілля». святкові концертні програми з нагоди Міжнародного жіночого дня.

Районна адміністрація тісно співпрацює з організаціями ветеранів району. У рамках такої співпраці, проводяться спільні засідання, організовуються та проводяться урочистості на відзначення державних свят та пам’ятних дат.

Відповідно графіку зустрічей керівництва району з ветеранськими організаціями протягом I кварталу 2017 року проведено 3 зустрічі з активом Ради районної організації ветеранів війни, праці та військової служби, організації інвалідів війни та Збройних Сил України, спілки ветеранів Афганістану Олександрівського району та районної організації «Чорнобильці Запоріжжя».

Так, у лютому поточного року в районній адміністрації проведено зустріч голови районної адміністрації з членами спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Олександрівського району з нагоди 28-ої річниці виведення військ з Афганістану.

В ході зустрічі вирішувались питання, що гостро хвилюють ветеранів, яких в Олександрівському районі проживають 125 осіб. Активісти організації були відзначені грамотами районної адміністрації та подарунками.

А у березні поточного року районною адміністрацією у Запорізькому обласному театрі ляльок організований та проведений святковий захід з нагоди 30-ої річниці з дня утворення громадської організації «Олександрівська районна організація ветеранів України м. Запоріжжя». На заході були присутні керівники районної адміністрації, Запорізької міської організації ветеранів України, депутати Запорізької міської ради, представники медичних закладів, ветерани району та міста. Ветеранів Олександрівської районної організації ветеранів України нагородили грамотами за багаторічну працю, особистий вагомий внесок у розвиток ветеранського руху та пам’ятні подарунками.

Керівники районної адміністрації не залишають поза увагою та вшановують ветеранів району. Так 16 лютого 2017 року із 100-річним ювілеєм привітали учасника Великої Вітчизняної війни, члена сімї померлого (загиблого) ветерана війни, ветерана праці – Калецьку Марію Михайлівну.

Забезпечено функціонування тимчасово діючої моніторингової групи з виявлення у районі не зареєстрованих вимушених переселенців з Автономної Республіки Крим і районів проведення антитерористичної операції. За результатами проведеної роботи, впродовж I кватралу 2017 року моніторинговою групою не виявлено не зареєстрованих вимушених переселенців, які мають ознаки прихованої або явної ворожості до держави або оточуючих

Щотижнево здійснювався моніторинг про кількість у районі внутрішньо переміщених осіб у місцях компактного їх проживання та наявність резервних місць для поселення.

На даний час на об’єктах підприємств та закладів району мешкає 48 осіб зазначеної категорії громадян.

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в районній адміністрації визначено окремий кабінет для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, їх копіями; обладнано інформаційний стенд «Публічна інформація». Протягом звітного періоду районною адміністрацією у встановленому порядку зареєстровано та розглянуто 2 інформаційних запита, в яких містилися 4 питання. За підсумками розгляду 1 інформаційний запит задоволено, на 1 надано роз’яснення.

Районною адміністрацією ведеться системна та якісна робота з опрацювання звернень громадян. Особливу увагу приділено листам громадян пільгових категорій: пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці, багатодітних і малозабезпечених сімей. Забезпечено об’єктивний розгляд звернень громадян та надання заявникам своєчасних і обґрунтованих відповідей.

Протягом I кватралу 2017 року до районної адміністрації надійшло 227 звернень від 351 громадянина. За результатами розгляду звернень задоволено 58 (25,55%), надані роз’яснення на 123 (54,19%), на стадії розгляду знаходиться 46 звернень (20,26%).

За видами звернень, визначених Законом України «Про звернення громадян», 100,00% склали заяви. Повторні звернення отримані від 6 громадян.

Щомісяця проводився аналіз стану роботи із зверненнями громадян: вивчалась інформація про кількість заяв, що надійшли до районної адміністрації, характер порушених питань, своєчасність реагування.

Постійно проводилась цілеспрямована, систематична робота з розгляду кореспонденції, дотримання термінів надання відповідей на документи.

За звітний період зареєстровано 3021 документ, із них: вхідних – 845, вихідних – 2176. Взято на контроль 721 документа.

За I кватрал 2017 року прийнято 267 розпорядження голови районної адміністрації.

З метою контролю за дотриманням встановлених термінів розгляду звернень громадян і кореспонденції регулярно проводилась випереджувальна робота та надавались роз’яснення про порядок розгляду звернень та документів, що надійшли до районної адміністрації.


 

Звіт

про роботу районної адміністрації

Запорізької міської ради по Олександрівському району

за 2016 рік

 

Робота в районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району ведеться відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про районну адміністрацію Запорізької міської ради по Олександрівському, Заводському, Комунарському, Дніпровському, Вознесенівському, Хортицькому, Шевченківському району, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 25.08.2016 № 55.

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Олександрівському району забезпечує комплексний соціально-економічний розвиток району та реалізує політику міської ради у визначених законодавством сферах управління. Діяльність районної адміністрації спрямована на забезпечення та реалізацією пріоритетних напрямків у сфері соціально-культурного розвитку, підприємництва і торгівлі, житлово-комунального господарства, виконання соціальних програм, на подальше підтримання стабільної суспільно-політичної ситуації в районі.

На виконання Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у місті Запоріжжі та створення сприятливих умов для розвитку підприємництва за звітний період у роботі з бізнесом забезпечено надання консультативної, методичної та організаційної допомоги. Так за 2016 рік консультації отримали понад 171 підприємец Олександрівського району.

З метою впливу на розвиток бізнесу на стенді районної адміністрації розміщувалися інформаційні матеріали щодо проведення міжнародних виставок, ярмарок, бізнес – форумів, конференцій.

Підприємці району приймають активну участь в суспільно-політичному та громадському житті міста. Так, суб’єктами підприємницької діяльності прийнято участь у конкурсі на краще підприємство сфери торгівлі та послуг щодо тематичного оформлення вітрин, торгових залів та територій, прилеглих до об’єктів торгівлі і сфери послуг, у міському заході «Масляна», з нагоди Дня Соборності України, у Покровському ярмарку, святкуванні «Дня міста-2016» та інші.

Спеціалістами відділу економічного розвитку та підприємництва районної адміністрації, спільно з Інспекцією з благоустрою Запорізької міської ради, у складі робочих мобільних груп з питань перевірки дотримання вимог Правил благоустрою території міста Запоріжжя, проведено обстеження території району.

За звітний період мобільною групою проведено 7 рейдів та обстежено 29 обєктів (тимчасових споруд). На порушників складено 3 протоколи за ст. 152 КУпАП. Про невідповідність розміщення тимчасових споруд комплексній схемі складено 7 актів.

Районною адміністрацією, спільно з представниками Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради та районним архітектором відділу планування та забудови міста департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради, проведено роботу щодо інвентаризації тимчасових споруд розташованих на території району для провадження підприємницької діяльності, обстежено 258 споруд.

У 2016 році головою районної адміністрації проведено 6 зустрічей з представниками малого та середнього бізнесу (керівники магазинів, кафе, зупинкових комплексів, тимчасових споруд, ресторанного господарства) щодо впровадження в районі програми «Фасад», участі у міжнародних програмах і проектах підтримки малого і середнього бізнесу, грантах.

За 2016 рік в районі відкрито 5 нових об’єктів торгівлі (магазини продовольчих і непродовольчих товарів) та 2 об’єкти ресторанного господарства. За рахунок новостворених підприємств роздрібної торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування створено 27 робочих місць.

Суб’єктам господарювання підготовлено та видано 30 документів про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг, соціально – культурного та іншого призначення, у тому числі  11 документів з продовженим режимом роботи.

За звітний період проведено 24 засідань комісії по упорядкуванню роботи об’єктів сфери обслуговування на території Олександрівського району м. Запоріжжя, на яких розглянуто 75 заяв фізичних та юридичних осіб. За результатами розгляду документів суб’єктам господарювання видано 52 розпорядження про затвердження висновків комісії щодо відведення місць для розміщення засобів пересувної мережі, укладено 16 договорів на право тимчасового користування місцями для розташування засобів пересувної мережі.

З метою наповнення доходної частини бюджету міста за звітний період проведено 5 засідань робочої групи з координації дій органів місцевого самоврядування та податкової інспекції району щодо податкових та інших надходжень до державного та місцевого бюджетів у повному обсязі підприємствами, установами та організаціями на території Олександрівського району, на яких заслухано 22 представника фізичних та юридичних осіб.

На засіданні робочої групи розглянуто питання погашення заборгованості до державного та місцевого бюджетів, приведення договорів оренди землі у відповідність до норм чинного законодавства в частині грошової оцінки землі та обчислення земельного податку за старою грошовою нормативною оцінкою землі.

З метою забезпечення системної роботи з ліквідації незаконної торгівлі на вулицях району та прилеглих до ринків територіях, районною адміністрацією спільно з представниками Олександрівського відділення поліції Дніпровського відділу Головного Управління Національної поліції в Запорізькій області, за 2016 рік проведено 19 рейдів з ліквідації незаконної торгівлі, на порушників складено 33 протоколи про адміністративну відповідальність. Проведено роз’яснювальну роботу серед торгуючих та покупців відносно неприпустимості здійснення торгівлі у невстановлених місцях, порядку здійснення законної торговельної діяльності та про адміністративну відповідальність згідно чинного законодавства.

В квітні 2016 року головою районної адміністрації створено робочу групу з профілактики та запобігання виникнення несанкціонованої (стихійної) торгівлі на території Олександрівського району міста Запоріжжя. З метою ліквідації стихійної торгівлі на вулицях району робочою группою проведено   72 рейди з ліквідації місць незаконної торгівлі, зокрема по проспекту Соборному, вулицям Запорізькій, Базарній, Жуковського, Поштовій, Шкільній, Фортечній, першій ливарній.

Представниками Олександрівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області, Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради за звітний період на порушників складено 92 протоколи про адміністративні правопорушення за статтями 152, 164 КУпАП. Демонтовано 7 автопричепів типу «Купава» по вулиці Запорізькій. Робочою групою проведено роз’яснювальну роботу, власникам об’єктів торгівлі запропоновано самовільно звільнити території від незаконно розміщених об’єктів. Таким чином, самостійно демонтовано тимчасову споруду по проспекту Соборному, будинок 51, та автопричеп по вулиці Запорізькій.

Експертною групою з моніторингу цінової ситуації на продовольчі товари у торговельній мережі міста та на ринках щотижнево здійснювався контроль за ціновою ситуацією на основні продукти харчування, соціальні сорти хліба та сорти хліба масового вжитку у роздрібних торгових підприємствах та на ринках району з 31 найменування.

Комітетом з конкурсних торгів у 2016 році проведено переговорну процедуру закупівлі послуг з постачання теплової енергії, 5 процедур відкритих торгів: експлуатація та утримання доріг, тротуарів, зупинок, послуги щодо благоустрою, послуги з очищення зливової каналізації та 2 процедури з поточного ремонту з відновлення асфальтного покриття прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів (доріг).

Одним із пріоритетних напрямків роботи районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району є організація благоустрою району, забезпечення належного санітарного утримання території та ефективної експлуатації житлового фонду, озеленення, створення місць відпочинку громадян, догляд за утриманням та ремонтом малих архітектурних форм, доріг, тротуарів та пішохідних доріжок, здійснення обліку громадян, які відповідно законодавства потребують поліпшення житлових умов та інше.

Реалізація цих повноважень здійснюється районною адміністрацією відповідно до Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства м. Запоріжжя на 2015-2017 роки, затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 15.01.2015 № 15.

Районною адміністрацією налагоджено співпрацю з підприємствами різних форм власності, у тому числі комунальними, що забезпечують належне утримання та ефективну експлуатацію комунальної власності територіальної громади міста на території району:

КРБП «Зеленбуд» протягом звітного періоду проводились роботи з догляду за зеленими насадженнями району, а саме: очищення газонів та квітників, пристовбурових лунок дерев і кущів, живоплоту від сміття та листя; обрізка під природний вид крон дерев; формування крон кущів; відкривання групових кущів троянд, знесення 101 самосійного та сухостійного дерева; висадка 668 дерев та 2499 кущів та інших рослин.

КП «Запоріжміськсвітло» завершено роботи з реконструкції зовнішнього освітлення вул. Української на ділянці від вул. Семафорної до Набережної магістралі, Прибережної магістралі від р. Суха Московка до вулиць Української, Єднання, Крилова.

КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» виконано поточний ремонт автомобільних шляхів району на загальній площі 68801 м2, ремонт тротуарів на загальній площі 2378 м2, відсипку доріг приватного сектору на загальній площі 20104 м2 та ремонт внутрішньокввартальних територій на загальній площі 10303, 81 м2.

Підрядними організаціями виконано поточний середній ремонт Набережної магістралі, проспекта Соборного та інших вулиць району загальною площею 40261,7 м2, поточний дрібний ремонт вулиць району загальною площею 2948,1 м2, відсипку доріг приватного сектору загальною площею 6160,0 м2, ремонт внутрішньо квартальних територій загальною площею 9646, 58 м2, капітальний ремонт тротуарів загальною площею    11248,2 м2.

На вулично-шляховій мережі району з початку року установлено 142 знаки дорожнього руху та табличок до них та 6 світлофорних об’єктів.

В парках, скверах та на вулицях району установлено  80 лав та 76 урн.

Виконано роботи по реконструкції водогону по вулиці Осінній, по виносу водопроводу по вулиці Першотравневій.

ТОВ «Гістал» проводяться регулярні планові роботи з очищення проїжджої частини доріг району вздовж бордюрів від наносного ґрунту, очищення зелених зон та узбіч доріг від сміття з його вивезенням на полігон ТПВ.

За звітний період на території району встановлено 17 дитячих та 25 спортивних майданчиків.

Виконано роботи по капітальному ремонту тротуарів на майдані  Університетському, по проспекту Соборному та вулицям Жуковського, Запорізькій, Гоголя, Олександрівській, Академіка Чабаненка - загальною площею заміненої тротуарної плитки - 11248,2 м2.

Виконано роботи першого етапу обєкту  «Реконструкція вулиці Земського лікаря Лукашевича в м. Запоріжжі», - відремонтовано 438 метрів вулиці та прокладено 876 метрів безшумних трамвайних рельс.

Станом на 01 грудня 2016 року на території Олександрівського району м. Запоріжжя зареєстровані та діють 74 ОСББ: з них за звітний період новостворених ОСББ – 52; реорганізованих ЖБК в ОСББ – 22, 7 ЖБК залишилися в стадії реорганізації.

Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з ініціативними групами мешканців 158 житлових будинків району щодо реалізації Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та вимог Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

На виконання розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 20.05.2016 № 282 «Про підготовку об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 років» споживачами теплової енергії - балансоутримувачами житлового фонду комунальної власності міста, відомчого фонду, власниками ЖБК, ОСББ проведено заходи з підготовки теплових господарств до роботи в опалювальний період з метою сталого функціонування, а саме: ремонтно-профілактичні роботи внутрішньобудинкових систем, приладів обліку та регулювання теплової енергії, перевірка герметизації інженерних вводів, гідравлічні випробування внутрішньо будинкових систем теплопостачання та інше. Підготовлено 27 об’єктів (школи, дитячі садки, лікарні), 62 об’єктів житлового фонду (ЖБК, ОСББ, відомчий житловий фонд).

З метою приведення території району до належного санітарного стану після зимового періоду , зі 110 суб’єктами господарювання, розташованим на території району проведено роботу щодо наведення порядку на закріплених та прилеглих територіях.

Під час участі в загальноміських суботниках та Дні Довкілля виконано прибирання залізничних відкосів та прилеглої території на ділянці від вулиці Української вздовж вулиці Арочної до межі з Вознесенівським районом. Територію приведено до належного санітарного стану, на полігон твердих побутових відходів вивезено 28 т сміття.

За напрямком «Чисте місто» спеціалістами відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації у звітному періоді поточного року проведено роботу з питання дотримання Правил благоустрою міста Запоріжжя, затверджених рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 № 41 (Правила).

Розпорядженням голови районної адміністрації «Про закріплення території за підприємствами, організаціями, установами для підтримання їх у належному санітарному стані у весняно-літній період 2016 року», за 259 підприємствами, організаціями, установами району закріплено 268 об'єктів благоустрою.

Спільно з представниками інспекції з благоустрою Запорізької міської ради проведено 19 рейдів щодо дотримання вимог законодавства у сфері благоустрою, під час яких проведена роз’яснювальна робота з мешканцями району та попереджено 78 підприємців.

З метою виявлення несанкціонованої реклами на території району проведено 3 рейди. Інформацію та фотоматеріали направлено до Інспекції з благоустрою міської ради.

Протягом звітного періоду укладено 80 договорів про закріплення та утримання об’єктів благоустрою в належному стані з підприємствами, підприємцями – власниками засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та тимчасових споруд. Для укладення договорів з виїздом на місце проводились зустрічі з підприємцями, складались та узгоджувались з ними схеми закріплення об’єкту благоустрою.

Районною адміністрацією проінформовано 51 підприємство, установу, організацію про необхідність очищення від карантинних рослин територій, закріплених для утримання їх в належному стані.

Спільно з представниками ЗКП міського електротранспорту «Запоріжелектротранс» проведений огляд переїздів (перетинів) трамвайних колій з автомобільними шляхами згідно запропонованої форми з метою встановлення їх технічного стану та планування проведення ремонтних робіт.

Виявлено та ліквідовано 176 стихійних звалищ сміття, на полігон вивезено 312,8 т відходів.

Проведено 9 засідань постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами, за результатами яких надані відповідні доручення комунальним підприємствам згідно повноважень.

Щомісяця спільно з представником ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» та головами квартальних комітетів сектору індивідуальної забудови проводились рейди з контролю за станом укладання індивідуальних угод на послугу з вивезення твердих побутових відходів між ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» та мешканцями кварталів. Проведено роз’яснювальну роботу серед мешканців вулиць житлових кварталів №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 31, 32, 33 стосовно необхідності укладання угод, своєчасної оплати за отримані послуги та роз’яснено наслідки порушення Правил благоустрою. Видано 108 попереджень.

Всього мешканцями приватних житлових будинків району укладено 1334 угоди з ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» на одержання послуг з вивезення твердих побутових відходів, що складає 85,25 %.

Здійснено прийом та надано консультації 130 громадянам з питань індивідуальної забудови, присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості та інших питань.

За результатами розгляду звернень громадян та підприємств підготовлено 57 проектів розпоряджень голови районної адміністрації про присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості; про дозвіл на відчуження частин домоволодінь; про оформлення перепланувань в житлових будинках.

Проведено роботу щодо здійснення заходів з визнання двох гаражів по вул. Горького, 45А безхазяйним майном для набуття права комунальної власності територіальної громади; щодо оформлення права власності територіальної громади на об’єкт нерухомого майна – нежитлове приміщення № 1 підземного громадського туалету по пр. Соборному, 47.

Кількість громадян, які приватизували житло становить 550 осіб. Видані направлення в ТОВ ''ЗМБТІ'' для виготовлення технічних паспортів на 233 квартири. Оформлені та передані в Ощадбанк філії № 185 додаткові списки на 536 громадян, які мають право на отримання приватизаційних паперів.

Районною адміністрацією забезпечено облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, станом на 01.01.2017 на квартирному обліку перебуває 1037 сімей , на кооперативному – 185 сімей.

В районній адміністрації проведено 18 засідань громадської комісії з житлових питань, на яких розглядались 8 питань постановки на облік та 108 питань зняття з квартирного обліку громадян.

Відділом житлово-комунального господарства районної адміністрації заповнено 352 форм подання інформації до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, 281 з яких передано реєстратору.

Районною комісією з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат проведено системну роботу серед підприємств району з питань погашення заборгованості із заробітної плати, єдиного соціального внеску та зі страхових внесків до Пенсійного фонду України.

За 2016 рік проведено 14 засідань районної комісії, на яких заслухано 101-го керівника підприємств з питань: щодо погашення заборгованості із заробітної плати – 48, щодо сплати заборгованості з єдиного соціального внеску – 33, щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці – 57, заборгованості зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – 15.

За результатами розгляду погашено заборгованості з заробітної плати на загальну суму 502,4 тис. грн. Підприємства, які мають заборгованість із заробітної плати та звітують до статистичних органів, погашено заборгованості на загальну суму 1857,1 тис. грн.

Районною комісією по вирішенню питань, пов'язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за 2016 рік розглянуто 1341 заяви громадян на призначення субсидій за спрощеним порядком, за підсумками їх розгляду прийнято 1339 позитивних рішень.

На виконання Плану заходів щодо забезпечення соціального захисту бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період 2016-2017 років у складних погодних умовах та під час надзвичайних ситуацій, з метою запобігання загибелі громадян від переохолодження у період надзвичайних ситуацій розпорядженням голови районної адміністрації від 22.09.2016 № 546 р утворено районний оперативний штаб та затверджено його склад.

Протягом 2016 року проведено 6 засідань оперативного штабу, на яких розглянуті питання оперативних дій всіх членів штабу, визначено заходи щодо захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

На території Свято-Покровського Кафедрального собору, за рахунок коштів обласного бюджету, здійснено гаряче харчування бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі в січні-лютому 2016 року тричі на тиждень, в листопаді-грудні 2016 року двічі на тиждень. Всього за 2016 рік видано 1393 порції.

Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області за адресою вулиця Поштова, 3 розгорнуто пункт обігріву, до якого за звітний період за допомогою звернулося 1383 особи.

Також в районі організовано безоплатне проходження флюорографічного огляду бездомних громадян

З метою захисту прав і законних інтересів дітей протягом 2016 року проведено 22 засідання комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 155 питань щодо: призначення опікунів, піклувальників неповнолітнім, майнові питання неповнолітніх, встановлення порядку участі у вихованні дитини одним з батьків, тощо. За результатами розгляду прийнято 65 розпоряджень голови районної адміністрації, 12 висновків органу опіки та піклування до суду, 6 позовних заяв до суду від імені органу опіки та піклування, відповіді на заяви громадян.

З метою впровадження ефективного механізму взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах та їх соціального захисту розпорядженням голови районної адміністрації від 12.03.2013 № № 71 р створено Дорадчий орган при районній адміністрації Запорізькоїміської ради по Олександрівському району з питань соціальної роботи із сім’ями, що опинилися у складних життєвих обставинах. Протягом 2016 року проведено 9 засідань Дорадчого органу, за результатами яких розглянуто 38 справ, взято під соціальний супровід Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 7 сімей та інші питання соціальної роботи із сім’ями.

Районною адміністрацією забезпечено здійснення функцій органу опіки та піклування над недієздатними або обмеженими у дієздатності особами. За 2016 рік проведено 12 засідань опікунської ради, на яких розглянуто 33 питання. Членами опікунської ради проведено 12 обстежень умов проживання та належного майна підопічних.

Значну увагу районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району приділено розширенню правової освіти населення, підтриманню правопорядку на території району, боротьбі зі злочинністю і антигромадськими проявами, дотриманню працівниками районної адміністрації, у своїй діяльності, вимог нормативно-правових актів і законів України.

Адміністративною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району за 2016 рік проведено 26 засідань, розглянуто та прийнято рішення по 49 адміністративним справам. До адміністративної відповідальності притягнуто 39 осіб, із них: накладено штраф на 39 осіб на загальну суму 36992 гривні. Закрито 10 адміністративних справ.

Спостережною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району протягом 2016 року проведено 15 засідань, в тому числі 2 засідання на території Запорізького слідчого ізолятора УДПтС України в Запорізькій області.

Щоквартально членами спостережної комісії проводяться обстеження умов утримання жінок та неповнолітніх юнаків, що знаходяться у Запорізькому слідчому ізоляторі УДДУ ПВП в Запорізькій області.

Станом на 22 грудня поточного року на обліку спостережної комісії знаходяться 7 осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, з них 5 особи, які звільнились умовно-достроково від відбуття покарання та 2 особи, які звільнилися по закінченню терміну покарання. За звітний період з обліку спостережної комісії знято 9 осіб, у зв'язку із закінченням терміну умовного покарання.

Протягом звітного періоду відділом ведення Державного реєстру виборців було підготовлено: 493 накази керівника відділу ведення Державного реєстру виборців; 137 запитів до суб’єктів надання інформації щодо уточнення персональних даних 1067 виборців.

Опрацьовано 290 подань з відомостями періодичного поновлення, наданими районним відділом Державної міграційної служби, Запорізьким слідчим ізолятором, відділами реєстрації актів цивільного стану м. Запоріжжя, управлінням праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району, комунальним закладом «Запорізький центр первинної медико-санітарної допомоги № 1», Жовтневим районним судом в місті Запоріжжя, департаментом реєстраційних послуг Запорізької міської ради. За результатами опрацювання відомостей внесено зміни до ідентифікаційних та службових даних 3748 виборців; змінено виборчу адресу 34656 виборців; до Державного реєстру включено 901 виборця; знищено 804 записи Державного реєстру виборців районної адміністрації.

Внесено зміни до адресного реєстру бази даних Державний реєстр виборців – змінено 57 геонімів, підготовлено 2 накази керівника відділу ведення Державного реєстру виборців про зміну виборчих адрес при змінах в геонімах у 29801 виборців.

Сформовано та направлено до виконавчого комітету Запорізької міської ради проект подання щодо зміни меж 23-х звичайних виборчих дільниць, зміни 12-ти адрес приміщень для голосування та приміщень дільничих виборчих комісій, зміни 4-х адрес закладів, де розташовані спеціальні виборчі дільниці.

За допомогою програмного забезпечення АІТС «Державний реєстр виборців» здійснювався візуальний і автоматизований контроль бази даних виборців, а саме: перевірка відомостей про виборців у порядку періодичного поновлення персональних даних Реєстру, уточнення персональних даних Реєстру, систематичні і вибіркові перевірки записів бази даних Реєстру.

Головою районної адміністрації протягом звітного періоду проведено    37 нарад за участі заступників голови райадміністрації, керівників підрозділів, на яких розглянуто питання виконавської дисципліни, виконання протокольних доручень керівників вищих органів влади, робота із зверненнями громадян, якості підготовки відповідей на звернення та інше.

В районній адміністрації проведено дев’ять нарад з головами квартальних і будинкових комітетів, на яких розглянуто питання надання населенню житлових субсидій, заключення договорів на вивіз побутового сміття, ліквідація сміттєзвалищ на території приватного сектору, прибирання території, обрізка дерев, вивіз гілля, ремонт водоводів, організація сумісної діяльності з представниками Центрального об’єднаного військового комісаріату та інше.

Протягом звітного періоду підготовлено 125 розпоряджень голови районної адміністрації з кадрових питань; забезпечено ведення обліку та зберігання особових справ, трудових книжок працівників районної адміністрації; здійснено заходи з питань ведення військового обліку в райадміністрації.

На виконання розпорядження голови районної адміністрації від 16.01.2016 № 2 к/тр «Про затвердження графіку проведення співбесід з заступниками голови районної адміністрації, керівниками та головними спеціалістами відділів районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району» 27 посадових осіб пройшли щорічну оцінку.

З метою підвищення фахової кваліфікації працівників районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району впродовж 2016 року проведено 12 апаратних навчань. На них розглянуто низку питань. Це обговорення Законів України «Про зовнішню трудову міграцію», «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції». Певна увага приділена розгляду питання запобігання корупції в органах місцевого самоврядування згідно Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в частині фінансового контролю. Так, детально вивчено порядок подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік. Відповідно до ст. 47 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» забезпечено подання документів до Запорізької міської ради щодо оприлюднення відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік.

Протягом звітного періоду 6 посадових осіб прийняли участь у апаратних навчаннях «Про місцеве самоврядування», «Про доступ до публічної інформації», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про інформацію» та про порядок підготовки проектів рішень міської ради та міськвиконкому», «Нові можливості у реалізації заходів з енергозбереження та енергоефективності», з кадрових питань, які організовані Запорізькою міською радою.

У звітному періоді оголошено і проведено конкури на заміщення вакантних посад головного спеціаліста - бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності районної адміністрації та  головного спеціаліста відділу економічного розвитку та підприємництва районної адміністрації. За результатами конкурсного відбору на посади призначено Гальчук Ю.М. та Цьопкало О.М.

За результатами стажування на посади призначені: голова районної адміністрації Мостовий В.О., заступники голови районної адміністрації Шевченко С.О., Нариженко О.О.; заступник начальника відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації Курсинська А.І.; головний спеціаліст відділу організаційної та кадрової роботи районної адміністрації Христофорова Ю.А.; головний спеціаліст - бухгалтер відділу бухгалтерського обліку та звітності районної адміністрації Панкевич Т.Г.

Всього у 2016 році у Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій пройшли навчання 12 посадових осіб. Заступник голови районної адміністрації Бехтер Т.П. та головний спеціаліст відділу економічного розвитку та підприємництва районної адміністрації Каманова П.Г. прийняли участь у навчанні «Державні закупівлі в Україні», які проходили в Класичному приватному університеті. В приміщенні департаменту житлово-комунального господарства міської ради відбувся семінар на тему «Реалізація Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та порядок створення ОСББ», в якому прийняла участь головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства Пивоварова Г.О. Головний спеціаліст відділу ведення державного реєстру виборців районної адміністрації Долина Г.В., Єфремова Л.В. прийняли участь у навчанні за тематичною професійною програмою підвищення кваліфікації з питань запобігання корупції служби в органах місцевого самоврядування для посадових осіб місцевого самоврядування. Туманов Р.Ю. пройшов навчання у Запорізькому центрі підготовки і підвищення кваліфікації за темою «Актуальні питання створення та діяльності ОСББ». Маркова О.В. пройшла навчання у ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат». Мостовий В.О. пройшов навчання в КП «Запорізький обласний центр охорони праці».2

За звітний період 2016 року 6 посадових осіб прийняли участь у апаратних навчаннях «Про місцеве самоврядування», «Про доступ до публічної інформації», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про інформацію» та про порядок підготовки проектів рішень міської ради та міськвиконкому», «Нові можливості у реалізації заходів з енергозбереження та енергоефективності», «Актуальні питання діяльності архівних підрозділів органів місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій в умовах оновлених нормативно-правових актів», які організовані Запорізькою міською радою.

З метою відзначення трудових колективів і окремих працівників за значні професійні досягнення та зразкове виконання службових обов’язків впродовж 2016 року 209 осіб нагороджено грамотою Олександрівської районної адміністрації.

Протягом звітного періоду були здійснені організаційні заходи щодо виконання Закону України «Про органи самоорганізації населення». Представникам ініціативної групи будинків по вул. Українській, 2б, пр.Соборному, 43, Глісерна, 10/1, вул. Покровська, 36 Б-1 було надано організаційну та правову допомогу в утворенні будинкового комітету.

Станом на 01.01.2017 року на території Олександрівського району зареєстровано 33 органи самоорганізації населення, із них 12 квартальних комітетів і 21 будинковий комітет. Працюють і надають звіти 22 органи самоорганізації населення: 12 квартальних комітетів і 10 будинкових комітетів. 11 будинкових комітетів не працюють і звіти не надають, тому фінансування по них не здійснюється.

Загальна кількість мешканців, які проживають в зазначених органах самоорганізації населення складає 11633чол.

На території приватного сектору налічуються 2035 домоволодінь. Загальна кількість мешканців приватного сектору складає 7952чол., із них дорослі – 6934чол, неповнолітні – 1018чол.

Загальна кількість мешканців у будинках, де створені будинкові комітети, складає 3681чол.

Всього за 2016 рік органами самоорганізації населення Олександрівського району проведено 129 зборів за місцем проживання, на яких розглянуто понад 260 питань; відбулось 264 засідання органів самоорганізації населення; розглянуто 95 звернень та скарг; видано 2235 довідок; видано 356 характеристик; кількість жителів, прийнятих під час прийомів, складає понад 2,5 тис.чол.; відвідані 306 чол. - громадян похилого віку, інвалідів, сімей загиблих, багатодітних та ін. Всі голови квартальних комітетів мають встановлені графіки прийому громадян.

Голови квартальних і будинкових комітетів прийняли участь у 16 нарадах, в роботі 6 комісій, ініціювали вирішення проблем комунального господарства.

Налагоджена постійна співпраця з депутатами Запорізької міської ради та Запорізької обласної ради.

Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Олександрівському району організовано 25 інформаційних зустрічей за участю представників Центрального об’єднаного  військового комісаріату та представниками підприємств, установ та організацій різних форм власності, головами квартальних та будинкових комітетів, ЖБК, ОСМД стосовно мотивації громадян до проходження військової служби за контрактом та з питання організації розповсюдження тематичних інформаційних матеріалів, в яких прийняли участь понад 1000 осіб. Всього розповсюджено понад 300 шт. агітаційних матеріалів. Підготовлено і опубліковано 6 виступів військових в засобах масової інформації стосовно проходження служби за контрактом.

Традиційним вже стало щомісячне проведення консультативно-правових зустрічей для мешканців району. Насиченими, інформативними і актуальними ці зустрічі є завдяки участі в них, окрім працівників районної адміністрації, представників Запорізької місцевої прокуратури № 2, управління юстиції, управління Пенсійного фонду України в Олександрівському районі, відділення в Олександрівському районі Запорізької ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області тощо. Протягом 2016 року проведено 12 консультативно-правових зустрічей, під час яких мешканцями району отримано консультації з питань чинного законодавства.

Ефективно працює система інформаційного забезпечення висвітлення діяльності районної адміністрації. Щотижнево і щоквартально надається інформація на веб - сайт Запорізької міської ради. За звітний період в рубриках «Останні новини», «Новини з районів» розміщено понад 70 інформаційних повідомлень про діяльність районної адміністрації.

Протягом 2016 року сектором по культурі та спорту районної адміністрації проведено роботу у напрямку забезпечення реалізації повноважень районної адміністрації у сфері культури, туризму, охорони культурної спадщини, бібліотечної та музейної справи, фізичної культури та спорту. У формуванні активної життєвої позиції молоді активно впроваджувались принципи духовності, патріотизму, захисту моралі.

Районна адміністрація сприяє ветеранським, молодіжним, дитячим та іншим громадським організаціям у проведенні ними роботи у сфері культури та спорту. З метою забезпечення підтримки обдарованих дітей району та реалізації зазначених напрямків роботи організовано та проведено в районі ряд заходів з нагоди відзначення загальнодержавних, міських свят та пам’ятних дат.

З метою естетичного та духовного розвитку молодого покоління за звітний період в районі проведено ХVІ міський зимовий фестиваль «Різдвяні вітання», спортивно-розважальне свято «Козацькі розваги», міський музичний фестиваль «Акорди позашкілля», щорічний фестиваль-конкурс хореографічних та циркових колективів «Свято Терпсихори», звітній концерт Центру творчості дітей та юнацтва Олександрівського району, спортивне свято «Здраствуй літо», святковий концерт з нагоди 20-ї річниці Конституції України, День відкритих дверей Центру творчості дітей та юнацтва Олександрівського району, районна патріотична військово-спортивна гра «Сокіл», відкриття районної Новорічної ялинки, взято участь у міській благодійній акції «Дід Мороз – 2017».

У районі велику увагу приділено людям з обмеженими можливостями. Зокрема, існує тісна взаємодія з відділенням соціальної реабілітації дітей-інвалідів Олександрівського району та обласною організацією інвалідів щодо вирішення проблемних питань, 2організації та проведення культурно-масових заходів.

Так, протягом звітного періоду, за сприяння районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району, для дітей відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів Олександрівського району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) до Великодня проведено захід «Котилася писанка», до Дня захисту дітей у рамках всеукраїнської програми «Толерантне суспільство» проведено захід під девізом «Бачити дитину, а потім її інвалідність» та захід «Планета дитинства», благодійним фондом «Аутизм. Свідоме батьківство» до Дня захисту дітей організовано забіг «Бегу во благо», з метою адаптації та соціалізації дітей з особливими потребами організовавно участь у посадці квітів на клумбі біля районної адміністрації, до Міжнародного дня інвалідів проведено святковий захід «Уколі друзів».

За сприяння районної адміністрації в сквері Олександрівському у вересні поточного року встановлено спортивний майданчик для людей з обмеженими можливостями в рамках проекту «Промінь надії». Цей проект став переможцем конкурсу «Ми – це місто», реалізований організацією «Запорізька скеля» за підтримки ПАТ «Запоріжсталь».

Районна адміністрація тісно співпрацює з організаціями ветеранів району. У рамках такої співпраці, проводяться спільні засідання, організовуються та проводяться урочистості на відзначення державних свят та пам’ятних дат.

Відповідно графіку зустрічей керівництва району з ветеранськими організаціями протягом 2016 року проведено 18 зустрічей з активом Ради районної організації ветеранів війни, праці та військової служби, організації інвалідів війни та Збройних Сил України, спілки ветеранів Афганістану Олександрівського району та районної організації «Чорнобильці Запоріжжя».

Керівники районної адміністрації не залишають поза увагою та вшановують ветеранів району. Так 09 грудня 2016 року із 95-річним ювілеєм привітали інваліда Великої Вітчизняної війни І групи – Скрипнюк Олександру Семенівну.

Районною адміністрацією разом із закладами освіти та громадськими організаціями району активізовано роботу з питання пропаганди патріотизму та єдності держави. З цією метою проведено спільні заходи: святкові концертні програми з нагоди Міжнародного жіночого дня, мітинг-реквієм до Міжнародного дня пам’яті в’язнів концтаборів, ряд заходів до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи, заходи з нагоди відзначення Дня Перемоги, Дня пам’яті та примирення, участь у щорічному обласному телевізійному марафоні «Пам'ять», участь у мітингу-реквієму пам’яті жертв політичних репресій, покладання квітів у День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни, зустріч депутатів Запорізької міської ради та керівництва районної адміністрації з ветеранським активом, участь у мітингу присвяченому 75-й річниці початку оборони м. Запоріжжя, вшанування пам'ять загиблих партизанів з нагоди Дня партизанської слави. Також, відбулись зустрічі керівництва районної адміністрації з ветеранськими організаціями з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана.

Районною адміністрацією проведено ряд заходів, присвячених 73-й річниці визволення міста від фашистських загарбників та Дню захисника України. 12 жовтня 2016 року біля пам'ятника танковому екіпажу Миколи Яценка відбувся мітинг-реквієм, присвячений цим датам, а з метою вшанування ветеранів району в ресторані «Олександрівський Повіт» - святковий захід.

Керівники районної адміністрації вручили відзнаку Президента України – ювілейну медаль «70 років Перемоги над нацизмом» ветеранам Олександрівського району.

У спортивному клубі «Бойові рукавички» 13 жовтня 2016 року проведено урочисте відкриття 40-го міжнародного турніру з боксу серед чоловіків, присвяченого Дню визволення міста від фашистських загарбників, Дню захисника України та пам’яті героя М. Яценка.

На відзначення Дня Героїв Небесної Сотні районною адміністрацією активізовано роботу із закладами освіти та громадськими організаціями у напрямку пропаганди патріотизму та єдності держави серед жителів району, зокрема, серед молоді. З цією метою проведено відкриття меморіальної дошки загиблому військовослужбовцю, презентації наукової монографії, перегляд документальних фільмів, презентація видання книги, круглі столи, тематичні фотовиставки у вищих навчальних заходах району, зустріч членів родин загиблих та інвалідів АТО району із залученням фахівців соціального захисту населення та постачальників комунальних послуг, акція «Великодній кошик для солдата», привітання членів сімей загиблих воїнів АТО та постраждалих військовослужбовців з Днем Незалежності України та Днем Захисника України.  

З метою підтримки ініціатив громадських організацій учасників АТО щодо участі в обласному благодійному телемарафоні до Дня захисника України та Дня Збройних Сил України 08 листопада 2016 року в районної адміністрації проведено зустріч з представниками підприємств, установ та організацій району.

Забезпечено функціонування тимчасово діючої моніторингової групи з виявлення у районі не зареєстрованих вимушених переселенців з Автономної Республіки Крим і районів проведення антитерористичної операції. За результатами проведеної роботи, протягом 2016 року моніторинговою групою не виявлено не зареєстрованих вимушених переселенців, які мають ознаки прихованої або явної ворожості до держави або оточуючих

Щотижнево здійснювався моніторинг про кількість у районі внутрішньо переміщених осіб у місцях компактного їх проживання та наявність резервних місць для поселення.

На даний час на об’єктах підприємств та закладів району мешкає 45 осіб зазначеної категорії громадян.

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в районній адміністрації визначено окремий кабінет для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, їх копіями; обладнано інформаційний стенд «Публічна інформація»; проведено навчання посадових осіб з питань забезпечення доступу до публічної інформації. Протягом звітного періоду районною адміністрацією у встановленому порядку зареєстровано та розглянуто 33 інформаційних запитів, в яких містилися 104 питання. За підсумками розгляду 15 інформаційних запитів задоволено, частково задоволено – 2, на 16 надано роз’яснення.

Районною адміністрацією ведеться системна та якісна робота з опрацювання звернень громадян. Особливу увагу приділено листам громадян пільгових категорій: пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці, багатодітних і малозабезпечених сімей. Забезпечено об’єктивний розгляд звернень громадян та надання заявникам своєчасних і обґрунтованих відповідей.

Протягом 2016 року до районної адміністрації надійшло 1300 звернень від 2817 громадян. За результатами розгляду звернень 551 (42,38%) із них задоволено, на 670 (51,54%) надані роз’яснення. Решта питань (79 звернень – 6,08%) знаходиться на стадії розгляду.

За видами звернень, визначених Законом України «Про звернення громадян», 99,85% склали заяви, по 0,077% - скарги, 0,077% пропозиції. Повторні звернення отримані від 38 громадян.

Щомісяця проводився аналіз стану роботи із зверненнями громадян: вивчалась інформація про кількість заяв, що надійшли до районної адміністрації, характер порушених питань, своєчасність реагування.

Постійно проводилась цілеспрямована, систематична робота з розгляду кореспонденції, дотримання термінів надання відповідей на документи.

За звітний період зареєстровано 12989 документів, із них: вхідних – 3802, вихідних – 9187. Взято на контроль 3102 документа.

За 2016 рік прийнято 1052 розпорядження голови районної адміністрації.

З метою контролю за дотриманням встановлених термінів розгляду звернень громадян і кореспонденції регулярно проводилась випереджувальна робота та надавались роз’яснення про порядок розгляду звернень та документів, що надійшли до районної адміністрації.Звіт

про роботу районної адміністрації 

Запорізької міської ради по Олександрівському району

за 9 місяців 2016 року

 

 

Робота в районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району ведеться відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про районну адміністрацію Запорізької міської ради по Олександрівському, Заводському, Комунарському, Дніпровському, Вознесенівському, Хортицькому, Шевченківському району, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 № 29, Регламенту роботи районної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови районної адміністрації від 14.04.2011 № 12 р та квартальних планів роботи які, затверджуються розпорядженнями голови районної адміністрації.

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Олександрівському району забезпечує комплексний соціально-економічний розвиток району та реалізує політику міської ради у визначених законодавством сферах управління. Діяльність районної адміністрації спрямована на забезпечення та реалізацією пріоритетних напрямків у сфері соціально-культурного розвитку, підприємництва і торгівлі, житлово-комунального господарства, виконання соціальних програм, на подальше підтримання стабільної суспільно-політичної ситуації в районі.

На виконання Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництвау місті Запоріжжі та створення сприятливих умов для розвитку підприємництва за звітний період у роботі з бізнесом забезпечено надання консультативної, методичної та організаційної допомоги. Так за 9 місяців 2016 року консультації отримали понад 118 підприємців Олександрівського району.

З метою впливу на розвиток бізнесу на стенді районної адміністрації розміщувалися інформаційні матеріали щодо проведення міжнародних виставок, ярмарок, бізнес – форумів, конференцій.

Підприємці району приймають активну участь в суспільно-політичному та громадському житті міста. Так, суб’єктами підприємницької діяльності прийнято участь у конкурсі на краще підприємство сфери торгівлі та послуг щодо тематичного оформлення вітрин, торгових залів та територій, прилеглих до об’єктів торгівлі і сфери послуг, у міському заході «Масляна», з нагоди Дня Соборності України та інші.

Спеціалістами відділу економічного розвитку та підприємництва районної адміністрації, спільно з Інспекцією з благоустрою Запорізької міської ради, у складі робочих мобільних груп з питань перевірки дотримання вимог Правил благоустрою території міста Запоріжжя, проведено обстеження території району.

За звітний період мобільною групою проведено 7 рейдів та обстежено 29 обєктів (тимчасових споруд). На порушників складено 3 протоколи за ст. 152 КУпАП. Про невідповідність розміщення тимчасових споруд комплексній схемі складено 7 актів.

Районною адміністрацією, спільно з представниками Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради та районним архітектором відділу планування та забудови міста департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради, проведено роботу щодо інвентаризації тимчасових споруд розташованих на території району для провадження підприємницької діяльності, обстежено 258 споруд.

У 2016 році головою районної адміністрації проведено 6 зустрічей з представниками малого та середнього бізнесу (керівники магазинів, кафе, зупинкових комплексів, тимчасових споруд, ресторанного господарства) щодо впровадження в районі програми «Фасад». Метою програми є благоустрій території району та проведення заходів з очищення стін будівель і парканів від графіті, прибирання прилеглої території, встановлення урн.

З метою залучення представників підприємницької діяльності району до участі у міжнародних програмах і проектах підтримки малого і середнього бізнесу головою районної адміністрації проведено зустріч з представниками малого та середнього бізнесу, громадських об’єднань району за участю фахівця Запорізької торгово-промислової палати, яка присвячена актуальним питанням і основним правилам подання заявок для участі у грантах.

За 9 місяців 2016 року в районі відкрито 5 нових об’єктів торгівлі (магазини продовольчих і непродовольчих товарів) та 2 об’єкти ресторанного господарства. За рахунок новостворених підприємств роздрібної торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування створено 23 робочих місця.

Суб’єктам господарювання підготовлено та видано 21 документ про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг, соціально – культурного та іншого призначення, у тому числі  7 документів з продовженим режимом роботи.

За звітний період проведено 16 засідань комісії по упорядкуванню роботи об’єктів сфери обслуговування на території Олександрівського району м. Запоріжжя, на яких розглянуто 47 заяв фізичних та юридичних осіб. За результатами розгляду документів суб’єктам господарювання видано 27 розпоряджень про затвердження висновків комісії щодо відведення місць для розміщення засобів пересувної мережі та укладання договорів про закріплення та утримання об’єктів благоустрою в належному стані.

З метою наповнення доходної частини бюджету міста за звітний період проведено 5 засідань робочої групи з координації дій органів місцевого самоврядування та податкової інспекції району щодо податкових та інших надходжень до державного та місцевого бюджетів у повному обсязі підприємствами, установами та організаціями на території Олександрівського району, на яких заслухано 22 представника фізичних та юридичних осіб.

На засіданні робочої групи розглянуто питання погашення заборгованості до державного та місцевого бюджетів, приведення договорів оренди землі у відповідність до норм чинного законодавства в частині грошової оцінки землі та обчислення земельного податку за старою грошовою нормативною оцінкою землі.

З метою забезпечення системної роботи з ліквідації незаконної торгівлі на вулицях району та прилеглих до ринків територіях, районною адміністрацією спільно з представниками Олександрівського відділення поліції Дніпровського відділу Головного Управління Національної поліції в Запорізькій області, за 9 місяців 2016 року проведено 19 рейдів з ліквідації незаконної торгівлі, на порушників складено 33 протоколи про адміністративну відповідальність. Проведено роз’яснювальну роботу серед торгуючих та покупців відносно неприпустимості здійснення торгівлі у невстановлених місцях, порядку здійснення законної торговельної діяльності та про адміністративну відповідальність згідно чинного законодавства.

В квітні 2016 року головою районної адміністрації створено робочу групу з профілактики та запобігання виникнення несанкціонованої (стихійної) торгівлі на території Олександрівського району міста Запоріжжя. З метою ліквідації стихійної торгівлі на вулицях району робочою группою проведено 47 рейдів з ліквідації місць незаконної торгівлі, зокрема по проспекту Соборному, вулицям Запорізькій, Базарній, Жуковського, Поштовій, Шкільній.  

Представниками Олександрівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області, Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради за звітний період на порушників складено 66 протоколів про адміністративні правопорушення за статтями 152, 164 КУпАП.

Експертною групою з моніторингу цінової ситуації на продовольчі товари у торговельній мережі міста та на ринках щотижнево здійснювався контроль за ціновою ситуацією на основні продукти харчування, соціальні сорти хліба та сорти хліба масового вжитку у роздрібних торгових підприємствах та на ринках району з 31 найменування.

Комітетом з конкурсних торгів районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району за 9 місяців 2016 року проведено переговорну процедуру закупівлі послуг з постачання теплової енергії, експлуатація та утримання доріг, тротуарів, зупинок, поточний ремонт з відновлення асфальтного покриття прибудинкових територій та внутрішньо квартальних проїздів, благоустрій території.

За результатами укладено договори: з КОНЦЕРНОМ «МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ» про постачання теплової енергії, з КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» про закупівлю послуг щодо експлуатації та утримння доріг, тротуарів, зупинок; ТОВ «СК ФЛАГМАН» про закупівлю послуг на поточний ремонт з відновлення асфальтного покриття прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів (доріг), КРБП Зеленбуд» про благоустрій території (покіс комбінованих газонів, обрізка та видалення аварійних дерев).

Одним із пріоритетних напрямків роботи районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району є організація благоустрою району, забезпечення належного санітарного утримання території та ефективної експлуатації житлового фонду, озеленення, створення місць відпочинку громадян, догляд за утриманням та ремонтом малих архітектурних форм, доріг, тротуарів та пішохідних доріжок, здійснення обліку громадян, які відповідно законодавства потребують поліпшення житлових умов та інше.

Реалізація цих повноважень здійснюється районною адміністрацією відповідно до Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства м. Запоріжжя на 2015-2017 роки, затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 15.01.2015 № 15.

Районною адміністрацією налагоджено співпрацю з підприємствами різних форм власності, у тому числі комунальними, що забезпечують належне утримання та ефективну експлуатацію комунальної власності територіальної громади міста на території району:

КРБП «Зеленбуд» протягом звітного періоду проводились роботи з догляду за зеленими насадженнями району, а саме: очищення газонів та квітників, пристовбурових лунок дерев і кущів, живоплоту від сміття та листя; обрізка під природний вид крон дерев; формування крон кущів; відкривання групових кущів троянд, знесення 70 самосійних сухостійних дерев; висадка 149 дерев та 212 кущів та інші.

КП «Запоріжміськсвітло» завершено роботи з реконструкції зовнішнього освітлення вул. Української на ділянці від вул. Семафорної до Набережної магістралі.

КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» виконано поточний ремонт автомобільних шляхів району на загальній площі 15324,13 м2.

Підрядними організаціями виконано поточний середній ремонт Набережної магістралі, проспекта Соборного та інших вулиць району на загальній площі 40261,7 м2, поточний дрібний ремонт вулиць району на загальній площі 2948,1 м2, відсипку доріг приватного сектору на загальній площі 6160,0 м2.

На вулично-шляховій мережі району з початку року установлено 63 знаки дорожнього руху та табличок до них та 6 світлофорних об’єктів.

В парках, скверах та на вулицях району установлено  80 лав та 76 урн.

Розпочато поточний ремонт з відновлення асфальтного покриття прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів (доріг) на території району. Заплановано відремонтувати 10081 м2 внутрішньоквартальної території по 85 адресам. За звітний період виконано роботи на 5751,96 м2, що складає 57,05%.

ТОВ «Гістал» проводяться регулярні планові роботи з очищення проїжджої частини доріг району вздовж бордюрів від наносного ґрунту, очищення зелених зон та узбіч доріг від сміття з його вивезенням на полігон ТПВ.

Підготовлено пропозиції та складено титульний список об'єктів на проведення робіт з установлення 13 дитячих та 15 спортивних майданчиків на території району. За звітний період встановлено 10 дитячих та 9 спортивних майданчиків.

Розпочато ремонтно-будівельні роботи, згідно із проектами: «Капітальний ремонт майдану Університетського в м. Запоріжжі» та «Реконструкція вулиці Земського лікаря Лукашевича в м. Запоріжжі».

Станом на 01 жовтня 2016 року на території Олександрівського району м. Запоріжжя зареєстровані та діють 55 ОСББ: з них за звітний період новостворених ОСББ – 11; реорганізованих ЖБК в ОСББ – 4.

Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з ініціативними групами мешканців 144 житлових будинків району щодо реалізації Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та вимог Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

На виконання розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 20.05.2016 № 282 «Про підготовку об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 років» споживачами теплової енергії - балансоутримувачами житлового фонду комунальної власності міста, відомчого фонду, власниками ЖБК, ОСББ проведено заходи з підготовки теплових господарств до роботи в опалювальний період з метою сталого функціонування, а саме: ремонтно-профілактичні роботи внутрішньобудинкових систем, приладів обліку та регулювання теплової енергії, перевірка герметизації інженерних вводів, гідравлічні випробування внутрішньо будинкових систем теплопостачання та інше. Підготовлено 27 об’єктів (школи, дитячі садки, лікарні), 60 об’єктів житлового фонду (ЖБК, ОСББ, відомчий житловий фонд).

З метою приведення території району до належного санітарного стану після зимового періоду, зі 110 суб’єктами господарювання, розташованим на території району проведено роботу щодо наведення порядку на закріплених та прилеглих територіях.

Під час участі в загальноміських суботниках та Дні Довкілля виконано прибирання залізничних відкосів та прилеглої території на ділянці від вулиці Української вздовж вулиці Арочної до межі з Вознесенівським районом. Територію приведено до належного санітарного стану, на полігон твердих побутових відходів вивезено 28 т сміття.

За напрямком «Чисте місто» спеціалістами відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації у звітному періоді поточного року проведено роботу з питання дотримання Правил благоустрою міста Запоріжжя, затверджених рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 № 41 (Правила).

Розпорядженням голови районної адміністрації «Про закріплення території за підприємствами, організаціями, установами для підтримання їх у належному санітарному стані у весняно-літній період 2016 року», за 259 підприємствами, організаціями, установами району закріплено 268 об'єктів благоустрою.

Спільно з представниками інспекції з благоустрою Запорізької міської ради проведено 19 рейдів щодо дотримання вимог законодавства у сфері благоустрою, під час яких проведена роз’яснювальна робота з мешканцями району та попереджено 78 підприємця.

З метою виявлення несанкціонованої реклами на території району проведено 3 рейди. Інформацію та фотоматеріали направлено до Інспекції з благоустрою міської ради.

Протягом звітного періоду укладено 80 договорів про закріплення та утримання об’єктів благоустрою в належному стані з підприємствами, підприємцями – власниками засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та тимчасових споруд. Для укладення договорів з виїздом на місце проводились зустрічі з підприємцями, складались та узгоджувались з ними схеми закріплення об’єкту благоустрою. Районною адміністрацією проінформовано 51 підприємство, установу, організацію про необхідність очищення від карантинних рослин територій, закріплених для утримання їх в належному стані.

Спільно з представниками ЗКП міського електротранспорту «Запоріжелектротранс» проведений огляд переїздів (перетинів) трамвайних колій з автомобільними шляхами згідно запропонованої форми з метою встановлення їх технічного стану та планування проведення ремонтних робіт.

Виявлено та ліквідовано 105 стихійних звалищ сміття, на полігон вивезено 77 т відходів.

Проведено 7 засідань постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами, за результатами яких надані відповідні доручення комунальним підприємствам згідно повноважень.

Щомісяця спільно з представником ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» та головами квартальних комітетів сектору індивідуальної забудови проводились рейди з контролю за станом укладання індивідуальних угод на послугу з вивезення твердих побутових відходів між ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» та мешканцями кварталів. Проведено роз’яснювальну роботу серед мешканців вулиць: Святого Миколая, Першої ливарної, Слобідської, Фортечної, Військкоматської, Гоголя, Жуковського, Гончарова, Козачої, Глиноцементної, пров. Глінки стосовно необхідності своєчасної оплати за отримані послуги та роз’яснено наслідки порушення Правил благоустрою. Видано 72 попередження.

Всього мешканцями приватних житлових будинків району укладено 1334 угоди з ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» на одержання послуг з вивезення твердих побутових відходів, що складає 85,25 %.

Здійснено прийом та надано консультації 107 громадянам з питань індивідуальної забудови, присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості та інших питань.

За результатами розгляду звернень громадян та підприємств підготовлено 14 проектів розпоряджень голови районної адміністрації про присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості; про дозвіл на відчуження частин домоволодінь; про оформлення перепланувань в житлових будинках.

Складено перелік мешканців Олександрівського району, що споживають скраплений газ. Підготовлено річну заявку на придбання скрапленого газу мешканцями району на 2016 рік.

Проведено роботу щодо здійснення заходів з визнання двох гаражів по вул. Горького, 45А безхазяйним майном для набуття права комунальної власності територіальної громади; щодо оформлення права власності територіальної громади на об’єкт нерухомого майна – нежитлове приміщення № 1 підземного громадського туалету по пр. Соборному, 47.

Кількість громадян, які приватизували житло становить 425 осіб. Видані направлення в ТОВ ''ЗМБТІ'' для виготовлення технічних паспортів на 188 квартири. Оформлені та передані в Ощадбанк філії № 185 додаткові списки на 402 громадян, які мають право на отримання приватизаційних паперів.

Районною адміністрацією забезпечено облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, станом на 26.09.2016 на квартирному обліку перебуває 1050 сімей , на кооперативному – 187 сімей.

В районній адміністрації проведено 13 засідань громадської комісії з житлових питань, на яких розглядались 6 питань постановки на облік та 92 питання зняття з квартирного обліку громадян.

Відділом житлово-комунального господарства районної адміністрації заповнено 347 форм подання інформації до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, 281 з яких передано реєстратору.

Підготовлено проект рішення виконавчого комітету міської ради «Про організацію робіт з проведення реконструкції вулиці Земського лікаря Лукашевича в місті Запоріжжі».

За 9 місяців 2016 року проведено 10 засідань районної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На засіданнях комісії щомісячно розглядаються питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, страхових внесків до Пенсійного фонду України, зі сплати єдиного соціального внеску, а також питання щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці на підприємствах району, заслухано 79 керівників підприємств з питань: щодо заборгованості з заробітної плати – 41, щодо заборгованості з єдиного соціального внеску – 25, щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці – 42, заборгованості зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – 12.

За результатами розгляду погашено заборгованості з заробітної плати на загальну суму 502,4 тис. грн. Підприємства, які мають заборгованість із заробітної плати та звітують до статистичних органів, погашено заборгованості на загальну суму 1279,4 тис. грн.

Районною комісією проведено системну роботу серед підприємств району з питань погашення заборгованості із заробітної плати, єдиного соціального внеску та зі страхових внесків до Пенсійного фонду України. Робота із зазначених питань знаходиться на постійному контролі районної адміністрації.

Районною комісією по вирішенню питань, пов'язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за 9 місяців 2016 року розглянуто 642 заяви громадян на призначення субсидій за спрощеним порядком, за підсумками їх розгляду прийнято позитивні рішення.

З метою захисту прав і законних інтересів дітей протягом 9 місяців 2016 року проведено 15 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 119 питань щодо: призначення опікунів, піклувальників неповнолітнім, майнові питання неповнолітніх, встановлення порядку участі у вихованні дитини одним з батьків, тощо. За результатами розгляду прийнято 44 розпорядження голови районної адміністрації, 9 висновків органу опіки та піклування до суду, 2 позовні заяви до суду від імені органу опіки та піклування, відповіді на заяви громадян.

Районною адміністрацією забезпечено здійснення функцій органу опіки та піклування над недієздатними або обмеженими у дієздатності особами. За 9 місяців поточного року проведено 9 засідань опікунської ради, на яких розглянуто 31 питання. Членами опікунської ради проведено 10 обстежень умов проживання та належного майна підопічних.

Значну увагу районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району приділено розширенню правової освіти населення, підтриманню правопорядку на території району, боротьбі зі злочинністю і антигромадськими проявами, дотриманню працівниками районної адміністрації, у своїй діяльності, вимог нормативно-правових актів і законів України.

Адміністративною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району за 9 місяців 2016 року проведено 19 засідань, розглянуто та прийнято рішення по 34 адміністративним справам До адміністративної відповідальності притягнуто 29 осіб, із них: накладено штраф на 29 осіб на загальну суму 29431 гривень. Закрито 5 адміністративних справ.

Спостережною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району протягом 9 місяців 2016 року проведено 11 засідань, в тому числі 2 засідання на території Запорізького слідчого ізолятора УДПтС України в Запорізькій області.

Щоквартально членами спостережної комісії проводяться обстеження умов утримання жінок та неповнолітніх юнаків, що знаходяться у Запорізькому слідчому ізоляторі УДДУ ПВП в Запорізькій області.

Станом на 22 вересня поточного року на обліку спостережної комісії знаходяться 7 осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, з них 4 особи, які звільнились умовно-достроково від відбуття покарання та 3 особи, які звільнилися по закінченню терміну покарання. За звітний період з обліку спостережної комісії знято 5 осіб, у зв'язку із закінченням терміну умовного покарання.

Протягом звітного періоду відділом ведення Державного реєстру виборців було підготовлено: 368 наказів керівника відділу ведення Державного реєстру виборців; 102 запити до суб’єктів надання інформації щодо уточнення персональних даних 826 виборців.

Опрацьовано 218 подань з відомостями періодичного поновлення, наданими районним відділом Державної міграційної служби, Запорізьким слідчим ізолятором, відділами реєстрації актів цивільного стану                     м. Запоріжжя, управлінням праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району, комунальним закладом «Запорізький центр первинної медико-санітарної допомоги № 1», Жовтневим районним судом в місті Запоріжжя, департаментом реєстраційних послуг Запорізької міської ради. За результатами опрацювання відомостей внесено зміни до ідентифікаційних та службових даних 3285 виборців; змінено виборчу адресу 33598 виборців; до Державного реєстру включено 663 виборців; знищено 578 записів Державного реєстру виборців.

Внесено зміни до адресного реєстру бази даних Державний реєстр виборців – змінено 57 геонімів, підготовлено 2 накази керівника відділу ведення Державного реєстру виборців про зміну виборчих адрес при змінах в геонімах у 29801 виборців.

Сформовано та направлено до виконавчого комітету Запорізької міської ради проект подання щодо зміни меж 23-х звичайних виборчих дільниць, зміни 12-ти адрес приміщень для голосування та приміщень дільничих виборчих комісій, зміни 4-х адрес закладів, де розташовані спеціальні виборчі дільниці.

За допомогою програмного забезпечення АІТС «Державний реєстр виборців» здійснювався візуальний і автоматизований контроль бази даних виборців, а саме: перевірка відомостей про виборців у порядку періодичного поновлення персональних даних Реєстру, уточнення персональних даних Реєстру, систематичні і вибіркові перевірки записів бази даних Реєстру.

Головою районної адміністрації протягом звітного періоду проведено 25 нарад за участі заступників голови райадміністрації, керівників підрозділів, на яких розглядались питання виконавської дисципліни, виконання протокольних доручень керівників вищих органів влади, робота із зверненнями громадян, якості підготовки відповідей на звернення та інше.

В районній адміністрації проведено шість нарад з головами квартальних і будинкових комітетів, на яких розглядались питання надання населенню житлових субсидій, заключення договорів на вивіз побутового сміття, ліквідація сміттєзвалищ на території приватного сектору, прибирання території, обрізка дерев, вивіз гілля, ремонт водоводів, організація сумісної діяльності з представниками Центрального об’єднаного військового комісаріату та інше.

Протягом звітного періоду підготовлено 111 розпоряджень голови районної адміністрації з кадрових питань; забезпечено ведення обліку та зберігання особових справ, трудових книжок працівників районної адміністрації; здійснено заходи з питань ведення військового обліку в райадміністрації.

На виконання розпорядження голови районної адміністрації від 16.01.2016 № 2 к/тр «Про затвердження графіку проведення співбесід з заступниками голови районної адміністрації, керівниками та головними спеціалістами відділів районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району» 27 посадових осіб пройшли щорічну оцінку.

З метою підвищення фахової кваліфікації працівників районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району впродовж 9 місяців 2016 року проведено 9 апаратних навчань. На них розглянуто низку питань. Це обговорення Законів України «Про зовнішню трудову міграцію», «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції». Певна увага приділена розгляду питання запобігання корупції в органах місцевого самоврядування згідно Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в частині фінансового контролю. Так, детально вивчено порядок подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік. Відповідно до ст.47 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» забезпечено подання документів до Запорізької міської ради щодо оприлюднення відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік.

Протягом звітного періоду 4 посадові особи прийняли участь у апаратних навчаннях «Про місцеве самоврядування», «Про доступ до публічної інформації», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про інформацію» та про порядок підготовки проектів рішень міської ради та міськвиконкому», «Нові можливості у реалізації заходів з енергозбереження та енергоефективності», з кадрових питань, які організовані Запорізькою міською радою.

У звітному періоді оголошено і проведено конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста - бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності районної адміністрації. За результатами конкурсного відбору на посаду призначено Гальчук Ю.М.

За результатами стажування на посади призначені: заступник голови районної адміністрації Шевченко С.О., заступник начальника відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації Курсинська А.І., головний спеціаліст відділу організаційної та кадрової роботи районної адміністрації Христофорова Ю.А.

Всього за 9 місяців поточного року в звітному періоді у Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій пройшли навчання 8 посадових осіб. Заступник голови районної адміністрації Бехтер Т.П. та головний спеціаліст відділу економічного розвитку та підприємництва районної адміністрації Каманова П.Г. прийняли участь у навчанні «Державні закупівлі в Україні», які проходили в Класичному приватному університеті. В приміщенні департаменту житлово-комунального господарства міської ради відбувся семінар на тему «Реалізація Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та порядок створення ОСББ», в якому прийняла участь головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства Пивоварова Г.О. Головний спеціаліст відділу ведення державного реєстру виборців районної адміністрації Долина Г.В. прийняла участь у навчанні за тематичною професійною програмою підвищення кваліфікації з питань запобігання корупції служби в органах місцевого самоврядування для посадових осіб місцевого самоврядування. Туманов Р.Ю. пройшов навчання у Запорізькому центра підготовки і підвищення кваліфікації за темою «Актуальні питання стоврення та діяльності ОСББ».   

З метою відзначення трудових колективів і окремих працівників за значні професійні досягнення та зразкове виконання службових обов’язків впродовж 9 місяців 2016 року 105 осіб нагороджено Почесною грамотою Олександрівської районної адміністрації.

Протягом звітного періоду були здійснені організаційні заходи щодо виконання Закону України «Про органи самоорганізації населення». Представникам ініціативної групи будинків по вул. Українській, 2б, пр.Соборному, 43, Глісерна, 10/1 було надано організаційну та правову допомогу в утворенні будинкового комітету.

Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Олександрівському району організовано 25 інформаційних зустрічей за участю представників Центрального об’єднаного  військового комісаріату та представниками підприємств, установ та організацій різних форм власності, головами квартальних та будинкових комітетів, ЖБК, ОСМД стосовно мотивації громадян до проходження військової служби за контрактом та з питання організації розповсюдження тематичних інформаційних матеріалів, в яких прийняли участь понад 1000 осіб. Всього розповсюджено понад 300 шт. агітаційних матеріалів. Підготовлено і опубліковано 6 виступів військових в засобах масової інформації стосовно проходження служби за контрактом.

Традиційним вже стало щомісячне проведення консультативно-правових зустрічей для мешканців району. Насиченими, інформативними і актуальними ці зустрічі є завдяки участі в них, окрім працівників районної адміністрації, представників Запорізької місцевої прокуратури № 2, управління юстиції, управління Пенсійного фонду України в Олександрівському районі, відділення в Олександрівському районі Запорізької ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області тощо. Протягом 9 місяців 2016 року проведено 9 консультативно-правових зустрічей, під час яких мешканцями району отримано консультації з питань чинного законодавства.

Ефективно працює система інформаційного забезпечення висвітлення діяльності районної адміністрації. Щотижнево і щоквартально надається інформація на веб - сайт Запорізької міської ради. За звітний період в рубриках «Останні новини», «Новини з районів» розміщено 45 інформаційних повідомлень про діяльність районної адміністрації.

Протягом 9 місяців 2016 року сектором по культурі та спорту районної адміністрації проведено роботу у напрямку забезпечення реалізації повноважень районної адміністрації у сфері культури, туризму, охорони культурної спадщини, бібліотечної та музейної справи, фізичної культури та спорту. У формуванні активної життєвої позиції молоді активно впроваджувались принципи духовності, патріотизму, захисту моралі.

Районна адміністрація сприяє ветеранським, молодіжним, дитячим та іншим громадським організаціям у проведенні ними роботи у сфері культури та спорту. З метою забезпечення підтримки обдарованих дітей району та реалізації зазначених напрямків роботи організовано та проведено в районі ряд заходів з нагоди відзначення загальнодержавних, міських свят та пам’ятних дат.

З метою естетичного та духовного розвитку молодого покоління за звітний період в районі проведено ХVІ міський зимовий фестиваль «Різдвяні вітання», спортивно-розважальне свято «Козацькі розваги», міський музичний фестиваль «Акорди позашкілля», щорічний фестиваль-конкурс хореографічних та циркових колективів «Свято Терпсихори», звітній концерт Центру творчості дітей та юнацтва Олександрівського району, спортивне свято «Здраствуй літо», святковий концерт з нагоди 20-ї річниці Конституції України.

У районі велику увагу приділено людям з обмеженими можливостями. Зокрема, існує тісна взаємодія з відділенням соціальної реабілітації дітей-інвалідів Олександрівського району щодо вирішення проблемних питань та організації та проведення культурно-масових заходів.

Так, протягом звітного періоду, за сприяння районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району, для дітей відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів Олександрівського району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) до Великодня проведено захід «Котилася писанка», до Дня захисту дітей у рамках всеукраїнської програми «Толерантне суспільство» проведено захід під девізом «Бачити дитину, а потім її інвалідність» та захід «Планета дитинства», благодійним фондом «Аутизм. Свідоме батьківство» до Дня захисту дітей організовано забіг «Бегу во благо», з метою адаптації та соціалізації дітей з особливими потребами організовавно участь у посадці квітів на клумбі біля районної адміністрації.

За сприяння районної адміністрації в сквері Олександрівському у вересні поточного року встановлено спортивний майданчик для людей з обмеженими можливостями в рамках проекту «Промінь надії». Цей проект став переможцем конкурсу «Ми – це місто», реалізований організацією «Запорізька скеля» за підтримки ПАТ «Запоріжсталь».

Районна адміністрація тісно співпрацює з організаціями ветеранів району. У рамках такої співпраці, проводяться спільні засідання, організовуються та проводяться урочистості на відзначення державних свят та пам’ятних дат.

Відповідно графіку зустрічей керівництва району з ветеранськими організаціями протягом 9 місяців 2016 року проведено 14 зустрічей з активом Ради районної організації ветеранів війни, праці та військової служби, організації інвалідів війни та Збройних Сил України, спілки ветеранів Афганістану Олександрівського району та районної організації «Чорнобильці Запоріжжя».

Районною адміністрацією разом із закладами освіти та громадськими організаціями району активізовано роботу з питання пропаганди патріотизму та єдності держави. Проведено заходи щодо відзначення державних свят: Міжнародного дня пам’яті в’язнів концтаборів, 30-ті роковини Чорнобильської катастрофи, Дня Перемоги, Дня памяті та примирення, вшанування пам’яті жертв політичних репресій, День скорботи і вшанування памяті жертв війни, Дня Конституції України, Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України, Дня партизанської слави, 75-ої річниці початку оборони м. Запоріжжя, .

На відзначення Дня Героїв Небесної Сотні районною адміністрацією активізовано роботу із закладами освіти та громадськими організаціями у напрямку пропаганди патріотизму та єдності держави серед жителів району, зокрема, серед молоді.

Так, у вищих навчальних закладах району проведено відкриття меморіальної дошки загиблому військовослужбовцю, презентація наукової монографії, перегляд документальних фільмів, презентація видання книги, круглі столи, тематичні фотовиставки.

В районній адміністрації забезпечено системну роботу щодо підтримки сімей загиблих воїнів антитерористичної операції та демобілізованих військових. У рамках зазначеного в районній адміністрації, з нагоди Дня незалежності України, організовано та проведено зустріч членів родин загиблих та інвалідів АТО району з керівниками районної адміністрації щодо надання допомоги у вирішенні соціально-побутових питань, надання продуктових наборів.

Протягом звітного періоду забезпечено проведення заходів щодо всебічної допомоги у вирішенні нагальних потреб вимушених переселенців та підтримки військовослужбовців у зоні проведення Антитерористичної операції.

Забезпечено проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед трудових колективів підприємств, закладів, установ та мешканців району щодо необхідності допомоги Збройним Силам України та вимушеним переселенцям зі східних областей України.

Забезпечено функціонування тимчасово діючої моніторингової групи з виявлення у районі не зареєстрованих вимушених переселенців з Автономної Республіки Крим і районів проведення антитерористичної операції. За результатами проведеної роботи, протягом 9 місяців 2016 року моніторинговою групою не виявлено не зареєстрованих вимушених переселенців, які мають ознаки прихованої або явної ворожості до держави або оточуючих. У разі виявлення таких осіб, членами моніторингової групи здійснюватимуться відповідні заходи щодо їх реєстрації.

Щотижнево здійснювався моніторинг про кількість у районі внутрішньо переміщених осіб у місцях компактного їх проживання та наявність резервних місць для поселення.

На даний час на об’єктах підприємств та закладів району мешкає 45 осіб зазначеної категорії громадян.

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в районній адміністрації визначено окремий кабінет для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, їх копіями; обладнано інформаційний стенд «Публічна інформація»; проведено навчання посадових осіб з питань забезпечення доступу до публічної інформації. Протягом звітного періоду районною адміністрацією у встановленому порядку зареєстровано та розглянуто 26 інформаційних запитів, в яких містилися 89 питань. За підсумками розгляду 12 інформаційних запитів задоволено, частково задоволено – 2, на 12 надано роз’яснення.

Районною адміністрацією ведеться системна та якісна робота з опрацювання звернень громадян. Особливу увагу приділено листам громадян пільгових категорій: пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці, багатодітних і малозабезпечених сімей. Забезпечено об’єктивний розгляд звернень громадян та надання заявникам своєчасних і обґрунтованих відповідей.

Протягом 9 місяців 2016 року до районної адміністрації надійшло 976 звернень від 2079 громадян. За результатами розгляду звернень 414 (42,4%) із них задоволено, на 477 (48,9%) надані роз’яснення, відмовлено – 0. Решта питань (85 звернень – 8,7%) знаходиться на стадії розгляду.

За видами звернень, визначених Законом України «Про звернення громадян», 99,8% склали заяви, по 0,1% - скарги і пропозиції. Повторні звернення отримані від 29 громадян.

Щомісяця проводився аналіз стану роботи із зверненнями громадян: вивчалась інформація про кількість заяв, що надійшли до районної адміністрації, характер порушених питань, своєчасність реагування.

Постійно проводилась цілеспрямована, систематична робота з розгляду кореспонденції, дотримання термінів надання відповідей на документи.

За звітний період зареєстровано 9202 документи, із них: вхідних – 6401, вихідних – 2268. Взято на контроль 9202 документа.

За 9 місяців 2016 року прийнято 767 розпоряджень голови районної адміністрації.

З метою контролю за дотриманням встановлених термінів розгляду звернень громадян і кореспонденції регулярно проводилась випереджувальна робота та надавались роз’яснення про порядок розгляду звернень та документів, що надійшли до районної адміністрації.


Звіт
про роботу районної адміністрації
Запорізької міської ради по Олександрівському району
за I півріччя 2016 року
 

Робота в районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району ведеться відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про районну адміністрацію Запорізької міської ради по Олександрівському, Заводському, Комунарському, Дніпровському, Вознесенівському, Хортицькому, Шевченківському району, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 № 29, Регламенту роботи районної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови районної адміністрації від 14.04.2011 № 12 р та квартальних планів роботи які, затверджуються розпорядженнями голови районної адміністрації.

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Олександрівському району забезпечує комплексний соціально-економічний розвиток району та реалізує політику міської ради у визначених законодавством сферах управління. Діяльність районної адміністрації спрямована на забезпечення та реалізацією пріоритетних напрямків у сфері соціально-культурного розвитку, підприємництва і торгівлі, житлово-комунального господарства, виконання соціальних програм, на подальше підтримання стабільної суспільно-політичної ситуації в районі.

На виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста, створення сприятливих умов для розвитку підприємництва за звітний період у роботі з бізнесом забезпечено надання консультативної, методичної та організаційної допомоги. Так за І півріччя 2016 року консультації отримали понад 78 підприємців Олександрівського району.

З метою впливу на розвиток бізнесу на стенді районної адміністрації розміщувалися інформаційні матеріали щодо проведення міжнародних виставок, ярмарок, бізнес – форумів, конференцій.

Підприємці району приймають активну участь в суспільно-політичному та громадському житті міста. Так, суб’єктами підприємницької діяльності прийнято участь у конкурсі на краще підприємство сфери торгівлі та послуг щодо тематичного оформлення вітрин, торгових залів та територій, прилеглих до об’єктів торгівлі і сфери послуг, у міському заході «Масляна», з нагоди Дня Соборності України та інші.

Спеціалістами відділу економічного розвитку та підприємництва районної адміністрації, спільно з Інспекцією з благоустрою Запорізької міської ради, у складі робочих мобільних груп з питань перевірки дотримання вимог Правил благоустрою території міста Запоріжжя, проведено обстеження території району.

За звітний період мобільною групою проведено 7 рейдів та обстежено 29 обєктів (тимчасових споруд). На порушників складено 3 протоколи за     ст. 152 КУпАП. Про невідповідність розміщення тимчасових споруд комплексній схемі складено 7 актів.

Районною адміністрацією, спільно з представниками Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради та районним архітектором відділу планування та забудови міста департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради, проведено роботу щодо інвентаризації тимчасових споруд розташованих на території району. Згідно Комплексної схеми розташування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Запоріжжя та їх архітектурних типів на території Олександрівського району розміщено 268 тимчасових споруд. У І півріччі 2016 року обстежено 258 споруд.

Представниками Олександрівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області, Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради за звітний період на порушників складено 40 протоколів про адміністративні правопорушення за статтями 152, 164 КУпАП.

У І півріччі 2016 року головою районної адміністрації проведено           6 зустрічей з представниками малого та середнього бізнесу (керівники магазинів, кафе, зупинкових комплексів, тимчасових споруд, ресторанного господарства) щодо впровадження в районі програми «Фасад». Метою програми є благоустрій території району та проведення заходів з оновлення екстер’єру будівель, очищення стін будівель та парканів від графіті, прибирання прилеглої території, встановлення урн.

В червні 2016 року головою районної адміністрації проведено зустріч з представниками малого та середнього бізнесу, громадських об’єднань району за участю фахівця Запорізької торгово-промислової палати, яка присвячена актуальним питанням і основним правилам подання заявок для участі у грантах. Метою заходу є залучення представників підприємницької діяльності району до участі у міжнародних програмах і проектах підтримки малого і середнього бізнесу.

За І півріччя 2016 року в районі відкрито 5 нових об’єктів торгівлі (магазини продовольчих і непродовольчих товарів) та 1 об’єкт ресторанного господарства. За рахунок новостворених підприємств роздрібної торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування створено 17 робочих місць.

Суб’єктам господарювання підготовлено та видано 6 документів про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг, соціально – культурного та іншого призначення, у тому числі  2 документи з продовженим режимом роботи.

За звітний період проведено 11 засідань комісії по упорядкуванню роботи об’єктів сфери обслуговування на території Олександрівського району м. Запоріжжя, на яких розглянуто 26 заяв фізичних та юридичних осіб. За результатами розгляду документів суб’єктам господарювання видано 14 розпоряджень про затвердження висновків комісії щодо відведення місць для розміщення засобів пересувної мережі та укладання договорів про закріплення та утримання об’єктів благоустрою в належному стані.

З метою наповнення доходної частини бюджету міста за звітний період проведено 5 засідань робочої групи з координації дій органів місцевого самоврядування та податкової інспекції району щодо податкових та інших надходжень до державного та місцевого бюджетів у повному обсязі підприємствами, установами та організаціями на території Олександрівського району, на яких заслухано 22 представника фізичних та юридичних осіб.

На засіданні робочої групи розглянуто питання погашення заборгованості до державного та місцевого бюджетів, приведення договорів оренди землі у відповідність до норм чинного законодавства в частині грошової оцінки землі та обчислення земельного податку за старою грошовою нормативною оцінкою землі.

З метою забезпечення системної роботи з ліквідації незаконної торгівлі на вулицях району та прилеглих до ринків територіях, районною адміністрацією спільно з представниками Олександрівського відділення поліції Дніпровського відділу Головного Управління Національної поліції в Запорізькій області, у І півріччі 2016 року проведено 19 рейдів з ліквідації незаконної торгівлі, на порушників складено 33 протоколи про адміністративну відповідальність. Проведено роз’яснювальну роботу серед торгуючих та покупців відносно неприпустимості здійснення торгівлі у невстановлених місцях, порядку здійснення законної торговельної діяльності та про адміністративну відповідальність згідно чинного законодавства.

В квітні 2016 року головою районної адміністрації створено робочу групу з профілактики та запобігання виникнення несанкціонованої (стихійної) торгівлі на території Олександрівського району міста Запоріжжя. З метою ліквідації стихійної торгівлі на вулицях району робочою группою проведено 16 рейдів з ліквідації місць незаконної торгівлі, зокрема по проспекту Соборному, вулицям Запорізькій, Базарній, Жуковського, Поштовій, Шкільній.

Експертною групою з моніторингу цінової ситуації на продовольчі товари у торговельній мережі міста та на ринках щотижнево здійснювався контроль за ціновою ситуацією на основні продукти харчування, соціальні сорти хліба та сорти хліба масового вжитку у роздрібних торгових підприємствах та на ринках району з 31 найменування.

Комітетом з конкурсних торгів районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району за І півріччя 2016 року проведено переговорну процедуру закупівлі послуг з постачання теплової енергії. За результатом проведення переговорної процедури закупівлі укладено договір про постачання теплової енергії з КОНЦЕРНОМ «МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ», затверджено річний план закупівель на 2016 рік. Розпочато проведення 3 процедур відкритих торгів на закупівлю послуг: експлуатація та утримання доріг, тротуарів, зупинок, поточний ремонт з відновлення асфальтного покриття прибудинкових територій та внутрішньо квартальних проїздів, благоустрій території. Укладені договори з КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» про закупівлю послуг щодо експлуатації та утримння доріг, тротуарів, зупинок; ТОВ «СК ФЛАГМАН» про закупівлю послуг на поточний ремонт з відновлення асфальтного покриття прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів (доріг).

Одним із пріоритетних напрямків роботи районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району є організація благоустрою району, забезпечення належного санітарного утримання території та ефективної експлуатації житлового фонду, озеленення, створення місць відпочинку громадян, догляд за утриманням та ремонтом малих архітектурних форм, доріг, тротуарів та пішохідних доріжок, здійснення обліку громадян, які відповідно законодавства потребують поліпшення житлових умов та інше.

Реалізація цих повноважень здійснюється районною адміністрацією відповідно до Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства м. Запоріжжя на 2015-2017 роки, затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 15.01.2015 № 15.

Районною адміністрацією налагоджено співпрацю з підприємствами різних форм власності, у тому числі комунальними, якими забезпечено належне утримання та ефективну експлуатацію комунальної власності територіальної громади міста, а саме на території району:

ТОВ «Гістал» проведено роботи з очищення 22350 погонних метрів проїжджої частини доріг вздовж бордюру від наносного ґрунту, вивезено 49,5 тон сміття; виявлено та ліквідовано 61 стихійне звалище сміття, на полігон вивезено 127,75 тон відходів; очищено від сміття 246381 м2 зелених зон та узбіччя доріг.

КРБП «Зеленбуд» протягом звітного періоду проводилися роботи з догляду за зеленими насадженнями, а саме: очищення газонів та квітників, пристовбурових лунок дерев і кущів, живоплоту від сміття та листя; обрізування під природний вид крон дерев; формування крон кущів; знесення самосійних дерев; відкривання групових кущів троянд, висадка дерев та кущів та інші.

За звітний період на території Олександрівського району висаджено   54 дерева та 50 кущів.

КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» виконано поточний ремонт автомобільних шляхів району на загальній площі 10626,13 м2.

На вулично-шляховій мережі району з початку року установлено 24 знаки дорожнього руху та табличок до них.

За результатами проведення конкурсних торгів укладено договір та розпочато поточний ремонт з відновлення асфальтного покриття прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів (доріг) на території Олександрівського району м. Запоріжжя. Всього буде відремонтовано 10081 м2 внутрішньоквартальної території за 85 адресами.

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» в районній адміністрації проведено нараду за участі представників Департамета реєстраційних послуг Запорізької міської ради з питання передачі картотек з реєстрації фізичних осіб.

Станом на 01 червня 2016 року здійснено передачу картотек до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради за адресою: вулиця Шкільна (Героїв Сталінграду), 1а (відділ реєстрації фізичних осіб по Олександрівському району) наступними власниками: ЖБК – 29 з 29, ОСББ – 15 з 20, відомчий фонд – 18 з 21. Загальна кількість власників, якими передані картотеки – 62.

Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з ініціативними групами мешканців 118 житлових будинків району щодо реалізації Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та вимог Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Станом на 01 червня 2016 року на території Олександрівського району м. Запоріжжя зареєстровані та діють 33 ОСББ: за перше півріччя 2016 року створен 11 ОСББ, 2 ЖБК реорганізовано в ОСББ.

Районною адміністрацією продовжено відповідну роботу з керівниками ОСББ щодо укладання договорів про закріплення та утримання прибудинкових територій в належному санітарному стані. За звітний період укладено договір з ОСББ «Козача, 5».

На виконання розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 20.05.2016 № 282 «Про підготовку об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 років» споживачами теплової енергії - балансоутримувачами житлового фонду комунальної власності міста, відомчого фонду, власниками ЖБК, ОСББ проведено заходи з підготовки теплових господарств до роботи в опалювальний період з метою сталого функціонування, а саме: ремонтно-профілактичні роботи внутрішньобудинкових систем, приладів обліку та регулювання теплової енергії, перевірка герметизації інженерних вводів, гідравлічні випробування внутрішньо будинкових систем теплопостачання та інше.

З метою приведення території району до належного санітарного стану після зимового періоду, районною адміністрацією проведено організаційну роботу з керівниками підприємств різних форм власності щодо їх участі в загальноміських суботниках та Дні Довкілля. Із 110 суб’єктами господарювання району проведено роз’яснювальну роботу щодо наведення порядку на закріплених та прилеглих територіях.

В березні поточного року виконано прибирання залізничних відкосів та прилеглої території на ділянці від вул. Української вздовж вул. Арочної до межі з Вознесенівським районом. У результаті проведеної роботи на полігон твердих побутових відходів вивезено 28 тон сміття.

За напрямком «Чисте місто» спеціалістами відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації у звітному періоді поточного року проведено роботу з питання дотримання Правил благоустрою міста Запоріжжя, затверджених рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 № 41 (Правила).

За 259 підприємствами, організаціями, установами району закріплено 268 об'єктів благоустрою для підтримання їх у належному санітарному стані у весняно-літній період 2015 року.

Спільно з представниками інспекції з благоустрою Запорізької міської ради проведено 14 рейдів щодо дотримання вимог законодавства у сфері благоустрою, під час яких проведено роз’яснювальну роботу з мешканцями району та попереджено 62 підприємця.

Проведено 3 рейди з виявлення несанкціонованої реклами на території району з фотофіксацією. Інформацію та фотоматеріали направлено до Інспекції з благоустрою міської ради.

Протягом І півріччя 2016 року укладено 52 договори про закріплення та утримання об’єктів благоустрою в належному стані з підприємствами, підприємцями – власниками засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та тимчасових споруд. Для укладення договорів з виїздом на місце проведено зустрічі з підприємцями, складено та узгоджено з ними схеми закріплення об’єкту благоустрою.

Відділом житлово-комунального господарства протягом звітного періоду забезпечено систематичне проведення рейдів з перевірки зупинкових комплексів, підприємств різних форм власності щодо дотримання Правил благоустрою. Особливу увагу приділено санітарному стану контейнерних майданчиків.

Проведено огляд парків та скверів району з питання проведення ремонтних робіт у весняно-літній період 2016 року та сплановано роботи за цим напрямком. Малі архітектурні форми (дитячі майданчики, лави, урни), які розташовані у скверах та парках приведені у належний технічний та естетичний стан.

Розпорядженням голови районної адміністрації від 19.04.2016 № 238 р «Про створення постійно діючої районної робочої групи з координації проведення робіт зі знищення карантинних рослин» створено зазначену робочу групу.

Районною адміністрацією проведено інформування 51 підприємства, установи, організації про необхідність очищення від карантинних рослин територій, закріплених для утримання їх в належному стані. Складено оновлену карту розповсюдження карантинних рослин з орієнтовними площами.

Районна адміністрація сприяє вирішенню питань щодо укладання прямих угод на вивезення ТПВ між мешканцями садибних будинків та ТОВ «Умвельт-Запоріжжя». Головам квартальних комітетів надано необхідну допомогу щодо роз’яснення порядку оформлення зазначених прямих угод.

Спільно з представником ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» та головами квартальних комітетів сектору індивідуальної забудови проведено 6 рейдів з контролю за станом укладання індивідуальних угод на послугу з вивезення твердих побутових відходів між ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» та мешканцями кварталів. Проведено роз’яснювальну роботу серед мешканців вулиці Святого Миколая (Артема), Першої ливарної (Червоногвардійської) та Пролетарської стосовно необхідності своєчасної оплати за отримані послуги та роз’яснено відповідальність за порушення Правил благоустрою. Видано  42 попередження.

Всього мешканцями приватних житлових будинків Олександрівського району укладено 1332 угоди з ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» на одержання послуг з вивезення твердих побутових відходів, що складає 85,25 %.

З питань індивідуальної забудови, присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості та інших питань здійснено прийом 78 громадян, підготовлено 10 проектів розпоряджень голови районної адміністрації про присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості; про дозвіл на відчуження частин домоволодінь; про оформлення перепланувань в житлових будинках.

Протягом звітного періоду в районі приватизовано 150 квартир, з яких кімнати в комунальних квартирах – 42, житлові приміщення (кімнати) у гуртожитках – 62, загальною площею 4203,43  м2. Кількість громадян, які приватизували житло становить 288 осіб. Видані направлення в ТОВ ''ЗМБТІ'' для виготовлення технічних паспортів на 134 квартири. Оформлені та передані в Ощадбанк філії № 185 додаткові списки на           296 громадян, які мають право на отримання приватизаційних паперів.

Районною адміністрацією проведено облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, станом на 17.06.2016 на квартирному обліку перебуває 1067 сімей , на кооперативному – 19 сімей.

В районній адміністрації проведено 8 засідань громадської комісії з житлових питань, на яких розглядались питання постановки на облік (4), зняття з квартирного обліку (70).

Відділом житлово-комунального господарства районної адміністрації заповнено 347 форм подання інформації до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, 281 з яких передано реєстратору.

З початку року проведено адресне роз’яснення для 15 громадян, які перебувають на обліку для поліпшення житлових умов або мешкають у гуртожитках, щодо умов участі у Програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Відповідно до розпорядження міського голови від 20.02.2016 № 83р «Про виконання Закону України від 09.04.2015 № 317-VІІІ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» щодо перейменування топонімів міського підпорядкування та демонтажу об’єктів монументального мистецтва міста Запоріжжя» та розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 19.05.2016 № 275 «Про виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», Жовтневий район перейменовано на Олександрівський район, на території району перейменовано 22 вулиці, 1 майдан, 1 парк, 1 сквер а також демонтовано пам’ятник Ф.Е. Дзержинському, пам’ятник «Героїчна молодість» та 7 меморіальних дощок на будівлях району.

За I півріччя 2016 року проведено 6 засідань районної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На засіданнях комісії щомісячно розглядаються питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, страхових внесків до Пенсійного фонду України, зі сплати єдиного соціального внеску, а також питання щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці на підприємствах району, заслухано          47 керівників підприємств з питань: щодо заборгованості з заробітної плати – 32, щодо заборгованості з єдиного соціального внеску – 19, щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці – 18, заборгованості зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – 9.

За результатами розгляду погашено заборгованості з заробітної плати на загальну суму 451,1 тис. грн. Підприємства, які мають заборгованість із заробітної плати та звітують до статистичних органів, погашено заборгованості на загальну суму 827,6 тис. грн.

Районною комісією проведено системну роботу серед підприємств району з питань погашення заборгованості із заробітної плати, єдиного соціального внеску та зі страхових внесків до Пенсійного фонду України. Робота із зазначених питань знаходиться на постійному контролі районної адміністрації.

Районною комісією по вирішенню питань, пов'язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у I півріччі 2016 року розглянуто 380 заяв громадян на призначення субсидій за спрощеним порядком, за підсумками їх розгляду прийнято позитивні рішення.

В I півріччі 2016 року відбулось 3 засідання оперативного штабу для вжиття термінових заходів щодо захисту бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період 2014-2016 років та під час надзвичайних ситуацій на яких розглядалися питання оперативних дій всіх членів штабу, визначались заходи щодо захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, роботи бригад соціального патрулювання.

В зимовий період 2016 року гаряче харчування бездомних осіб здійснювалось біля Свято-Покровського собору (вул. Базарна). Всього видано 752 порції. На автостоянці Малого ринку по вулиці Поштова, 3 був розгорнутий пункт обігріву, за час роботи якого звернулося 1383 особи.

На території обласної організації товариства Червоного Хреста, по вулиці Горького 4-а, створений банк теплих речей для бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, від мешканців району, бюджетних організацій та підприємств.

З метою захисту прав і законних інтересів дітей протягом I півріччя    2016 року проведено 11 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 97 питань щодо: призначення опікунів, піклувальників неповнолітнім, майнові питання неповнолітніх, встановлення порядку участі у вихованні дитини одним з батьків, тощо. За результатами розгляду прийнято 31 розпорядження голови районної адміністрації, 6 висновків органу опіки та піклування до суду, 1 позовну заяву до суду від імені органу опіки та піклування, відповіді на заяви громадян.

Районною адміністрацією забезпечено здійснення функцій органу опіки та піклування над недієздатними або обмеженими у дієздатності особами. У I півріччі поточного року проведено 6 засідань опікунської ради, на яких розглянуто звіти 23 опікунів (піклувальників). Членами опікунської ради проведено 7 обстежень умов проживання та належного майна підопічних.

Значну увагу районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району приділено розширенню правової освіти населення, підтриманню правопорядку на території району, боротьбі зі злочинністю і антигромадськими проявами, дотриманню працівниками районної адміністрації, у своїй діяльності, вимог нормативно-правових актів і законів України.

Адміністративною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району за I півріччя 2016 року проведено 12 засідань, розглянуто та прийнято рішення по 15 адміністративним справам До адміністративної відповідальності притягнуто 14 осіб, із них: накладено штраф на 14 осіб на загальну суму 14076 гривень. Закрито 1 адміністративну справу.

Спостережною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району протягом I півріччя 2016 року проведено 8 засідань, в тому числі 1 засідання на території Запорізького слідчого ізолятора УДПтС України в Запорізькій області.

Протягом звітного періоду членами спостережної комісії проведено          два обстеження умов утримання жінок та неповнолітніх юнаків, що знаходяться у Запорізькому слідчому ізоляторі УДДУ ПВП в Запорізькій області.

Станом на 30 червня поточного року на обліку спостережної комісії знаходяться 7 осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, з них 4 особи, які звільнились умовно-достроково від відбуття покарання та 3 особи, які звільнилися по закінченню терміну покарання.

Протягом звітного періоду відділом ведення Державного реєстру виборців було підготовлено: 233 накази керівника відділу ведення Державного реєстру виборців; 59 запитів до суб’єктів надання інформації щодо уточнення персональних даних 495 виборців.

Опрацьовано 77 подань з відомостями періодичного поновлення, наданими районним відділом Державної міграційної служби, Запорізьким слідчим ізолятором, відділами реєстрації актів цивільного стану  м. Запоріжжя, управлінням праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району, комунальним закладом «Запорізький центр первинної медико-санітарної допомоги № 1», Жовтневим районним судом в місті Запоріжжя, департаментом реєстраційних послуг Запорізької міської ради. За результатами опрацювання відомостей внесено зміни до ідентифікаційних та службових даних 2904 виборців; змінено виборчу адресу 31698 виборців; до Державного реєстру включено 437 виборців; знищено 380 записів Державного реєстру виборців.

Внесено зміни до адресного реєстру бази даних Державний реєстр виборців – змінено 57 геонімів, підготовлено 2 накази керівника відділу ведення Державного реєстру виборців про зміну виборчих адрес при змінах в геонімах у 29801 виборців.

Сформовано та направлено до виконавчого комітету Запорізької міської ради проект подання щодо зміни меж 23-х звичайних виборчих дільниць, зміни 12-ти адрес приміщень для голосування та приміщень дільничих виборчих комісій, зміни 4-х адрес закладів, де розташовані спеціальні виборчі дільниці.

За допомогою програмного забезпечення АІТС «Державний реєстр виборців» здійснювався візуальний і автоматизований контроль бази даних виборців, а саме: перевірка відомостей про виборців у порядку періодичного поновлення персональних даних Реєстру, уточнення персональних даних Реєстру, систематичні і вибіркові перевірки записів бази даних Реєстру.

Головою районної адміністрації протягом звітного періоду проведено    25 нарад за участі заступників голови райадміністрації, керівників підрозділів, на яких розглядались питання виконавської дисципліни, виконання протокольних доручень керівників вищих органів влади, робота із зверненнями громадян, якості підготовки відповідей на звернення та інше.

В районній адміністрації проведено п’ять нарад з головами квартальних і будинкових комітетів, на яких розглядались питання надання населенню житлових субсидій, заключення договорів на вивіз побутового сміття, ліквідація сміттєзвалищ на території приватного сектору, прибирання території, обрізка дерев, вивіз гілля, ремонт водоводів, організація сумісної діяльності з представниками Центрального об’єднаного військового комісаріату та інше.

Протягом звітного періоду підготовлено 33 розпорядження голови районної адміністрації з кадрових питань; забезпечено ведення обліку та зберігання особових справ, трудових книжок працівників районної адміністрації; здійснено заходи з питань ведення військового обліку в райадміністрації.

На виконання розпорядження голови районної адміністрації від 16.01.2016 № 2 к/тр «Про затвердження графіку проведення співбесід з заступниками голови районної адміністрації, керівниками та головними спеціалістами відділів районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району» 27 посадових осіб пройшли щорічну оцінку.

Підготовлено і затверджено перспективний план роботи районної адміністрації на ІІІ квартал 2016 року.

З метою підвищення фахової кваліфікації працівників районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району впродовж I півріччя 2016 року проведено 6 апаратних навчань. На них розглянуто низку питань. Це обговорення Законів України «Про зовнішню трудову міграцію», «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції». Певна увага приділена розгляду питання запобігання корупції в органах місцевого самоврядування згідно Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в частині фінансового контролю. Так, детально вивчено порядок подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік. Відповідно до ст.47 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» забезпечено подання документів до Запорізької міської ради щодо оприлюднення відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік.

Протягом звітного періоду 4 посадові особи прийняли участь у апаратних навчаннях «Про місцеве самоврядування», «Про доступ до публічної інформації», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про інформацію» та про порядок підготовки проектів рішень міської ради та міськвиконкому», «Нові можливості у реалізації заходів з енергозбереження та енергоефективності», з кадрових питань, які організовані Запорізькою міською радою.

У І півріччі поточного року проведено конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста - бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності районної адміністрації.

За звітний період у Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій пройшли навчання 5 посадових осіб. Головний спеціаліст відділу економічного розвитку та підприємництва пройшла навчання «Державні закупівлі в Україні», які проходили в Класичному приватному університеті. В приміщенні департаменту житлово-комунального господарства міської ради відбувся семінар на тему «Реалізація Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та порядок створення ОСББ», в якому прийняла участь головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства.

З метою відзначення трудових колективів і окремих працівників за значні професійні досягнення та зразкове виконання службових обов’язків впродовж I півріччя 2016 року 105 осіб нагороджено Почесною грамотою Олександрівської районної адміністрації.

Протягом звітного періоду були здійснені організаційні заходи щодо виконання Закону України «Про органи самоорганізації населення». Представникам ініціативної групи будинку по вул. Українській, 2б було надано організаційну та правову допомогу в утворенні будинкового комітету.

Дозвіл на створення органу самоорганізації населення затверджено рішенням міської ради від 26.02.2016 № 8 «Про надання дозволу на утворення органу самоорганізації населення – будинкового комітету по вул.Українській, 2б». Документи для реєстрації будинкового комітету по вул. Українській, 2б шляхом повідомлення направлені до виконавчого комітету Запорізької міської ради.

Представникам будинку по вул.Козачій, 49а надано консультацію щодо відновлення роботи створеного будинкового комітету, який тимчасово призупинив свою діяльність.

Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Олександрівському району організовано 20 інформаційних зустрічей за участю представників Центрального об’єднаного  військового комісаріату та представниками підприємств, установ та організацій різних форм власності, головами квартальних та будинкових комітетів, ЖБК, ОСМД стосовно мотивації громадян до проходження військової служби за контрактом та з питання організації розповсюдження тематичних інформаційних матеріалів, в яких прийняли участь понад 1000 тис.чол. Всього розповсюджено понад 300 шт. агітаційних матеріалів. Підготовлено і опубліковано 5 виступів військових в ЗМІ стосовно проходження служби за контрактом.

Традиційним вже стало щомісячне проведення консультативно-правових зустрічей для мешканців району. Насиченими, інформативними і актуальними ці зустрічі є завдяки участі в них, окрім працівників районної адміністрації, представників Запорізької місцевої прокуратури № 2, управління юстиції, управління Пенсійного фонду України в Олександрівському районі, Державної податкової інспекції у Олександрівському районі тощо. Протягом I півріччя 2016 року проведено    6 консультативно-правових зустрічей, під час яких мешканцями району отримано консультації з питань чинного законодавства.

Ефективно працює система інформаційного забезпечення висвітлення діяльності районної адміністрації. Щотижнево і щоквартально надається інформація на веб - сайт Запорізької міської ради. За звітний період в рубриках «Останні новини», «Новини з районів» розміщено                           32 інформаційних повідомлень про діяльність районної адміністрації.

Протягом І півріччя 2016 року сектором по культурі та спорту районної адміністрації проведено роботу у напрямку забезпечення реалізації повноважень районної адміністрації у сфері культури, туризму, охорони культурної спадщини, бібліотечної та музейної справи, фізичної культури та спорту. У формуванні активної життєвої позиції молоді активно впроваджувались принципи духовності, патріотизму, захисту моралі.

Районна адміністрація сприяє ветеранським, молодіжним, дитячим та іншим громадським організаціям у проведенні ними роботи у сфері культури та спорту. З метою забезпечення підтримки обдарованих дітей району та реалізації зазначених напрямків роботи організовано та проведено в районі ряд заходів з нагоди відзначення загальнодержавних, міських свят та пам’ятних дат.

З метою естетичного та духовного розвитку молодого покоління за звітний період в районі проведено ХVІ міський зимовий фестиваль «Різдвяні вітання», спортивно-розважальне свято «Козацькі розваги», міський музичний фестиваль «Акорди позашкілля», щорічний фестиваль-конкурс хореографічних та циркових колективів «Свято Терпсихори», звітній концерт Центру творчості дітей та юнацтва Олександрівського району, спортивне свято «Здраствуй літо».

У районі велику увагу приділено людям з обмеженими можливостями. Зокрема, існує тісна взаємодія з відділенням соціальної реабілітації дітей-інвалідів Олександрівського району щодо вирішення проблемних питань та організації та проведення культурно-масових заходів.

Так, протягом звітного періоду, за сприяння районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району, для дітей відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів Олександрівського району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) до Великодня проведено захід «Котилася писанка», до Дня захисту дітей у рамках всеукраїнської програми «Толерантне суспільство» проведено захід під девізом «Бачити дитину, а потім її інвалідність» та захід «Планета дитинства», з метою адаптації та соціалізації дітей з особливими потребами організовавно участь у посадці квітів на клумбі біля районної адміністрації.

У ЦПКіВ «Дубовий Гай» благодійним фондом «Аутизм. Свідоме батьківство» до Дня захисту дітей організовано забіг «Бегу во благо», для дітей з особливими потребами, під час якого проведено збір коштів на навчання фахівців для роботи і реабілітації дітей з аутизмом.

Районна адміністрація тісно співпрацює з організаціями ветеранів району. У рамках такої співпраці, проводяться спільні засідання, організовуються та проводяться урочистості на відзначення державних свят та пам’ятних дат.

Відповідно графіку зустрічей керівництва району з ветеранськими організаціями протягом І півріччя 2016 року проведено 10 зустрічей з активом Ради районної організації ветеранів війни, праці та військової служби, організації інвалідів війни та Збройних Сил України, спілки ветеранів Афганістану Олександрівського району та районної організації «Чорнобильці Запоріжжя».

Районною адміністрацією разом із закладами освіти та громадськими організаціями району активізовано роботу з питання пропаганди патріотизму та єдності держави. Проведено заходи щодо відзначення державних свят.

У квітні поточного року біля Уклінного хреста «Жертвам фашистських концтаборів» районною адміністрацією організовано та проведено мітинг-реквієм до Міжнародного дня пам’яті в’язнів концтаборів.

До 30-х роковин Чорнобильської катастрофи в районі організовано проведено зустрічі, круглі столи, виховні години за участю ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та членів їх сімей. 22 квітня 2016 року в районній адміністрації проведено зустріч активу громадського об’єднання «Союз Чорнобиль» Олександрівського району із керівництвом району і депутатами міської та обласної ради.

З метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій у бібліотеках організовано книжкові виставки.

До Дня Конституції України, з метою популяризації національних цінностей, пропаганди ідеалів патріотизму та єдності країни, підприємствами, установами та організаціями району на адміністративних будівлях розміщено національні прапори та проведені заходи патріотичного спрямування. Протягом червня 2016 року в бібліотеках районну проведені тематичні виставки, круглі столи та інформаційні полички з нагоди цієї дати.

В Олександрівському районні протягом травня проведено ряд урочистостей і меморіальних заходів, присвячених 71-ої річниці Перемоги над нацизмом у Європі та Дня пам’яті та примирення

З нагоди цієї дати проведено святковий захід у відділенні соціально-побутової адаптації Олександрівського району територіального центру.

Також районною адміністрацією прийнято участь у міському фестивалі серед творчих колективів позашкільних навчальних закладів «Пам'ять поколінь – безмежна».

Біля пам'ятника танковому екіпажу Миколи Яценка проведено мітинг, присвячений 71-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та Дню пам’яті та примирення, в ресторані «Олександрівський Повіт» - святковий захід для 25 ветеранів району.

Керівництвом районної адміністрації, депутатами обласної та міської ради, представниками бізнесу відвідано 142 ветерани, які безпосередньо брали участь у Другій світовій війні. Їм вручено подарунки міської ради та надано благодійну допомогу. Підприємствами, установами та організаціями району взято участь у щорічному обласному телевізійному марафоні «Пам'ять».

На відзначення Дня Героїв Небесної Сотні районною адміністрацією активізовано роботу із закладами освіти та громадськими організаціями у напрямку пропаганди патріотизму та єдності держави серед жителів району, зокрема, серед молоді.

Так, у вищих навчальних закладах району проведено відкриття меморіальної дошки загиблому військовослужбовцю, презентація наукової монографії, перегляд документальних фільмів, презентація видання книги, круглі столи, тематичні фотовиставки.

В районній адміністрації постійно проводиться робота щодо підтримки сімей загиблих воїнів антитерористичної операції та демобілізованих військових. У рамках зазначеного в районній адміністрації організовано та проведено зустріч членів родин загиблих та інвалідів АТО району з представниками міської влади щодо надання допомоги у вирішенні соціально-побутових питань

Протягом I півріччя 2016 року проведено 5 засідань Дорадчого органу при районній адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району з питань соціальної роботи з сім’ями, що опинилися у складних життєвих обставинах, на яких розглянуто 38 різнопланових питань.

Протягом звітного періоду забезпечено проведення заходів щодо всебічної допомоги у вирішенні нагальних потреб вимушених переселенців та підтримки військовослужбовців у зоні проведення Антитерористичної операції.

Забезпечено проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед трудових колективів підприємств, закладів, установ та мешканців району щодо необхідності допомоги Збройним Силам України та вимушеним переселенцям зі східних областей України.

У квітні 2016 року проведено ряд заходів щодо надання інформаційної підтримки у проведенні акції «Великодній кошик для солдата» та залучення до участі якомога ширшого загалу. У результаті здійсненої роботи, заклади освіти, культури та охорони здоров’я, що розміщенні на території району, працівники районної адміністрації взяли активну участь у зазначеній акції та передали зібрані продукти волонтеру-координатору Ярошенко О.В.

Разом з цим, колектив районної адміністрації взяв безпосередню участь в благодійній акції «Великодній кошик солдату», зібравши 13 кг продуктів, які було передано координатору акції 28.04.2016 року.

Забезпечено функціонування тимчасово діючої моніторингової групи з виявлення у районі не зареєстрованих вимушених переселенців з Автономної Республіки Крим і районів проведення антитерористичної операції. За результатами проведеної роботи, протягом І півріччя 2016 року моніторинговою групою не виявлено не зареєстрованих вимушених переселенців, які мають ознаки прихованої або явної ворожості до держави або оточуючих. У разі виявлення таких осіб, членами моніторингової групи здійснюватимуться відповідні заходи щодо їх реєстрації.

Щотижнево здійснювався моніторинг про кількість у районі внутрішньо переміщених осіб у місцях компактного їх проживання та наявність резервних місць для поселення.

На даний час на об’єктах підприємств та закладів району мешкає 45 осіб зазначеної категорії громадян.

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в районній адміністрації визначено окремий кабінет для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, їх копіями; обладнано інформаційний стенд «Публічна інформація»; проведено навчання посадових осіб з питань забезпечення доступу до публічної інформації. Протягом звітного періоду районною адміністрацією у встановленому порядку зареєстровано та розглянуто 19 інформаційних запитів від 13 громадян, 4 обєднань громадян і 2 організацій, в яких містилися 73 питання. За підсумками розгляду 8 інформаційних запитів задоволено, на 11 надано роз’яснення.

Районною адміністрацією ведеться системна та якісна робота з опрацювання звернень громадян. Особливу увагу приділено листам громадян пільгових категорій: пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці, багатодітних і малозабезпечених сімей. Забезпечено об’єктивний розгляд звернень громадян та надання заявникам своєчасних і обґрунтованих відповідей.

Протягом I півріччя 2016 року до районної адміністрації надійшло 633 звернення від 1054 громадян. За результатами розгляду звернень 275 (43,44%) із них задоволено, на 265 (41,86%) надані роз’яснення, відмовлено – 0. Решта питань (93 звернення – 14,7%) знаходиться на стадії розгляду.

За видами звернень, визначених Законом України «Про звернення громадян», 99,84% склали заяви, 0,16% - пропозиції. Повторні звернення отримані від 17 громадян.

Щомісяця проводився аналіз стану роботи із зверненнями громадян: вивчалась інформація про кількість заяв, що надійшли до районної адміністрації, характер порушених питань, своєчасність реагування.

Постійно проводилась цілеспрямована, систематична робота з розгляду кореспонденції, дотримання термінів надання відповідей на документи.

За звітний період зареєстровано 5803 документи, із них: вхідних – 1788, вихідних – 4015. Взято на контроль 1430 документів.

За I півріччя 2016 року прийнято 505 розпоряджень голови районної адміністрації.

З метою контролю за дотриманням встановлених термінів розгляду звернень громадян і кореспонденції регулярно проводилась випереджувальна робота та надавались роз’яснення про порядок розгляду звернень та документів, що надійшли до районної адміністрації.


Звіт
про роботу районної адміністрації
Запорізької міської ради по Жовтневому району
за I квартал 2016 року

Робота в районній адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району ведеться відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про районну адміністрацію Запорізької міської ради по Жовтневому, Заводському, Комунарському, Ленінському, Орджонікідзевському, Хортицькому, Шевченківському району, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 № 29, Регламенту роботи районної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови районної адміністрації від 14.04.2011 № 12 р та квартальних планів роботи які, затверджуються розпорядженнями голови районної адміністрації.
Районна адміністрація Запорізької міської ради по Жовтневому району забезпечує комплексний соціально-економічний розвиток району та реалізує політику міської ради у визначених законодавством сферах управління. Діяльність районної адміністрації спрямована на забезпечення та реалізацією пріоритетних напрямків у сфері соціально-культурного розвитку, підприємництва і торгівлі, житлово-комунального господарства, виконання соціальних програм, на подальше підтримання стабільної суспільно-політичної ситуації в районі.
На виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста, створення сприятливих умов для розвитку підприємництва за звітний період у роботі з бізнесом забезпечено надання консультативної, методичної та організаційної допомоги. Так за І квартал 2016 року консультації отримали понад 35 підприємців Олександрівського району.
З метою впливу на розвиток бізнесу на стенді районної адміністрації розміщувалися інформаційні матеріали щодо проведення міжнародних виставок, ярмарок, бізнес – форумів, конференцій.
Підприємці району приймають активну участь в суспільно-політичному та громадському житті міста.
В січні місяці 2016 року проведено конкурс на краще підприємство сфери торгівлі та послуг щодо тематичного оформлення суб’єктами господарювання вітрин, торгових залів та територій, прилеглих до об’єктів торгівлі і сфери послуг. Переможцям конкурсу: ТОВ „Алві”, кафе ”Sir Lancelot”, ТОВ торговий центр «Пальміра Плаза», ФОП Назаровій Світлані Олександрівні магазин «Світлана», вручені листи подяки виконавчого комітету Запорізької міської ради.
Підприємці Жовтневого району представили район у міському заході «Масляна», який проведено на площі Маяковського міста Запоріжжя. До участі у заході залучено 3 субєкта підприємницької діяльності.
Спеціалістами відділу економічного розвитку та підприємництва районної адміністрації, спільно з Інспекцією з благоустрою Запорізької міської ради, у складі робочих мобільних груп з питань перевірки дотримання вимог Правил благоустрою території міста Запоріжжя, проведено обстеження території району.
За звітний період мобільною групою проведено 7 рейдів та обстежено 29 обєктів (тимчасових споруд). На порушників складено 3 протоколи за ст. 152 КУпАП. Про невідповідність розміщення тимчасових споруд комплексній схемі складено 7 актів.
Районною адміністрацією, спільно з представниками Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради та районним архітектором відділу планування та забудови міста департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради, розпочато роботу щодо інвентаризації тимчасових споруд розташованих на території району. Згідно Комплексної схеми розташування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Запоріжжя та їх архітектурних типів на території Олександрівського району розміщено 268 тимчасових споруд. У І кварталі 2016 року обстежено 100 споруд, робота із зазначеного питання триває.
За І квартал 2016 року в районі відкрито 3 нових об’єкти торгівлі (магазини продовольчих і непродовольчих товарів) та 1 об’єкт ресторанного господарства. За рахунок новостворених підприємств роздрібної торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування створено 13 робочих місць.
Суб’єктам господарювання підготовлено та видано 3 документи про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг, соціально – культурного та іншого призначення
За звітний період проведено 7 засідань комісії по упорядкуванню роботи об’єктів сфери обслуговування на території району, на яких розглянуто 23 заяви фізичних та юридичних осіб. За результатами розгляду документів суб’єктам господарювання видано три розпорядження про затвердження висновків комісії щодо відведення місць для розміщення засобів пересувної мережі та укладання договорів про закріплення та утримання об’єктів благоустрою в належному стані.
З метою наповнення доходної частини бюджету міста за звітний період проведено 3 засідання робочої групи з координації дій органів місцевого самоврядування та податкової інспекції району щодо податкових та інших надходжень до державного та місцевого бюджетів у повному обсязі підприємствами, установами та організаціями на території Жовтневого району, на яких заслухано 13 представників фізичних та юридичних осіб.
На засіданні робочої групи розглядалися питання погашення заборгованості до державного та місцевого бюджетів, приведення договорів оренди землі у відповідність до норм чинного законодавства в частині грошової оцінки землі та обчислення земельного податку за старою грошовою нормативною оцінкою землі.
З метою забезпечення системної роботи з ліквідації незаконної торгівлі на вулицях району та прилеглих до ринків територіях, районною адміністрацією спільно з представниками Жовтневого відділення поліції Ленінського відділу Головного Управління Національної поліції в Запорізькій області, у І кварталі 2016 року проведено 19 рейдів з ліквідації незаконної торгівлі, на порушників складено 11 протоколів про адміністративну відповідальність. Проведено роз’яснювальну роботу серед торгуючих та покупців відносно неприпустимості здійснення торгівлі у невстановлених місцях, порядку здійснення законної торговельної діяльності та про адміністративну відповідальність згідно чинного законодавства.
Експертною групою з моніторингу цінової ситуації на продовольчі товари у торговельній мережі міста та на ринках щотижнево здійснювався контроль за ціновою ситуацією на основні продукти харчування, соціальні сорти хліба та сорти хліба масового вжитку у роздрібних торгових підприємствах та на ринках району з 31 найменування.
Комітетом з конкурсних торгів районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району у І кварталі 2016 року проведено переговорну процедуру закупівлі послуг з постачання теплової енергії. За результатом проведення переговорної процедури закупівлі укладено договір про постачання теплової енергії з КОНЦЕРНОМ «МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ», затверджено річний план закупівель на 2016 рік.
Одним із пріоритетних напрямків роботи районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району є організація благоустрою району, забезпечення належного санітарного утримання території та ефективної експлуатації житлового фонду, озеленення, створення місць відпочинку громадян, догляд за утриманням та ремонтом малих архітектурних форм, доріг, тротуарів та пішохідних доріжок, здійснення обліку громадян, які відповідно законодавства потребують поліпшення житлових умов та інше.
Реалізація цих повноважень здійснюється районною адміністрацією відповідно до Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства м. Запоріжжя на 2015-2017 роки, затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 15.01.2015 № 15.
Районною адміністрацією налагоджено співпрацю з підприємствами різних форм власності, у тому числі комунальними, якими забезпечено належне утримання та ефективну експлуатацію комунальної власності територіальної громади міста.
ТОВ «Гістал» проведені роботи з очищення 15600 м.п. проїжджої частини доріг вздовж бордюру від наносного ґрунту, вивезено 32,5 тонн сміття, виявлено та ліквідовано 39 стихійних звалищ сміття, на полігон вивезено    91,75 ттонн відходів, очищено від сміття 151181 м. кв. зелених зон та узбіччя доріг.
КРБП «Зеленбуд» протягом звітного періоду проведено роботи з догляду за зеленими насадженнями, а саме: очищення газонів та квітників, пристовбурових лунок дерев і кущів, живоплоту від сміття та листя; обрізування під природний вид крон дерев, формування крон кущів, знесення самосійних дерев, відкривання групових кущів троянд та інші.
З початку року КРБП «Зеленбуд» на території Жовтневого району виконано обрізку 2281 дерева та 722 куща, знесення 40 аварійних дерев.
КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» виконано поточний ремонт автомобільних шляхів району на загальній площі 1069,566 м2.
На вулично-шляховій мережі району з початку року установлено 24 знаки дорожнього руху та табличок до них.
Жовтневим територіальним відділенням з управління житловим фондом МКП «Основаніє» забезпечено підтримку житлових будинків та прибудинкових територій у справному технічному і належному санітарному стані.
Станом на 01.04.2016 виконано: поточний ремонт покрівлі 28 квартир, загальною площею 579,51 тис. м2, ремонт та заміну 22 дверей, скління 91,62 м2 вікон, ремонт 16 м.п. водозливних труб, заміну 602,5 м.п. трубопроводів холодного та гарячого водопостачання, центрального опалення, каналізації, ремонт 5 під’їздів; теплоізоляцію 224,6 м.п. труб.
Організовано роботу щодо передачі реєстраційних картотек власників та балансоутримувачів житлового фонду Олександрівського району до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради.
З метою приведення території району до належного санітарного стану після зимового періоду виконано прибирання залізничних відкосів та прилеглої території на ділянці від вулиці Української вздовж вулиці Арочної до межі з Вознесенівським районом. За підсумками проведеної роботи територія приведена до належного санітарного стану, на полігон твердих побутових відходів вивезено 28 тонн сміття.
За напрямком «Чисте місто» спеціалістами відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації у звітному періоді поточного року проведено роботу з питання дотримання Правил благоустрою міста Запоріжжя, затверджених рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 № 41 (Правила).
За 259 підприємствами, організаціями, установами району закріплено   268 об'єктів благоустрою для підтримання їх у належному санітарному стані у весняно-літній період 2016 року.
Спільно з представниками інспекції з благоустрою Запорізької міської ради здійснено 7 рейдів щодо дотримання вимог законодавства у сфері благоустрою, під час яких проведено роз’яснювальну роботу з мешканцями району.
Протягом звітного періоду проведено рейди з виявлення несанкціонованої реклами на території району з фотофіксацією. Інформацію та фотоматеріали направлено до Інспекції з благоустрою міської ради.
Протягом І кварталу 2016 року укладено 28 договорів про закріплення та утримання об’єктів благоустрою в належному стані з підприємствами, підприємцями – власниками засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та тимчасових споруд.
Відділом житлово-комунального господарства протягом звітного періоду систематично проводились рейди з перевірки зупинкових комплексів, підприємств різних форм власності щодо дотримання Правил благоустрою. Особливу увагу приділено санітарному стану контейнерних майданчиків.
Проведений огляд парків та скверів району з питання проведення ремонтних робіт у весняно-літній період 2016 року та сплановані роботи за цим напрямком. КП «Титан» виконано ремонт малих архітектурних форм (дитячі майданчики, лави, урни) у скверах району: на майданах Волі та Олександрівський, по вулиці Шкільній та у парку Студентському.
Районна адміністрація сприяє вирішенню питань щодо укладання прямих угод на вивезення ТПВ між мешканцями садибних будинків та ТОВ «Умвельт-Запоріжжя».
Головам квартальних комітетів надається необхідна допомога щодо роз’яснення порядку оформлення зазначених прямих угод.
Всього мешканцями приватних житлових будинків Жовтневого району укладено 1332 угоди з ТОВ «Умвельт-Запоріжжя» на одержання послуг з вивезення твердих побутових відходів, що складає 85,25 %.
З питань індивідуальної забудови, присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості та інших питань надано консультації 37 громадянам.
Протягом І кварталу 2016 року приватизовано 91 квартиру загальною площею 2488,32 кв. м. з яких кімнати в комунальних квартирах площею   705,38 кв. м. Кількість громадян, які приватизували житло становить 174 особи. Видані направлення в ТОВ ''ЗМБТІ'' для виготовлення технічних паспортів на 92 квартири. Оформлені та передані в Ощадбанк філії № 185 додаткові списки на 187 громадян, які мають право на отримання приватизаційних паперів.
Районною адміністрацією забезпечено облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, станом на 01.04.2016 на квартирному обліку перебуває 1116 сімей , на кооперативному – 197 сімей.
В районній адміністрації проведено 4 засідання громадської комісії з житлових питань, на яких розглядались питання постановки на облік та зняття з квартирного обліку.
З початку року проведено адресне роз’яснення для 12 громадян, які перебувають на обліку для поліпшення житлових умов або мешкають у гуртожитках, щодо умов участі у Програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів.
На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» підготовлено 37 проектів рішень міської ради щодо перейменування вулиць та інших об’єктів міського підпорядкування а також про демонтаж (перенесення) пам’ятника Ф.Е. Дзержинському на майдані Волі в місті Запоріжжі.
За I квартал 2016 року проведено 3 засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На засіданнях комісії щомісячно розглядаються питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, страхових внесків до Пенсійного фонду України, зі сплати єдиного соціального внеску, а також питання щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці на підприємствах району, заслухано 23 керівника підприємств з питань: щодо заборгованості з заробітної плати – 14, щодо заборгованості з єдиного соціального внеску – 8, щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці – 7.
За результатами розгляду погашено заборгованості з заробітної плати на загальну суму 38,5 тис. грн. Підприємства, які мають заборгованість із заробітної плати та звітують до статистичних органів, погашено заборгованості на загальну суму 155,3 тис. грн.
Районною комісією проведено системну роботу серед підприємств району з питань погашення заборгованості із заробітної плати, єдиного соціального внеску та зі страхових внесків до Пенсійного фонду України. Робота із зазначених питань знаходиться на постійному контролі районної адміністрації.
Районна комісія по вирішенню питань, пов'язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям створена розпорядженням голови районної адміністрації від 14.10.2011 № 281 р «Про утворення районної комісії по вирішенню питань, пов'язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» на підставі рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 25.08.2011 № 367 «Про затвердження типового положення про районну комісію по вирішенню питань, пов’язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям».
У I кварталі 2016 року проведено 7 засідань комісії на яких розглянуто      274 заяви громадян на призначення субсидій за спрощеним порядком, прийнято 274 позитивних рішень.
На виконання Плану заходів щодо захисту бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період 2014-2016 років, у складних погодних умовах та під час надзвичайних ситуацій у місті Запоріжжі, та з метою запобігання загибелі громадян від переохолодження у період надзвичайних ситуацій та належної підготовки до осінньо-зимового періоду 2014–2016 років, в районі створений оперативний штаб, затверджений його склад та план заходів.
В управлінні праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району працюють телефони «гарячої лінії» для повідомлення про осіб, які опинилися в екстремальних ситуаціях.
В I кварталі 2016 року відбулось 3 засідання оперативного штабу, на яких розглядалися питання оперативних дій всіх членів штабу, визначались заходи щодо захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Створені у 2013 році бригади соціального патрулювання, були задіяні в осінньо-зимовий період 2015-2016 років для патрулювання території району    (у тому числі у нічний час).
З 11 січня по 29 лютого 2016 року гаряче харчування бездомних осіб здійснювалось біля Свято-Покровського собору (вул. Базарна).
На території обласної організації товариства Червоного Хреста, по вулиці Горького 4-а, створений банк теплих речей для бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, від мешканців району, бюджетних організацій та підприємств.
З метою захисту прав і законних інтересів дітей протягом I кварталу   2016 року проведено 5 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 28 питань щодо: призначення опікунів, піклувальників неповнолітнім, майнові питання неповнолітніх, встановлення порядку участі у вихованні дитини одним з батьків, тощо. За результатами розгляду прийнято 9 розпоряджень голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району, 1 висновок органу опіки та піклування до суду, відповіді на заяви громадян.
Районною адміністрацією забезпечено здійснення функцій органу опіки та піклування над недієздатними або обмеженими у дієздатності особами. У I кварталі поточного року проведено засідання опікунської ради, на якому розглянуто звіти опікунів (піклувальників). Членами опікунської ради проведено 3 обстеження умов проживання та належного майна підопічних.
Значну увагу районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району приділено розширенню правової освіти населення, підтриманню правопорядку на території району, боротьбі зі злочинністю і антигромадськими проявами, дотриманню працівниками районної адміністрації, у своїй діяльності, вимог нормативно-правових актів і законів України.
Адміністративною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району за I квартал 2016 року проведено 6 засідань, розглянуто та прийнято рішення по 6 адміністративним справам До адміністративної відповідальності притягнуто 5 осіб, із них: накладено штраф на 5 осіб на загальну суму 5627 гривень. Закрито 1 адміністративну справу.
Спостережною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району протягом I кварталу 2016 року проведено  4 засідання, в тому числі 1 засідання на території Запорізького слідчого ізолятора УДПтС України в Запорізькій області.
Протягом звітного періоду членами спостережної комісії проведено 1 обстеження умов утримання жінок та неповнолітніх юнаків, що знаходяться у Запорізькому слідчому ізоляторі УДДУ ПВП в Запорізькій області.
Станом на 28 березня поточного року на обліку спостережної комісії знаходяться 7 осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, з них 4 особи, які звільнились умовно-достроково від відбуття покарання та 3 особи, які звільнилися по закінченню терміну покарання.
Протягом звітного періоду відділом ведення Державного реєстру виборців було підготовлено: 112 наказів керівника відділу ведення Державного реєстру виборців; 22 запити до суб’єктів надання інформації щодо уточнення персональних даних 206 виборців.
Опрацьовано 53 подання з відомостями періодичного поновлення, наданими районним відділом Державної міграційної служби, Запорізьким слідчим ізолятором, відділами реєстрації актів цивільного стану м. Запоріжжя, управлінням праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району, комунальним закладом «Запорізький центр первинної медико-санітарної допомоги № 1», Жовтневим районним судом в місті Запоріжжя. За результатами опрацювання відомостей внесено зміни до ідентифікаційних та службових даних 655 виборців; змінено виборчу адресу 970 виборців; до Державного реєстру включено 223 виборця; знищено           209 записи Державного реєстру виборців.
Внесено зміни до адресного реєстру бази даних Державний реєстр виборців – змінено 57 геонімів, підготовлено 2 накази керівника відділу ведення Державного реєстру виборців про зміну виборчих адрес при змінах в геонімах у 29801 виборців.
Сформовано та направлено до виконавчого комітету Запорізької міської ради проект подання щодо зміни меж 23-х звичайних виборчих дільниць, зміни 12-ти адрес приміщень для голосування та приміщень дільничих виборчих комісій, зміни 4-х адрес закладів, де розташовані спеціальні виборчі дільниці.
За допомогою програмного забезпечення АІТС «Державний реєстр виборців» здійснювався візуальний і автоматизований контроль бази даних виборців, а саме: перевірка відомостей про виборців у порядку періодичного поновлення персональних даних Реєстру, уточнення персональних даних Реєстру, систематичні і вибіркові перевірки записів бази даних Реєстру.
Головою районної адміністрації протягом звітного періоду проведено    10 нарад за участі заступників голови райадміністрації, керівників підрозділів, на яких розглядались питання виконавської дисципліни, виконання протокольних доручень керівників вищих органів влади, робота із зверненнями громадян, якості підготовки відповідей на звернення та інше.
В районній адміністрації проведено три наради з головами квартальних і будинкових комітетів, на яких розглядались питання надання населенню житлових субсидій, заключення договорів на вивіз побутового сміття, ліквідація сміттєзвалищ на території приватного сектору, організація сумісної діяльності з представниками Центрального об’єднаного військового комісаріату та інше.
Протягом звітного періоду підготовлено 33 розпорядження голови районної адміністрації з кадрових питань; забезпечено ведення обліку та зберігання особових справ, трудових книжок працівників районної адміністрації; здійснено заходи з питань ведення військового обліку в райадміністрації.
На виконання розпорядження голови районної адміністрації від 16.01.2016 № 2 к/тр «Про затвердження графіку проведення співбесід з заступниками голови районної адміністрації, керівниками та головними спеціалістами відділів районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району» 27 посадових осіб пройшли щорічну оцінку.
Підготовлено і затверджено перспективний план роботи районної адміністрації на ІІ квартал 2016 року.
З метою підвищення фахової кваліфікації працівників районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району впродовж I кварталу 2016 року проведено 3 апаратні навчання. На них розглянуто низку питань. Це обговорення Законів України «Про зовнішню трудову міграцію», «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції». Певна увага приділена розгляду питання запобігання корупції в органах місцевого самоврядування згідно Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в частині фінансового контролю. Так, детально вивчено порядок подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.         Відповідно до ст.47 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» забезпечено подання документів до Запорізької міської ради щодо оприлюднення відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік.
Протягом звітного періоду 3 посадові особи прийняли участь у апаратних навчаннях «Про місцеве самоврядування», «Про доступ до публічної інформації», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про інформацію» та про порядок підготовки проектів рішень міської ради та міськвиконкому», «Нові можливості у реалізації заходів з енергозбереження та енергоефективності», які організовані Запорізькою міською радою.
В І кварталі поточного року оголошено конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста - бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності районної адміністрації.
В І кварталі поточного року у Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій пройшли навчання 3 посадові особи. Головний спеціаліст відділу економічного розвитку та підприємництва прийняла участь у навчанні «Державні закупівлі в Україні», які проходили в Класичному приватному університеті. В приміщенні департаменту житлово-комунального господарства міської ради відбувся семінар на тему «Реалізація Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та порядок створення ОСББ», в якому прийняла участь головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства.
З метою відзначення трудових колективів і окремих працівників за значні професійні досягнення та зразкове виконання службових обов’язків впродовж I кварталу 2016 року 42 особи нагороджено Почесною грамотою Жовтневої районної адміністрації.
Протягом звітного періоду були здійснені організаційні заходи щодо виконання Закону України «Про органи самоорганізації населення». Представникам ініціативної групи будинку по вул. Українській, 29 було надано організаційну та правову допомогу в утворенні будинкового комітету.
Дозвіл на створення органу самоорганізації населення затверджено рішенням міської ради від 26.02.2016 № 8 « Про надання дозволу на утворення органу самоорганізації населення – будинкового комітету по вул.Українській, 2б». Документи для реєстрації будинкового комітету по вул. Українській, 2б шляхом повідомлення направлені до виконавчого комітету Запорізької міської ради.
Представникам будинку по вул.Козачій, 49а надано консультацію щодо відновлення роботи створеного будинкового комітету, який тимчасово призупинив свою діяльність.
Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Жовтневому району організовано 20 інформаційних зустрічей за участю представників Центрального об’єднаного  військового комісаріату та представниками підприємств, установ та організацій різних форм власності, головами квартальних та будинкових комітетів, ЖБК, ОСМД стосовно мотивації громадян до проходження військової служби за контрактом та з питання організації розповсюдження тематичних інформаційних матеріалів, в яких прийняли участь понад 1000 тис.чол. Всього розповсюджено понад 300шт. агітаційних матеріалів. Підготовлено і опубліковано 5 виступів військових в ЗМІ стосовно проходження служби за контрактом. Станом на 29.03.2016 року до військових частин направлено 15 чол., ще 10 осіб проходять медичне обстеження.
Традиційним вже стало щомісячне проведення консультативно-правових зустрічей для мешканців району. Насиченими, інформативними і актуальними ці зустрічі є завдяки участі в них, окрім працівників районної адміністрації, представників Запорізької місцевої прокуратури № 2, управління юстиції, управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі, Державної податкової інспекції у Жовтневому районі тощо. Протягом I кварталу 2016 року проведено 3 консультативно-правові зустрічі, під час яких мешканцями району отримано консультації з питань чинного законодавства.
Ефективно працює система інформаційного забезпечення висвітлення діяльності районної адміністрації. Щотижнево і щоквартально надається інформація на веб - сайт Запорізької міської ради. За звітний період в рубриках «Останні новини», «Новини з районів» розміщено 12 інформаційних повідомлень про діяльність районної адміністрації.
Протягом І кварталу 2016 року сектором по культурі та спорту районної адміністрації проведено роботу у напрямку забезпечення реалізації повноважень районної адміністрації у сфері культури, туризму, охорони культурної спадщини, бібліотечної та музейної справи, фізичної культури та спорту. У формуванні активної життєвої позиції молоді активно впроваджувались принципи духовності, патріотизму, захисту моралі.
Районна адміністрація сприяє ветеранським, молодіжним, дитячим та іншим громадським організаціям у проведенні ними роботи у сфері культури та спорту. З метою забезпечення підтримки обдарованих дітей району та реалізації зазначених напрямків роботи організовано та проведено в районі ряд заходів з нагоди відзначення загальнодержавних, міських свят та пам’ятних дат.
За підтримки територіального відділу освіти, молоді та спорту і Центру творчості дітей та юнацтва Жовтневого району проведено ХVІ міський зимовий фестиваль «Різдвяні вітання» серед вихованців та колективів позашкільних навчальних закладів міста. Метою зазначеного заходу є підтримка та збереження національно-культурних традицій святкування Різдва, творче розкриття різдвяної тематики, пропаганда та популяризація досягнень дитячих колективів художньо-естетичного напрямку. У рамках фестивалю у приміщенні Запорізького обласного театру ляльок відбулася виставка творчих дитячих робіт та конкурсна концертна програма, що складалася з вокальних, хореографічних, театралізованих, інструментальних та змішаних композиції на різдвяну тематику. У фестивалі взяли участь 450 вихованців 12 позашкільних закладів міста.
З метою патріотичного виховання підлітків на основі козацьких традицій, розширення знань учнівської молоді про запорізьких козаків, їх побут та звичаї у Запорізькій загальноосвітній школі № 5 Центром творчості дітей та юнацтва Жовтневого району, за підтримки районної адміністрації, організовано та проведено спортивно-розважальне свято «Козацькі розваги». Учасники змагань нагороджені козацькими грамотами та призами від організаторів конкурсу.
З метою естетичного та духовного розвитку молодого покоління у Запорізькій загальноосвітній школі № 76 пройшов міський музичний фестиваль серед позашкільних навчальних закладів «Акорди позашкілля». У заході взяли участь музичні колективи та солісти позашкільних закладів міста, загалом більше 100 чоловік.
Районна адміністрація тісно співпрацює з організаціями ветеранів району. У рамках такої співпраці, проводяться спільні засідання, організовуються та проводяться урочистості на відзначення державних свят та пам’ятних дат.
Затверджено графік зустрічей керівництва району з ветеранськими організаціями, відповідно до якого протягом І кварталу 2016 року проведено     9 зустрічей з активом Ради Жовтневої районної організації ветеранів війни, праці та військової служби, організації інвалідів війни та Збройних Сил України, спілки ветеранів Афганістану Жовтневого району та районної організації «Чорнобильці Запоріжжя».
Районною адміністрацією разом із закладами освіти та громадськими організаціями району активізовано роботу з питання пропаганди патріотизму та єдності держави.
З нагоди відзначення Дня Героїв Небесної Сотні в Класичному приватному університеті за участі студентського активу та викладачів університету, представників влади міста та області, громадських організацій, військовослужбовців і жителів міста проведено відкриття меморіальної дошки Михайлу Гончаренку, загиблому військовослужбовцю 93-ї механізованої бригади, колишньому випускнику цього навчального закладу.
З метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні в Запорізькому національному університеті проведено презентацію наукової монографії ««Братня» навала. Війни Росії проти України в ХІІ-ХХІ ст.». Своїми враженнями про книгу під час презентації поділився випускник історичного факультету ЗНУ, «кіборг», який захищав Донецький аеропорт, голова Запорізької ради ветеранів АТО В’ячеслав Зайцев.
Районною адміністрацією систематично проводиться робота щодо підтримки сімей загиблих воїнів антитерористичної операції та демобілізованих військовослужбовців. У рамках зазначеного, 29.02.2016 року в районній адміністрації організовано та проведено зустріч членів родин загиблих та інвалідів АТО району з представниками відділу обліку та розподілу житлової площі департаменту житлово-комунального господарства Запорізької міської ради, управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району, заступником головного лікаря КЗ «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ № 1», спеціалістами відділу житлово-комунального господарства, відділу адміністративно-правової роботи районної адміністрації щодо надання всебічної допомоги та ґрунтовних роз’яснень вирішення питання поліпшення житлових умов громадян, постановка на квартирний облік, сприяння у вирішенні соціально-побутових проблем та медичного обслуговування.
З нагоди Міжнародного жіночого дня в районі проведено ряд заходів.
В Запорізькому колегіумі № 98, за сприянням районної адміністрації і участі вихованців Запорізької дитячої школи мистецтв № 1, організовано святкову концертну програму для ветеранів Ради Жовтневої районної організації ветеранів війни, праці та військової служби.
В Запорізькому професійному торгово-кулінарному ліцеї проведено святкову концертну програму для пенсіонерів-відвідувачів відділення соціально-побутової адаптації Жовтневого району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
У рамках відзначення 202-ої річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка педагогічний та учнівський колектив Запорізької загальноосвітньої школи ім. Т.Г. Шевченка № 1 представили мюзикл за твором Великого Кобзаря «Катерина». На заході були присутні представники районної адміністрації, учні, батьки та педагоги школи.
Районною адміністрацією протягом звітного періоду здійснено заходи з профілактики невиробничого травматизму серед населення району.
Так, у березні проведено нараду з представниками соціальних служб Жовтневого району, із залученням представника управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради, з питання інформування проблемних сімей, підопічних, осіб похилого віку дотримання правил безпеки життєдіяльності.
Протягом І кварталу 2016 року здійснено заходи щодо всебічної допомоги у вирішенні нагальних потреб вимушених переселенців.
Забезпечено проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед трудових колективів підприємств, закладів, установ та мешканців району щодо необхідності допомоги Збройним Силам України та вимушеним переселенцям зі східних областей України.
Забезпечено функціонування тимчасово діючої моніторингової групи з виявлення у районі не зареєстрованих вимушених переселенців з Автономної Республіки Крим і районів проведення антитерористичної операції. За результатами проведеної роботи, протягом І кварталу 2016 року моніторинговою групою не виявлено не зареєстрованих вимушених переселенців, які мають ознаки прихованої або явної ворожості до держави або оточуючих. У разі виявлення таких осіб, членами моніторингової групи здійснюватимуться відповідні заходи щодо їх реєстрації.
Щотижнево здійснювався моніторинг про кількість у районі внутрішньо переміщених осіб у місцях компактного їх проживання та наявність резервних місць для поселення.
На даний час на об’єктах підприємств та закладів району мешкає            48 осіб зазначеної категорії громадян.
На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в районній адміністрації визначено окремий кабінет для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, їх копіями; обладнано інформаційний стенд «Публічна інформація»; проведено навчання посадових осіб з питань забезпечення доступу до публічної інформації. Протягом звітного періоду районною адміністрацією у встановленому порядку зареєстровано та розглянуто 9 інформаційних запитів від 7 громадян, 1 обєднання громадян і      1 організації, в яких містилися 35 питань.
Районною адміністрацією постійно проводиться робота з опрацювання звернень громадян. Особливу увагу приділено листам громадян пільгових категорій: пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці, багатодітних і малозабезпечених сімей. Забезпечено об’єктивний розгляд звернень громадян та надання заявникам своєчасних і обґрунтованих відповідей.
Протягом I кварталу 2016 року до районної адміністрації надійшло       297 звернень від 379 громадян. За результатами розгляду звернень 143 (48,15%) із них задоволено, на 89 (29,97%) надані роз’яснення, відмовлено – 1 (0,34%). Решта питань (64 звернення – 21,54%) знаходиться на стадії розгляду.
За видами звернень, визначених Законом України «Про звернення громадян», 99,66% склали заяви, 0,34% - пропозиції. Повторні звернення отримані від 7 громадян.
Щомісяця проводився аналіз стану роботи із зверненнями громадян: вивчалась інформація про кількість заяв, що надійшли до районної адміністрації, характер порушених питань, своєчасність реагування.
Постійно проводилась цілеспрямована, систематична робота з розгляду кореспонденції, дотримання термінів надання відповідей на документи.
За звітний період зареєстровано 2851 документ, із них: вхідних – 831, вихідних – 2020. Взято на контроль 685 документів.
За I квартал 2016 року прийнято 209 розпоряджень голови районної адміністрації.
З метою контролю за дотриманням встановлених термінів розгляду звернень громадян і кореспонденції регулярно проводилась випереджувальна робота та надавались роз’яснення про порядок розгляду звернень та документів, що надійшли до районної адміністрації.

Звіт
про роботу районної адміністрації
Запорізької міської ради по Жовтневому району
за 2015 рік

Робота в районній адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району ведеться відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про районну адміністрацію Запорізької міської ради по Жовтневому, Заводському, Комунарському, Ленінському, Орджонікідзевському, Хортицькому, Шевченківському району, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 № 29, Регламенту роботи районної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови районної адміністрації  від 14.04.2011 № 12 р та квартальних планів роботи які, затверджуються розпорядженнями голови районної адміністрації.
Районна адміністрація Запорізької міської ради по Жовтневому району забезпечує комплексний соціально-економічний розвиток району та реалізує політику міської ради у визначених законодавством сферах управління. Діяльність районної адміністрації спрямована на забезпечення та реалізацією пріоритетних напрямків у сфері соціально-культурного розвитку, підприємництва і торгівлі, житлово-комунального господарства, виконання соціальних програм, на подальше підтримання стабільної суспільно-політичної ситуації в районі.
З метою виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста, створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва за звітний період роботи з бізнесом забезпечено надання консультативної, методичної та організаційної допомоги підприємствам торгівлі та послуг з питань організації їх діяльності.
Протягом року організовано проведення засідання круглого столу «Концепція взаємодії бізнесу та правозахисників», консультативно – тематичних семінарів «Актуальні питання введення бізнесу», «Інновації податкового законодавства», семінару - практикуму «Податкові новини. Актуально про податки та не тільки. Чого чекати у майбутньому» та інформаційного заходу «Управління проектом. Основи проектного менеджменту».
На стенді районної адміністрації розміщено інформаційні матеріали щодо проведення міжнародних виставок, ярмарок, бізнес – форумів, конференцій, які можуть зацікавити підприємців та вплинути на розвиток бізнесу.
Так, з початку 2015 року консультації отримали понад  150 підприємців Жовтневого району.
Активну участь приймають підприємці району в суспільно-політичному та громадському житті міста.
Підприємці Жовтневого району гідно представили район у форумі «Українське –це якісне», який проведено у виставковому комплексі «Козак-Палац». Представники 6 компаній презентували себе під час проведення ІІ міжрегіональної виставки «Малий та середній бізнес – 2015. Біржа субконтрактингу та аутсорсингу».
Протягом 2015 року підприємцями Жовтневого району взято участь у проведенні благодійної акції «Великодній кошик – на передову», всього зібрано 2476 кг продуктів харчування для військовослужбовців, які знаходяться в зоні АТО.
У рамках святкування Дня міста Запоріжжя 32 суб’єкти підприємницької діяльності Жовтневого району взяли участь у Покровському ярмарку на Прибережній магістралі. Загальний товарообіг склав 161 тис. грн.
Підприємцями району взято активну участь в громадському обговоренні проектів рішень міської ради: «Про встановлення податку на майно (в частині плати за землю)» та «Про внесення змін до Положення про податок на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки)».
За 2015 рік в районі відкрито 15 нових об’єктів торгівлі (магазини продовольчих і непродовольчих товарів) та 2 об’єкти ресторанного господарства. Створено 67 робочих місць.
За 2015 рік проведено 27 засідань Комісії по упорядкуванню роботи об’єктів сфери обслуговування, за результатами роботи якої видано  45 розпоряджень голови районної адміністрації щодо відведення місць  фізичним особам-підприємцям та юридичним особам для розміщення засобів пересувної мережі та укладання договорів про закріплення та утримання об’єктів благоустрою в належному стані.
За звітній період  на виконання розділу ІV Порядку встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг, соціально-культурного та іншого призначення затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 № 49, підготовлено та видано 52 розпорядчі документи про встановлення режиму роботи суб’єктів господарювання, у тому числі 14 документів про встановлення продовженого режиму роботи.
З метою наповнення доходної частини бюджету міста за звітний період проведено 7 засідань робочої групи з координації дій органів місцевого самоврядування та податкової інспекції щодо податкового та інших надходжень до державного та місцевого бюджетів у повному обсязі підприємствами, установами та організаціями Жовтневого району. На засіданнях робочої групи заслухано 38 фізичних та юридичних осіб щодо погашення заборгованості до державного та місцевого бюджетів, приведення договорів оренди землі у відповідність до норм чинного законодавства в частині грошової оцінки землі та збільшення ставок орендної плати до законодавчо встановленого мінімуму та до середньогалузевого рівня, обчислення земельного податку за старою грошовою  нормативною оцінкою землі.
За даними ДПІ у Жовтневому районі  м. Запоріжжя ГУДФС у Запорізькій області, станом на 01.12.2015 року, надійшло 26870,25 тис. грн. плати за землю по Жовтневому району (перевиконання плану надходження плати за землю становить 4694,6 тис. грн., що складає 121 % ).
Районною адміністрацією здійснено роботу з ліквідації несанкціонованої торгівлі, розроблено та затверджено План заходів щодо упорядкування стихійної торгівлі.
Щотижнево проводилися рейдові заходи з ліквідації місць стихійної торгівлі спільно з представниками Жовтневого відділення поліції Ленінського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області. За звітний період проведено 200 рейдів, на порушників складено 110 протоколів про адміністративну відповідальність.
Районною адміністрацією продовжено проведення роз’яснювальної роботи серед торгуючих та покупців відносно неприпустимості здійснення торгівлі у невстановлених місцях, порядку здійснення законної торговельної діяльності та про адміністративну відповідальність згідно чинного законодавства.
Районною адміністрацією продовжено проведення заходів з недопущення необґрунтованого підвищення цін на основні споживчі товари, зменшення надходження на споживчий ринок району неякісної та небезпечної продукції та послуг.
Згідно з розпорядженням міського голови від 29.11.2013 № 368 р «Про утворення системи моніторингу цінової ситуації на продовольчі товари у торговельній мережі міста та на ринках» утворена експертна група та визначені відповідальні посадові особи відділу, які щотижнево здійснюють контроль за ціновою ситуацією на основні продукти харчування у роздрібних торгових підприємствах та на ринках району з 31 найменування.
Одним із пріоритетних напрямків роботи районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району є організація благоустрою району, забезпечення належного санітарного утримання території та ефективної експлуатації житлового фонду, озеленення, створення місць відпочинку громадян, догляд за утриманням та ремонтом малих архітектурних форм, доріг, тротуарів та пішохідних доріжок, здійснення обліку громадян, які відповідно законодавства потребують поліпшення житлових умов та інше.
Реалізація цих повноважень здійснюється районною адміністрацією відповідно до Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства м. Запоріжжя на 2015-2017 роки, затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 15.01.2015 № 15.
Районною адміністрацією налагоджено співпрацю з підприємствами різних форм власності, у тому числі комунальними, якими забезпечено належне утримання та ефективну експлуатацію комунальної власності територіальної громади міста.
ТОВ «Гістал» проведені роботи на площі 11838 м2 з посипки доріг та очищенню від снігу сходів, тротуарів сипучими матеріалами, очищено проїжджу частину доріг вздовж бордюру від наносного ґрунту, вивезено 52,5 тонн. Виявлено та ліквідовано 74 стихійних звалищ сміття, на полігон вивезено 155 тонн відходів.
КРБП «Зеленбуд» протягом звітного періоду проведено роботи з догляду за зеленими насадженнями, а саме: очищення газонів та квітників, пристовбурових лунок дерев і кущів, живоплоту від сміття та листя, обрізування під природний вид крон дерев, формування крон кущів, знесення самосійних дерев, відкривання групових кущів троянд та інші.
З початку 2015 року КРБП «Зеленбуд» на території Жовтневого району виконано покіс трав на території 25,5 га, проведено обрізку та омолодження  842 шт. дерев, знесено  100 шт. аварійних дерев, висаджено 112 шт. дерев,     368 шт. кущів, 200 шт. троянд.
ТОВ «Таврійська інвестиційна група», спільно із районною адміністрацією Запорізької міської ради по Жовтневому району, взято участь в заходах по озелененню та благоустрою території по вулиці Горького, вздовж фасаду готелю «Театральний». Висаджено 7 дерев породи Ліріодендрон (тюльпанове дерево).
КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» виконано поточний ремонт автомобільних шляхів району на загальній площі 33630 м2.
На вулично-шляховій мережі району з початку року нанесено 11,211 км розділювальної та 1437,13 м2 поперечної горизонтальної дорожньої розмітки. Установлено 77 знаків дорожнього руху.
Жовтневим територіальним відділенням з управління житловим фондом МКП «Основаніє» забезпечено підтримку житлових будинків та прибудинкових територій у справному технічному і належному санітарному стані.
У 2015 році виконано: поточний ремонт покрівлі 118 квартир, загальною площею  4,49 тис. м2, ремонт 167 вікон, 61 дверей, заміну 15 дверей, скління 95,85 м2 вікон; ремонт 149 п.м водозливних труб, заміну 2114,4 п.м трубопроводів холодного та гарячого водопостачання, центрального опалення та каналізації, ремонт 10 од. під’їздів, вивезено 224,9 т гілля, кроновано 85 дерев, знесено 116 аварійних дерев.Відповідно до Титульних списків об’єктів на проведення капремонтів у 2015 році виконано ремонт покрівель на площі 10,1 тис. м2, ремонт швів стінових огороджень 6 квартир обсягом 86,2 п. м, ремонт внутрішньоквартальних доріг на прибудинкових територіях житлового фонду Жовтневого територіального відділення МКП «Основаніє» загальною площею 8069,56 м2, що складає 61% від запланованого обсягу.
На виконання розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 05.06.2015 № 197 «Про підготовку об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2015/2016 років» споживачами теплової енергії - балансоутримувачами житлового фонду комунальної власності міста, відомчого фонду, власниками ЖБК, ОСББ проведено відповідну роботу з підготовки теплових господарств до роботи в опалювальний період з метою сталого функціонування, а саме: ремонтно-профілактичні роботи внутрішньобудинкових систем, приладів обліку та регулювання теплової енергії, перевірка герметизації інженерних вводів, гідравлічні випробування внутрішньо будинкових систем теплопостачання та інше.
Станом на 01.11.2015 акти готовності до прийому теплоносія споживачами підписані по 721 об’єкту.
В Жовтневому районі у 2015 році зареєстровано 32 органи самоорганізації населення, з них 12 квартальних і 20 будинкових комітетів. Загальна кількість мешканців, які увійшли в дані обєднання, складає 11293 чол. На території приватного сектору налічується 1911 домоволодінь. Загальна кількість мешканців приватного сектору складає 7941 чол., із них дорослі – 6923 чол., неповнолітніх – 1018 чол.
Керуючись Законом України «Про органи самоорганізації населення» на території Жовтневого району організовано проведення звітно-виборчі збори та конференції серед квартальних і будинкових комітетів.
З метою сприяння створенню ОСББ на території району проводиться консультативно-роз’яснювальна робота з представниками ініціативних груп, мешканців багатоповерхових будинків. За звітний період створено ОСББ «Козача, 5».
З метою поширення нових технологій в житлово-комунальній галузі керівники ОСББ та ЖБК прийняли участь: у форумі на тему «Енергозбереження в будинках ОСББ та ЖБК, семінарі енергоефективного партнерства, проведеного Запорізькою ОДА, в рамках розширеного засідання регіональної ради ОСББ Запорізької області; дні відкритих дверей у Запорізькому національному університеті в рамках Днів Сталої Енергії щодо впровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій, семінарі, організованому Запорізьким ресурсним центром «Круг» - «Управління майном та громадська діяльність ОСББ та ЖБК. Підготовка до роботи в осінньо-зимовий період»; апаратному навчанні «Енергозберігаючі та енергоефективні технології, перспективи їх розвитку», організованому Запорізькою міською радою.
У листопаді 2015 року за участю голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міста проведено презентацію програми безкоштовного навчання керівників ОСББ з присвоєнням кваліфікації «Менеджер (управитель) житлового будинку», яку реалізує Класичний приватний університет.
На виконання розпорядження міського голови від 13.03.2015 № 57 р «Про проведення загальноміських суботників та Дня Довкілля» районною адміністрацією проведено організаційну роботу з 50 керівниками підприємств різних форм власності щодо участі їх в загальноміських заходах.
В результаті проведеної роботи виконано роботи з прибирання території району, а саме: відкосів залізничної колії по вулицях Арочній, Семафорній, Гончарова; вул. Глісерної в районі річкового вокзалу, скверу по вул. Залізничній, 13, скверу залізничної станції «Запоріжжя-2», території між ЦПКтаВ "Дубовий гай" та річковим портом, приведено до належного санітарного стану 22,91 га території Жовтневого району; висаджено 7 дерев; ліквідовано 3 сміттєзвалища, зібрано та вивезено на полігон твердих побутових відходів  20,6 тонн сміття.
Всього в даних заходах прийняли участь 17 підприємств, установ та організацій, залучено 288 осіб, у тому числі учнівської та студентської молоді 30 осіб.
25 квітня 2015 року у Жовтневому районі проведено День довкілля, у якому взяли участь 14 підприємств, установ та організацій, до акції залучено 916 осіб. Під час субботника учасниками упорядковано 607 м2 газонів та квітників, висаджено 368 кущів, прибрано 7000 м2 прибудинкових територій.
На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 25.05.2015 «Про проведення комплексу заходів щодо боротьби з карантинними рослинами, бур’янами та несвоєчасним покосом трав у 2015 році» розроблений та затверджений план проведення спільних з фітосанітарною інспекцією у Запорізькій області рейдів по території Жовтневого району.
Проведено 7 рейдів з перевірки прилеглої території торгових підприємств усіх форм власності Жовтневого району, з питання організації покосу трав та видалення карантинних рослин. За результатами перевірок представниками фітосанітарної інспекції попереджено 8 порушників фітосанітарного законодавства. За вегетаційний період росту карантинних рослин підприємствами, організаціями, установами усіх форм власності здійснений покіс трав та бур’янів, видалення карантинних рослин на загальній площі  131,8 га.
В березні та жовтні 2015 року проведено обстеження земельних ділянок в межах прибережних смуг ріки Дніпро в Жовтневому районі з питання дотримання встановлених чинним законодавством обмежень щодо їх використання, а також вільного доступу до р. Дніпро їх землекористувачами.
Протягом року проводився моніторинг кількості безпритульних тварин на території Жовтневого району. Інформація щомісяця надавалась до управління з питань екологічної безпеки ЗМР та ТОВ «Ремондіс Запоріжжя».
За напрямком «Чисте місто» районною адміністрацією у 2015 році проведено роботу з питання дотримання Правил благоустрою міста Запоріжжя, затверджених рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 № 41 (Правила).
Розпорядженням голови районної адміністрації від 20.03.2015 № 66 р «Про закріплення території за підприємствами, організаціями, установами для підтримання їх у належному санітарному стані у весняно-літній період 2015 року» за 238 підприємствами, організаціями, установами району закріплено  243 об'єкти благоустрою.
Спільно з представниками інспекції з благоустрою Запорізької міської ради проведено 16 рейдів щодо дотримання вимог законодавства у сфері благоустрою, під час яких проведена роз’яснювальна робота з мешканцями району.
В районній адміністрації організовано проведення 3 нарад з представниками підприємств різних форм власності щодо закріплення за ними територій та підтримання їх в належному санітарному стані у весняно-літній період 2015 року.
Протягом 2015 року укладено 78 договорів про закріплення та утримання об’єктів благоустрою в належному стані з підприємствами, підприємцями – власниками засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та тимчасових споруд.
Розпорядженням голови районної адміністрації від 05.10.2015 № 335 р «Про закріплення за підприємствами, організаціями, установами району територій для очищення від снігових заметів та посипці сипучими матеріалами в осінньо-зимовий період 2015-2016 років» утворено районний штаб щодо організації робіт з очищення від снігових заметів; закріплені дільниці, маршрути міського транспорту за підприємствами для проведення робіт з очищення від снігу та посипці протиожеледними матеріалами. Проведено  2 наради за участю представників підприємств, які виділяють техніку та людські ресурси, для проведення робіт з ліквідації наслідків негоди.
Забезпечено систематичне проведення рейдів з перевірки зупинкових комплексів, підприємств різних форм власності щодо дотримання Правил благоустрою. Особлива увага приділялася санітарному стану контейнерних майданчиків.
За результатами проведених рейдів винесено 280 попереджень про необхідність вжиття відповідних заходів з прибирання снігу та застосування посипних матеріалів під час снігових заметів, прибирання залишків посипних матеріалів після сходження снігового покрову, приведення території у належний санітарний та естетичний стан.
Проведено огляд парків та скверів району з питання проведення ремонтних робіт у весняно-літній період 2015 року та сплановані роботи за цим напрямком: виконано ремонт та фарбування малих архітектурних форм (дитячі майданчики, лави, урни); встановлено 30 нових паркових лав та 36 сміттєвих урн.
Районна адміністрація сприяє вирішенню питань щодо укладання прямих угод на вивезення ТПВ між мешканцями садибних будинків та ТОВ «Ремондіс Запоріжжя».
Головам квартальних комітетів надано необхідну допомогу щодо роз’яснення порядку оформлення зазначених прямих угод.
Так, на протязі поточного року у районній адміністрації за участю представників  ТОВ «Ремондіс Запоріжжя», голів квартальних комітетів проведено 3 наради, на яких розглянуто проблемні питання укладання індивідуальних договорів на вивезення ТПВ, а також обговорено умови оплати праці голів квартальних комітетів за цивільно-правовими угодами, укладеними з ТОВ «Ремондіс Запоріжжя», за роботу з оформлення індивідуальних договорів з населенням кварталів.
Спеціалістами відділу житлово-комунального господарства спільно з головами квартальних комітетів проведено 6 рейдів територіями кварталів приватної забудови, в ході яких проведено роз’яснювальну роботу з мешканцями, що ухиляються від укладення індивідуальних угод з  ТОВ «Ремондіс Запоріжжя».
Всього за звітний період 2015 мешканцями приватних житлових будинків Жовтневого району укладено 1332 угоди з ТОВ «Ремондіс Запоріжжя» на одержання послуг з вивезення твердих побутових відходів, що складає 83,25 %.
Протягом року проводилась робота з питань індивідуальної забудови, присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості.
За результатами підготовлено 34 проекти розпоряджень голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району про присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості; про дозвіл на відчуження частин домоволодінь; про розділ домоволодіння на окремі житлові будинки з присвоєнням кожному окремої поштової адреси, про оформлення перепланувань в житлових будинках.
Протягом 2015 року в Жовтневому районі приватизовано 118 квартир загальною площею 4688,8 м2, з яких кімнати в комунальних квартирах площею 1575,66 м2. Кількість громадян, які приватизували житло становить 213 осіб.
Районною адміністрацією проводився облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов. Станом на 25.12.2015 на квартирному обліку перебуває 1137 сімей , на кооперативному – 203 сім’ї.
У 2015 році в районній адміністрації проведено 12 засідань громадської комісії з житлових питань, на яких розглянуто 6 питань постановки на облік,  75 питань щодо зняття з квартирного обліку, 3 питання щодо внесення змін за результатами перереєстрації облікових справ громадян, що перебувають на обліку.
Заповнено 336 форм подання інформації до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, 281 з яких передано реєстратору.
З початку року проведено адресне роз’яснення для 32 громадян, які перебувають на обліку для поліпшення житлових умов або мешкають у гуртожитках, щодо умов участі у Програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів.
На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» опрацьовано назви вулиць, провулків, майданів та проспектів, розташованих на території Жовтневого району, складено перелік об’єктів що потребують перейменування, підготовлено пропозиції щодо нових назв та сформовано перелік об’єктів, що підпадають під дію Закону.
За 2015 рік проведено 12 засідань районної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На засіданнях комісії щомісячно розглядаються питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, страхових внесків до Пенсійного фонду України, зі сплати єдиного соціального внеску, а також питання щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці на підприємствах району, заслухано 110 керівників підприємств з питань: щодо заборгованості з заробітної плати – 62, щодо заборгованості з єдиного соціального внеску – 23, щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці – 43. Із 62 розглянутих на засіданнях комісії підприємств-боржників погашено заборгованості з заробітної плати на загальну суму 14331,7 тис. грн. Підприємствами-боржниками із заробітної плати, які звітують до статистичних органів, погашено заборгованості на загальну суму        48479,5 тис. грн.
Районною комісією проведено системну роботу з питань погашення заборгованості із заробітної плати, єдиного соціального внеску та зі страхових внесків до Пенсійного фонду України серед підприємств боржників. Робота із зазначених питань знаходиться на постійному контролі районної адміністрації.
Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Жовтневому району успішно реалізується державна політика у сфері соціальної допомоги та підтримки незахищених верств населення.
Районна комісія по вирішенню питань, пов'язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям створена розпорядженням голови районної адміністрації від 14.10.2011 № 281 р «Про утворення районної комісії по вирішенню питань, пов'язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям».
У зв’язку зі змінами у чинному законодавстві щодо спрощення порядку призначення житлових субсидій була впорядкована діяльність комісії по вирішенню питань, пов’язаних з наданням населенню житлових субсидій.
З травня 2015 року відбулося 20 засідань комісії на яких розглянуто 848 заяви громадян на призначення субсидій за спрощеним порядком, прийнято 847 позитивних рішень та 1 відмова. Всього з початку року на засіданнях комісії було розглянуто 896 заяв.
На виконання Плану заходів щодо захисту бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період 2014-2016 років, у складних погодних умовах та під час надзвичайних ситуацій у місті Запоріжжі, та з метою запобігання загибелі громадян від переохолодження у період надзвичайних ситуацій та належної підготовки до осінньо-зимового періоду 2014–2016 років, в районі був створений оперативний штаб, затверджений склад штабу та план заходів.
В управлінні праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району працюють телефони «гарячої лінії» для повідомлення про осіб, які опинилися в екстремальних ситуаціях.
В 2015 році відбулось 5 засідань оперативного штабу, на яких розглядалися питання оперативних дій всіх членів штабу, визначались заходи щодо захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період 2015-2016 років.
Створені у 2013 році бригади соціального патрулювання, були задіяні в осінньо-зимовий період 2014-2015 років для патрулювання території району (у тому числі у нічний час).
В 2015 році гаряче харчування бездомних осіб здійснювалось біля Свято-Покровського собору (вул. Анголенко).
На території обласної організації товариства Червоного Хреста по вул. Горького 4-а в осінньо-зимовий період 2014-2015 років організовано збір теплих речей для бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, від мешканців району, бюджетних організацій та підприємств.
З метою захисту прав і законних інтересів дітей протягом 2015 року проведено 22 засідання комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 142 різнопланових питань щодо: призначення опікунів, піклувальників неповнолітнім, майнові питання неповнолітніх, встановлення порядку участі у вихованні дитини одним з батьків, тощо. За результатами розгляду прийнято 40 розпоряджень голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району, 22 висновка органу опіки та піклування до суду, 5 позовних заяв від імені органу опіки та піклування, відповіді на заяви громадян.
Районною адміністрацією забезпечено здійснення функцій органу опіки та піклування над недієздатними або обмеженими у дієздатності особами. За 2015 рік проведено 11 засідань опікунської ради, на яких розглянуто наступні питання: звіти 20 опікунів (піклувальників) про свою діяльність за 2014 рік, надання дозволу на здійснення правочину від імені недієздатної особи, 9 подань до суду з питання можливості призначення опікунів над недієздатною особою.
Значну увагу районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району приділено розширенню правової освіти населення, підтриманню правопорядку на території району, боротьбі зі злочинністю і антигромадськими проявами, дотриманню працівниками районної адміністрації, у своїй діяльності, вимог нормативно-правових актів і законів України.
Адміністративною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району за 12 місяців 2015 року проведено  25 засідань, розглянуто та прийнято рішення по 57 адміністративним справам До адміністративної відповідальності притягнуто 35 осіб, із них: накладено штраф на 59 осіб на загальну суму 17066 гривень. Закрито 21 адміністративну справу.
Спостережною комісією при районній адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району протягом 2015 року проведено 18 засідань, в тому числі 2 засідання на території Запорізького слідчого ізолятора УДПтС України в Запорізькій області.
Протягом звітного періоду членами спостережної комісії проведено 6 обстежень умов утримання жінок та неповнолітніх юнаків, що знаходяться у Запорізькому слідчому ізоляторі УДДУ ПВП в Запорізькій області.
За звітний період до спостережної комісії надійшло 5 повідомлень виправно-трудових установ про умовно-дострокове звільнення та про звільнення по закінчення терміну позбавлення волі. Всі громадяни, які звільнилися з місць позбавлення волі і прибули в район, поставлені на облік спостережною комісією.
Членами спостережної комісії проведені обстеження житлово-побутових умов осіб умовно-достроково звільнених від відбуття покарання, звільнених по закінченню терміну покарання та по амністії, про що складені акти. Під час бесіди особам вручено пам’ятку з адресами організацій де можливо отримати матеріальну допомогу, стати на облік як безробітному, поновити втрачені документи.
Протягом звітного періоду відділом ведення Державного реєстру виборців було підготовлено: 524 накази керівника відділу ведення Державного реєстру виборців; 136 запитів до суб’єктів надання інформації щодо уточнення персональних даних 1199 виборців.
Опрацьовано 228 подань з відомостями періодичного поновлення, наданими районним відділом Державної міграційної служби, Запорізьким слідчим ізолятором, відділами реєстрації актів цивільного стану м.Запоріжжя, управлінням праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району, Запорізьким центром первинної медико-санітарної допомоги № 1, Жовтневим районним судом. За результатами опрацювання відомостей внесено зміни до ідентифікаційних та службових даних  1966 виборців; змінено виборчу адресу 4244 виборців; до Державного реєстру включено 1055 виборців; знищено 874 записи Державного реєстру виборців.
За допомогою програмного забезпечення АІТС “Державний реєстр виборців” здійснювався візуальний і автоматизований контроль бази даних виборців, а саме: перевірка відомостей про виборців у порядку періодичного поновлення персональних даних Реєстру, уточнення персональних даних Реєстру, систематичні і вибіркові перевірки записів бази даних Реєстру.
З метою інформування населення Жовтневого району щодо суспільно-політичної ситуації у державі і у м. Запоріжжя, формування громадської думки, районною адміністрацією організовано проведення 10 єдиних днів інформування населення за темами: «Національне антикорупційне бюро, як ефективний інструмент подолання корупції у вищих ешалонах влади», «День соборності України», «Допомога населенню у оформлені субсидій на житлово-комунальні послуги», «До Дня Європи у 2015 році», «Український народ у Другій світовій війні», «Вшанування борців за незалежність України у XX сторіччі уродженців Запорізької області», «150-річчя від дня народження Митрополита УГКЦ А.Шепетицького», «Обговорення Звернення Президента України з нагоди 70-річчя завершення Другої світової війни», «Європейський тиждень місцевої демократії», «День пам'яті жертв голодоморів».
Традиційним вже стало щомісячне проведення консультативно-правових зустрічей для мешканців району. Насиченими, інформативними і актуальними ці зустрічі є завдяки участі в них, окрім працівників районної адміністрації, представників Запорізької місцевої прокуратури № 2, управління юстиції, управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі, Державної податкової інспекції у Жовтневому районі тощо. Впродовж 2015 року проведено 12 консультативно-правових зустрічей, під час яких мешканцями району отримано консультації з питань чинного законодавства.
З метою підвищення фахової кваліфікації працівників районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району впродовж   2015 року проведено 12 апаратних навчань. Навчання з керівниками структурних підрозділів, начальниками відділів районної адміністрації, керівниками районних організацій та служб здійснювались щомісячно відповідно до планів навчання на квартал, які затверджуються заступником голови районної адміністрації.
На них розглянуто низку питань. Це обговорення Законів України «Про доступ до публічної інформації» в органах місцевого самоврядування, «Про державний бюджет України на 2015 рік», «Про внесення змін до Кримінального Кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян», «Про засади державної регіональної політики», «Про добровільне обєднання територіальних громад».
Певна увага приділена розгляду питання запобігання корупції в органах місцевого самоврядування.Так, детально вивчено порядок подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, встановленою Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”.
З метою відзначення трудових колективів і окремих працівників за значні професійні досягнення та зразкове виконання службових обов’язків впродовж 2015 року 143 особи нагороджено Почесною грамотою Жовтневої районної адміністрації.
Пріоритетними напрямками роботи районної адміністрації в сфері освіти, культури і спорту є посилення ролі просвітницької роботи серед усіх верств населення та формування принципів духовності, патриотизму, захисту моралі та здорового способу життя. Для реалізації даної мети, районною адміністрацією здійснюється активна робота в цьому напрямку.
З метою підтримки молодіжних та дитячих громадських організацій, клубів творчості налагоджено активну співпрацю з територіальним відділом освіти, молоді та спорту по Жовтневому району та Центром творчості дітей та юнацтва Жовтневого району.
За підтримкою районної адміністрації в січні 2015 року проведено ХV міський зимовий фестиваль «Різдвяні вітання» серед вихованців та колективів позашкільних навчальних закладів міста. Метою зазначеного заходу є збереження національно-культурних традицій святкування Різдва, творче розкриття різдвяної тематики, пропаганда та популяризація досягнень дитячих колективів художньо-естетичного напрямку. В рамках фестивалю в Запорізькому обласному театрі ляльок відбулася концертна програма, яка складалася з вокальних, хореографічних, театралізованих, інструментальних та змішаних композиції на різдвяну тему. Всього у фестивалі взяли участь 380 вихованців 10 позашкільних закладів міста.
У вересні 2015 року у Запорізькому обласному театрі ляльок проведено День відкритих дверей Центру творчості дітей та юнацтва Жовтневого району – «Центр запрошує друзів». Метою заходу стало ознайомлення учнів загальноосвітніх закладів району та їх батьків з роботою Центру, та розкриває можливість обрати гурток, клуб, або творчий колектив, відповідно до власних вподобань та захоплень.
В Жовтневому районі у 2015 році організовано та проведено ряд районних заходів з нагоди відзначення загальнодержавних, міських свят та пам’ятних дат. Це заходи з нагоди 201-ї річниці з дня народження Т.Г. Шевченка, 144-ї річниці з Дня народження Лесі Українки, свято Масляної, Міжнародний жіночий день, відзначення 29-ї річниці Чорнобильської катастрофи, Дня захисту дітей, Дня Конституції України, Дня Прапору та Дня Незалежності України, Міжнародного дня інвалідів та інші.
З нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні 07 травня 2014 року біля пам’ятника танковому екіпажу Героя  Радянського Союзу М. Яценко проведено районний мітинг, у якому взяли участь ветерани, військові, а саме бійці  55-ї артилерійської бригади військової частини пп В0155, які повернулися із зони АТО, учнівська і студентська молодь, представники підприємств, організацій і установ району. В кафе «Олександрівський Повіт» організовано святкову програму для ветеранів Великої Вітчизняної війни та представників ветеранських організацій району. До 70-ї річниці Перемоги спільно з районним територіальним відділенням соціального обслуговування, міським центром допомоги, волонтерами районної організації Червоного Хреста України відвідано 122 ветерани району та вручено продуктові набори.
З метою підготовки і відзначення у Жовтневому районі м Запоріжжя Дня міста – 2015 та 72-ої річниці визволення міста від фашистських загарбників проведено ряд заходів.
В Центральній бібліотеці для дорослих ім. Н. Крупської та Центральній бібліотеці для дітей ім. М. Андросова відбулися тематичні виставки книжок, присвячені 72-й річниці визволення міста від фашистських загарбників. В загальноосвітніх школах району проведено комплекс тематичних заходів до Дня визволення міста.
У спортивному комплексі Запорізького національного університету проведено відкриття 39-го чемпіонату України з боксу, присвяченого пам’яті М. Яценка. На урочистому відкритті були присутні керівники обласної та міської влади, представники районної адміністрації по Жовтневому району, відомі спортсмени, підприємці району, гості та любителі спорту.
9 жовтня 2015 на площі Радянській, біля пам’ятника танковому екіпажу Героя Радянського Союзу М. Яценка, районною адміністрацією проведено районний мітинг з нагоди 72-ої річниці визволення міста від фашистських загарбників. На заході були присутні представники трудових колективів підприємств, закладів та установ району, учнівська та студентська молодь, жителі району. Для ветеранів Великої Вітчизняної війни та представників ветеранських організацій району в кафе «Парадіз-коктель» проведено святкову програму.
Велику увагу у роботі з молоддю приділяється вихованню патріотизму та пропаганді єдності нашої держави.
З нагоди Дня захисника України керівництво районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району привітали ветеранів-визволителів міста Запоріжжя Маликова Геннадія Тимофійовича, Машину Марію Микитівну та Рожкову Лідію Андріївну. Сім’ям загиблих воїнів АТО вручили продуктові набори. Зокрема, відбулася зустріч із матір’ю загиблого воїна Віктора Катанова Марією Григорівною, дружиною загиблого Ігоря Завгороднього Анжелою Петрівною та братом загиблого воїна Романа Соловйова Ващенком Володимиром.
До Дня Збройних Сил України, в Запорізькому колегіумі № 98 територіальним відділом освіти, молоді та спорту Жовтневого району спільно з Центральним об’єднаним військкомісаріатом м. Запоріжжя, районною організацією товариства Червоного Хреста України та районною адміністрацією організовано та проведено районні змагання з військово-патріотичного виховання «Допризовник – 2015» серед загальноосвітніх навчальних закладів району. У змаганнях взяли участь 10 загальноосвітніх закладів району.
Також до Дня Збройних Сил України в Запорізькій загальноосвітній школі № 15 за підтримки районної адміністрації проведено святковий концерт патріотичної пісні. На заході були присутніми учасник АТО, голова Ради ветеранів АТО при Запорізькій обласній державній адміністрації, депутат Запорізької міської ради В'ячеслав Зайцев, ветерани Другої світової війни, бійці із зони проведення АТО, волонтери, представники громадськості.
У рамках благодійної акції «Дід Мороз – 2016» працівники районної адміністрації спільно з управлінням праці та соціального захисту населення Жовтневого району відвідали вдома та вручили подарунки 18 дітям з обмеженими можливостями, які проживають на території району.
18 грудня 2015 відбулося відкриття студентської Новорічної ялинки в Запорізькому національному університеті та  концертно-розважальна програма для молоді. У заході взяли участь близько 300 студентів.
З метою розвитку творчого потенціалу дітей та юнацтва Жовтневого району м. Запоріжжя впродовж грудня 2015 року проведено конкурс на кращу ялинкову прикрасу серед учнів загальноосвітніх закладів району. На конкурс було представлено 42 роботи учнів з 9 шкіл району.
З метою пропаганди найкращих традицій святкування новорічних та різдвяних свят в Жовтневому районі проведено заходи для юних жителів. Особлива увага приділена залученню до участі в святкових заходах дітей учасників АТО та дітей вимушених переселенців.
Так, 25 грудня 2015 року у сквері Олександрівському відбулося відкриття Новорічної ялинки, організоване районною адміністрацією спільно з територіальним відділом освіти, молоді та спорту по Жовтневому району та Центром творчості дітей та юнацтва Жовтневого району. На заході були присутні керівники районної адміністрації, установ та організацій району, школярі та педагоги загальноосвітніх закладів, жителі району. У святковому відкритті ялинки взяли участь близько 350 дітей, з них 80 дітей вимушених переселенців.
Районна адміністрація тісно співпрацює з організаціями ветеранів району. В рамках такої співпраці, проводяться спільні засідання, організовуються урочистості з нагоди державних свят та пам’ятних дат, велика увага приділяється довгожителям району.
Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Жовтневому району організовано урочисте привітання зі 100-літнім ювілеєм мешканців району Моржевського Г.М., Кутузову Г. К., із врученням їм вітальних листівок та подарунків.
У лютому 2015 року в районній адміністрації проведено засідання розширеної президії Ради Жовтневої районної організації ветеранів війни, праці та військової служби, в якому взяли участь керівники районної адміністрації, управління праці та соціального захисту населення, представники медицини, освіти, депутати міської ради, заступник голови міської ради ветеранів, голови первинних районних організацій. Під час засідання обговорено ряд нагальних питань.
З нагоди святкування Міжнародного дня людей похилого віку і Дня ветерана, в приміщенні Ради Жовтневої районної організації ветеранів війни, праці та військової служби проведено урочисте засідання Ради ветеранів. Під час засідання було обговорено ряд важливих питань щодо розвитку співпраці між ветеранськими організаціями та органами місцевого самоврядування.
Серед трудових колективів підприємств, установ та організацій, мешканців Жовтневого району проводиться інформаційна робота щодо необхідності допомоги Збройним Силам України та вимушеним переселенцям зі східних областей України.
З цією метою налагоджено активну співпрацю районної адміністрації з штабом волонтерської допомоги. Забезпечено функціонування тимчасово діючої моніторингової групи з виявлення у районі не зареєстрованих вимушених переселенців з Автономної Республіки Крим і районів проведення антитерористичної.
Протягом 2015 року на об’єкти підприємств та закладів району поселено 59 вимушених переселенців, з яких на даний час проживає 49 осіб.
Забезпечено щоденний моніторинг та надання інформації управлінню соціального захисту населення міської ради про кількість проживаючих внутрішньо переміщених осіб у місцях компактного їх проживання та наявність резервних місць для поселення.
Протягом 2015 року здійснено заходи щодо всебічної допомоги і вирішення нагальних потреб вимушених переселенців, які розміщуються на території району у місцях компактного проживання.
На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в районній адміністрації визначено окремий кабінет для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, їх копіями; обладнано інформаційний стенд «Публічна інформація»; проведено навчання посадових осіб з питань забезпечення доступу до публічної інформації. Станом на 01.01.2016 року районною адміністрацією у встановленому порядку зареєстровано та розглянуто 28 інформаційних запитів, в яких містилися 75 питань.
Районною адміністрацією постійно проводиться робота з опрацювання звернень громадян. Особливу увагу приділено листам громадян пільгових категорій: пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці, багатодітних і малозабезпечених сімей. Забезпечено об’єктивний розгляд звернень громадян та надання заявникам своєчасних і обґрунтованих відповідей.
За 2015 рік до районної адміністрації надійшло 786 звернень від 1854 громадян. За результатами розгляду звернень 350 (44,53%) із них задоволено, на 371 (47,20%) надані роз’яснення, відмовлено – 2 (0,25%). Решта питань (63 звернення – 8,02%) знаходиться на стадії розгляду.
За видами звернень, визначених Законом України «Про звернення громадян», 99,24% склали заяви, 0,51% – скарги, 0,25 - пропозиції. Повторні звернення отримані від 6 громадян.
Відповіді на звернення громадян надавались своєчасно та в терміни, передбачені законодавством: до 15 днів – 502 звернення, до 30 днів – 140.
Щомісяця проводився аналіз стану роботи із зверненнями громадян: вивчалась інформація про кількість заяв, що надійшли до районної адміністрації, характер порушених питань, своєчасність реагування.
Постійно проводилась цілеспрямована, систематична робота з розгляду кореспонденції, дотримання термінів надання відповідей на документи.
За звітний період зареєстровано 10323 документа, із них: вхідних – 3106, вихідних – 7217. Взято на контроль 2517 документів.
За 2015 рік прийнято 840 розпоряджень голови районної адміністрації.
З метою контролю за дотриманням встановлених термінів розгляду звернень громадян і кореспонденції регулярно проводилась випереджувальна робота та надавались роз’яснення про порядок розгляду звернень та документів, що надійшли до районної адміністрації.


 Яндекс.Метрика
Шановні відвідувачі і користувачі сайту,
ми будемо вдячні, якщо Ви не забудете зробити посилання на нашу адресу www.meria.zp.ua
при використанні матеріалів сайту.

© 2007
Разработка сайта Smart Internet