Офіційний портал
Запорізької міської влади

69105, м. Запорiжжя, пр. Соборний 206


Информация для вынужденных переселенцев и жителей Запорожья, желающих оказать им помощь

До уваги внутрішньо переміщених осіб!

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» (зі змінами) визначено Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, разом з законним представником із заявою про взяття на облік до управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради того району, де фактично проживає особа.

У разі втрати або псування довідки уповноважений орган замість неї безоплатно видає дублікат на підставі заяви особи, якій видавалася довідка.

Адреси управлінь праці та соціального захисту населення

 Запорізької міської ради по районах міста:

Назва району

Адреса

Телефон гарячої лінії

Олександрівський

вул.Олександрівська, 26

7641163

Заводський

вул.Аматорська, 56

2270215

Комунарський

вул.Чумаченка, 32

2870977

Дніпровський

бул. Вінтера, 14

2393980

Вознесенівський

вул.Лермонтова, 14

2363386

Хортицький

вул.Лахтінська, 4-Б

2772396

Шевченківський

вул.Чарівна, 16

2872137

 

Після взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і отримання довідки, можливе отримання щомісячної адресної допомоги, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505 (зі змінами) «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

Кому надається щомісячна адресна допомога

Грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік в органах соціального захисту населення.

На який термін надається грошова допомога

Грошова допомога призначається з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Хто призначає і виплачує грошову допомогу.

Призначення та виплату грошової допомоги здійснюють органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою уповноваженого представника сім’ї.

У якому розмірі надається грошова допомога

- для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) – 884,00грн. на одну особу (члена сім’ї);

- для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;

- для працездатних осіб – 442,00грн. на одну особу (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на одного члена сім’ї та не може перевищувати 2400,00грн.

Перелік документів для призначення грошової допомоги

- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України,

- для іноземців та осіб без громадянства - документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус,

- заява про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку).

Яким чином виплачується грошова допомога

Грошова допомога перераховується органом соціального захисту населення на рахунок в установі уповноваженого банку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 №365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (зі змінами) визначено «Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» та «Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування».

 

Соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються і виплачуються органами соціального захисту населення, територіальними органами Пенсійного фонду України, робочими органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, центрами зайнятості за місцем їх фактичного проживання/перебування.

Для призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщена особа, або її законний представник подає відповідну заяву до органу, що здійснює соціальні виплати на території, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання/перебування.

Рішення про виплату внутрішньо переміщеним особам пенсій, субсидій, довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування приймаються Комісіями з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Контроль за проведенням соціальних виплат здійснюють органи соціального захисту населення шляхом відвідування фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи не рідше ніж один раз на шість місяців.


 

 

Информация для граждан Украины, которые приехали из Донецкой и Луганской областей, Автономной Республики Крым, г. Севастополь

Запорожский региональный штаб по вопросам социального обеспечения граждан Украины, которые перемещаются с временно оккупированной территории и районов проведения антитеррористической операции, функционирует при Главном управлении ГСЧС Украины в Запорожской области (дальше – региональный штаб), по адресу: г.Запорожье, ул.Грязнова, 65 (первый этаж), (остановка транспорта – ул.Грязнова (завод им. Войкова).

Региональный штаб работает круглосуточно и без выходных.

Телефоны: (061) 787-94-31; бесплатные номера 101 или 112, с которых переключат на региональный штаб.

******************

Вниманию жителей города и области!

В региональном штабе принимается информация от жителей города и области о готовности принять на временное проживание лиц из числа вынужденных переселенцев в частных квартирах, домах, и т.п.

 

Государственная служба занятости предоставляет помощь в трудоустройстве вынужденным переселенцам из Автономной Республики Крым и восточных областей Украины.

         С целью информирования вынужденных переселенцев о предоставляемых услугах на официальном портале Запорожской городской власти в разделе «Видеоматериалы» размещен видеоролик социальной направленности «До уваги переселенців», с информацией о том, куда они могут обратиться за помощью в трудоустройстве, консультациями.

ДО УВАГИ ОСІБ,

ЯКІ ПЕРЕСЕЛИЛИСЬ ІЗ ЗОНИ ПРОВЕДЕННЯ АТО!

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» визначено порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції.

Для отримання довідки необхідно з документом, що посвідчує особу звернутись із заявою про взяття на облік до управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради того району, де фактично проживає особа.

У разі втрати або викрадення документів, що посвідчують особу, необхідно звернутись до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем перебування, для отримання документу або тимчасового посвідчення.

 

Адреси управлінь праці та соціального захисту населення

 Запорізької міської ради по районах міста:

Назва району

Адреса

Телефон гарячої лінії

Жовтневий

вул.Дзержинського,26

7641163

Заводський

вул.Аматорська,56

2225923

Комунарський

вул.Чумаченка,32

2870977

Ленінський

бул. Вінтера,14

2393980

Орджонікідзевський

вул.Лермонтова,14

2363386

Хортицький

вул.Лахтінська,4б

2772396

Шевченківський

вул.Чарівна,16

2872137

 

Після взяття на облік особи, яка переселилась із окупованої території України або зони проведення антитерористичної операції і отримання довідки, можливе отримання щомісячної адресної допомоги, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

Кому надається щомісячна адресна допомога

Грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, а також стоять на обліку в органах соціального захисту населення.

Хто призначає і виплачує грошову допомогу

Призначення та виплату грошової допомоги здійснюють органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою уповноваженого представника сім’ї.

На який термін надається грошова допомога

Грошова допомога призначається з дня звернення та виплачується терміном не більше ніж шість місяців.

У якому розмірі надається грошова допомога

- для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) – 884,00грн. на одну особу (члена сім’ї);

- для працездатних осіб – 442,00грн. на одну особу (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на одного члена сім’ї та не може перевищувати 2400,00грн.

Перелік документів для призначення грошової допомоги

заява;

копія свідоцтва про одруження;

копії свідоцтв про народження дітей

письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї.

Яким чином виплачується грошова допомога

грошова допомога перераховується органом соціального захисту населення на рахунок в установі уповноваженого банку.

ВАЖЛИВО!

Особам працездатного віку допомога призначається на два місяці. Для одержання допомоги у встановлених розмірах на наступний період особи працездатного віку мають працевлаштуватись, в тому числі за сприяння державної служби зайнятості.

Якщо працездатний член сім’ї протягом двох місяців не працевлаштувався, або перебуває у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції і фактично не працює, розмір допомоги для цих осіб на наступні два місяці зменшується на 50%, а на наступний період – припиняється.

 

Информация Государственной службы занятости

 

 


Яндекс.Метрика  
Шановні відвідувачі і користувачі сайту,
ми будемо вдячні, якщо Ви не забудете зробити посилання на нашу адресу www.meria.zp.ua
при використанні матеріалів сайту.

© 2007
Разработка сайта Smart Internet