Офіційний портал
Запорізької міської влади

69105, м. Запорiжжя, пр. Соборний 206


Соціально-економічний паспорт Дніпровського району

Паспорт Дніпровського району м. Запоріжжя

(станом на 01.07.2017)

 

Загальна характеристика району

Як адміністративно – територіальна одиниця район був утворений 16 березня 1928 року.

9 травня 1936 року розпочав свою діяльність райком КП (Б)У і район було названо Ленінським, в 2016 році перейменовано на Дніпровський. Дніпровський район було утворено як найперспективніший район промислового і соціального розвитку могутнього індустріального та культурного центру України – міста Запоріжжя. Дніпровському району має провідне історичне значенні як для Запорізького краю, так і для всієї України.

Вирішення енергетичних проблем у 20-ті роки ХХ століття будівництвом у рекордно короткі терміни Дніпровської гідроелектростанції, на той час найпотужнішої у Європі, дало могутній поштовх для розвитку промислових та культурних об’єктів міста і в цілому Запорізької області і прилеглих областей.

Згідно з державним Генеральним планом 1932 року почала будуватись лівобережна частина району – «Соцмісто». Забудова здійснювалась у актуальному для першої половини ХХ століття стилі конструктивізму.

Парки та сквери, приміщення торгівельно-промислового призначення, будівлі дитячих садочків, лікарень, установ культури, школи–гіганта (зараз це приміщення належить Запорізькій державній інженерній академії), стадіон «Металург» (сьогодні – це стадіон «Арена «Славутич») – все це представляло гармонійний ансамбль. Конструктивною функціональністю, силуетами будівництва і архітектурними деталями Соцмісто скликалося з ДніпроГЕС(сом). У 1937 році на Всесвітній виставці у Парижі цей план будівництва міста отримав нагороду як «Видатне місто – будівельний і архітектурний комплекс» та у 1939 році – премію у Нью-Йорку.

На території району знаходяться національно-історичні пам’ятки, які визнані всесвітньо значущими і мають велике значення у вихованні свідомих патріотів України.

Площа району становить 49,67 квадратних кілометрів.

У 1995 році у зв’язку з адміністративно – територіальними змінами міста частина території Дніпровського району відійшла до новоутвореного у місті Запоріжжі Хортицького району.

На десять кілометрів Дніпровський район тягнеться вздовж Правого берега ріки Дніпро. Межі району проходять:

- з Вознесенівський районом – по залізничній колії та по вул. 12 квітня;

- з Заводським районом – уздовж ріки Дніпро та частини Восьмого селища по вул. Північне шосе;

- з Хортицьким районом – уздовж ріки Дніпро.

Населення району – становить 134,372 тис. осіб (станом на 01.01.2017). 

 

Основні галузі промисловості, фінансова забезпеченість району

Основними видами промислової діяльності в районі є: обробна промисловість, виробництво і розподілення електроенергії, газу та води, машинобудування, будівництво та транспорт.

На території району розташована низка комунальних підприємств: територіальні підрозділи КП «Наше місто», дільниця комунального ремонтно-будівничного підприємства «Зеленбуд», дільниця КП «Міськсвітло», філія концерну «Міські теплові мережі» Дніпровського району, Правобережний районний відділ електричних мереж Запорізьких міських електричних мереж ВАТ «Запоріжжяобленерго», дільниця каналізації та водопроводу Дніпровського району КП «Водоканал».

Економіко-визначальні підприємства району, на сучасному етапі, в значній мірі зберігають свій виробничий, технічний та інтелектуальний потенціал.

З метою організації та проведення процедур закупівель за державні кошти на засадах колегіальності та неупередженості створено тендерний комітет районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району. Впродовж І кварталу 2017 року проведено 37 засідань тендерного комітету, що в 1,9 разів більше показників відповідного періоду 2016 року. За результатами переговорної процедури було укладено договори закупівлі послуг з постачання теплової енергії з Концерном «Міські теплові мережі» та електричної енергії з ПАТ «Запоріжжяобленерго». 

 

Соціальна інфраструктура району

В районі 21 загальноосвітній навчальний заклад комунальної форми власності, 18 дошкільних навчальних закладів та 2 дошкільних відділення при навчально-виховних комплексах.

На території району функціонують 2 загальноосвітніх навчальних заклади недержавної форми власності: спеціалізована школа «Хабад Любавич» з поглибленим вивченням івриту та англійської мови, товариство з обмеженою відповідальністю «Ліцей економіки та інформаційних технологій».

У 23 загальноосвітніх навчальних закладах Дніпровського району навчаються понад 11,8 тис. школярів, у 21 дошкільних навчальних закладів та 2 дошкільних відділеннях при навчально-виховних комплексах виховуються понад 4,7 тис. малюків.

Дошкільні заклади мають спеціалізовані групи, які спрямовані надавати додаткові послуги, що сприяють всебічному розвитку дітей дошкільного віку. Так, в районі функціонує 7 санаторних груп та 31 спеціалізована група.

На території району знаходяться 2 вищих навчальних заклади, серед яких Запорізька державна інженерна академія та Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій.

Також на території Дніпровського району 3 середньо-технічні та професійно-технічні навчальні заклади. Це і Запорізький гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії, і Державний навчальний заклад «Запорізький правобережний професійний ліцей», і Державний навчальний заклад «Запорізький професійний будівельний ліцей».

Науковий потенціал району представляють: Запорізька медична академія післядипломної освіти, ПАТ «Український науково-дослідний проектно-кон-структорський та технологічний інститут трансформаторобудування» ПАТ «ВІТ», ПАТ «Спеціальне проектне і конструкторсько-технологічне бюро «Запоріжгідросталь».

Стабільно та налагоджено працює мережа лікувально-профілактичних установ. У Дніпровському районі її складає дві клінічні лікарні (комунальний заклад «Міська клінічна лікарня №3», комунальна установа «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9»), комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 9», комунальний заклад «Пологовий будинок  № 4», комунальний заклад охорони здоров’я «Міська стоматологічна поліклініка № 3».

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Дніпровському району сприяє налагодженій роботі лікувально-профілактичних установ. У закладах охорони здоров’я відсутня заборгованість з виплати заробітної плати, проводяться необхідні ремонтні роботи приміщень, проводиться придбання необхідної медичної апаратури, пільгові категорії хворих забезпечуються медикаментами.

На території Дніпровського району розташована значна кількість історико-культурних національних пам’яток та пам'ятників.

Саме на території району знаходяться основні пам'ятки доби раннього слов'янства, антів, Київської Русі, тут знаходиться колиска козацтва, пам'ятки ХVІІІ століття. Перша фортеця, побудована у ХVІ столітті українським князем Дмитром Вишневецьким, була першою твердинею на Україні і там, за багатьма історичними фактами, розміщалась перша Запорізька Січ.

Це унікальна природна і козацька реліквія – 700-річний Запорізький дуб, поряд з яким здійснено реконструкцію туристичного комплексу. Це і легендарний ДніпроГЕС, це і меморіал «Скорботна мати», де увічнено пам’ять понад 1600 загиблих бійців-визволителів м. Запоріжжя від фашистських загарбників у жовтні 1943 року.

На території району розташовано:

- Запорізька обласна філармонія;

- Міський палац юнацької та дитячої творчості;

- Центр дитячої та юнацької творчості Дніпровського району;

- музичні школи;

 - палац культури металургів товариства з обмеженою відповідальністю «Соціальні ініціативи Запоріжжя», палац культури і творчості ім. С.М. Кірова ПАТ «ЗАлК», палац культури ПАТ «Запоріжтрансформатор» ім. В.А. Іванова, ДП «Палац культури «Енергетиків» ВАТ «Запоріжжяобленерго».

Працює 10 бібліотек з загальним фондом понад 345,4 тис. книг, обсяг читачів яких складає 38064 особа.

Для відпочинку в районі існує 13 скверів та 5 парків. Це і сквер на площі Запорізькій, парки Металургів та Енергетиків. Реконструйовано сквери по бульвару Вінтера, вулицях Товариській, Ладозькій, Сергія Синенка, Розенталь тощо.

З метою організації відпочинку дітей в районі функціонують дитячо – юнацькі клуби, спортивні та дитячі майданчики у парку по вулиці Сергія Синенка, у Осипенківському і Бородінському мікрорайонах.

Так, з метою формування у молоді громадянської позиції та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав організовано зустріч представників спілки ветеранів Афганістану м. Запоріжжя із педагогічними та учнівськими колективами освітніх закладів Дніпровського району. У березні 2017 року учнівська молодь взяла участь у мітингу з нагоди Дня Українського добровольця.

З нагоди відзначення 30-ї річниці від дня заснування організації ветеранів України у лютому 2017 року проведено урочисті заходи.

З нагоди 31 роковин аварії на Чорнобильській АЕС, в квітні 2017 року проведено заходи пам’яті перед подвигом героїв, які захистили країну від ядерного лиха .

Для вшанування Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні організовано та проведено мітинг-реквієм на меморіалі «Скорботна мати» із залученням учнівської та студентської молоді. Також представники учнівської та студентської молоді взяли участь у покладанні квітів до меморіалу «Скорботна мати» з нагоди Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

 

Житлово – комунальне господарство

З метою формування сприятливого для життєдіяльності людини середовища, в умовах якого забезпечуються захист довкілля, епідемічне благополуччя мешканців району, районна адміністрація проводить системну роботу щодо утримання території Дніпровського району в належному санітарному стані.

Впродовж І півріччя 2017 року ліквідовано декілька несанкціонованих звалищ та вивезено 1070,2 м3 тонн сміття.

Проведено значний обсяг робіт з ремонту доріг та тротуарів. Виконано поточний дрібний ремонт дорожнього покриття вул. Братської, вул. Героїв 37-го батальйону, вул. Гребельної, вул. Дніпровське шосе, вул. Істоміна, вул. Михайлова, вул. Рельєфної, вул. Розенталь, вул. Сергія Синенка, вул. Сортувальної, вул. Тиражної, вул. Піщаної. Роботи виконано на загальній площі понад 3764,09 м2.

Проведено роботи з ремонту внутрішньо-квартальних проїздів загальною площею 12849,25 м2.

Виконано поточний ремонт тротуарів по пр. Металургів та пр. Соборному.

Виконано роботи з очищення від наносного бруду дорожнього покриття вулиць Бородінської, Богдана Хмельницького, Братської, Гребельної, Дніпровське шосе, Кияшка, Сергія Синенка, Таганської та Щасливої, бульвару Вінтера, проспектів Соборного та Металургів, зупинок міського транспорту та проїзду по греблі, дороги від пр. Соборного до мосту Преображенського.

З метою реалізації міської програми з розвитку інфраструктури та благоустрою, підвищення рівня безпеки життєзабезпечення району триває відновлення освітлення на вулицях району. Введено в експлуатацію зовнішнє освітлення по вул. Ладозькій, 12; вул. Вавилова, 6, 8, 10, 12; вул. Вишневського, 18, 20, 20а, 22, 22а, 24, 26, 28, 30; вул. Трегубова, 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39. Вчасно і в повному обсязі здійснюється заміна ламп зовнішнього освітлення на вулицях Дніпровського району.

Послідовними і системними є роботи з обрізки та знесення аварійних дерев. Так, упродовж І півріччя 2017 року обрізано 2962 дерев, сформовано крону 1297 дерев, знесено – 60 дерев.

Тривають роботи з озеленення вулиць району. Впродовж звітного періоду в парках і скверах району висаджено185 дерев та 215 чагарників, 4793 одиниці квітів.

Значна увага приділяється знищенню карантинної рослинності та покосу трави. Впродовж звітного періоду проведено покіс трави та карантинної рослинності на загальній площі 88,5 га.

 

Соціально-політична ситуація в районі

 Аналіз соціально – економічного розвитку дозволяє зробити висновок, що соціально - політична ситуація в районі стабільна і прогнозована.

З метою збереження позитивних зрушень у сфері оплати праці районна адміністрація Запорізької міської ради по Дніпровському району сприяє розвитку та поглибленню соціального діалогу між владою, роботодавцями і профспілками. Актуальним напрямком цієї роботи є консолідація зусиль щодо прийняття узгоджених рішень для забезпечення збереження економічного потенціалу району, підвищення рівня доходів працюючих та, в цілому, рівня життя населення, зокрема, шляхом ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати.

Станом на 01.07.2017 проведено 7 засідань районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На них запрошено керівників підприємств району, які звітували щодо ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати, заборгованості перед бюджетом, Пенсійним фондом України тощо. Комісією визначені шляхи вирішення існуючих проблем.

Позитивним результатом роботи комісії є стабілізація стану виплати заробітної плати на підприємствах Дніпровського району. Завдяки плідній роботі районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, станом на 01.07.2017 ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати на 5 підприємствах, установах Дніпровського району у загальній сумі 14407,0 тис. грн. Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери у Дніпровському районі відсутня.

95% витрат з місцевого бюджету соціально орієнтовано.

Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району обслуговує понад 52 тис. пенсіонерів, які отримують різні види компенсаційних виплат. Серед них 307 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 1264 учасники бойових дій, понад 1,1 тис. інвалідів усіх груп і категорій.

Станом на 01.07.2017 на різні види соціальних виплат направлено понад 113419,17 тис. грн. З них за рахунок державного бюджету – 10167,74 тис. грн., за рахунок місцевого бюджету –5792,37 тис. грн., за рахунок субвен цій – 119223,061 тис. грн.  

Упродовж звітного періоду від 131 пенсіонера прийнято заяви щодо постанови на облік для санаторно-курортного лікування, 154 особи отримала путівки. Як компенсацію за бензин і транспортне обслуговування 131 інваліду Великої Вітчизняної війни виплачено понад 22,2360 тис.грн. 34 особи забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації, 327 – направлено на протезування в ортопедичні майстерні.  

34 інвалідам, які знаходяться на програмному гемодіалізі, виплачено матеріальної допомоги на суму 21,199 тис. грн.

Громадянам, що постраждали внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, здійснено компенсаційні виплати у розмірі 730,279 тис. грн.

Особлива увага приділяється піклуванню про сім’ї з дітьми. Так, за рахунок субвенцій упродовж січня-червня 2017 року їм виплачено понад 49234,011тис. грн. 29 дітей з особливими потребами направлено до реабілітаційних центрів для проходження курсу лікування та відновлення. Трьох дітей направлено до обласного центру професійної реабілітації інвалідів.

Впродовж І півріччя 2017 року спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району розраховано 11514 субсидій, перерозраховано - 92535. Загальна сума пільг та субсидій для відшкодування витрат за житлово-комунальні послуги та на придбання твердого палива і скрапленого газу, яка отримана населенням району, становить понад 135183,171 тис. грн. Відповідно до міської програми «З теплом до людей» мешканцям Дніпровського району здійснено 1876, 792 грн. компенсаційних виплат.

У зв’язку з вимушеним переселенням жителів з території Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей районною адміністрацією Запорізької міської ради по Дніпровському району реалізовано низку заходів з розміщення та надання їм всебічної допомоги.

Триває робота з інформування мешканців району щодо співпраці з вимушеними переселенцями, які потребують допомоги. Впродовж січня-червня 2017 року виплачено щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, на загальну суму понад 4859,035 тис. грн.

Триває оформлення документів та виплата матеріальної допомоги звільненим з військової служби. Так, станом на 01.07.2017 18 особами отримано 34849,44 тис. грн.


Яндекс.Метрика  
Шановні відвідувачі і користувачі сайту,
ми будемо вдячні, якщо Ви не забудете зробити посилання на нашу адресу www.meria.zp.ua
при використанні матеріалів сайту.

© 2007
Разработка сайта Smart Internet