Офіційний портал
Запорізької міської влади

69105, м. Запорiжжя, пр. Соборний 206
До уваги фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань!
 
Повідомлення
про вступ в дію з 01.01.2016 нової нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя
 
          Оцінка землі є однією з вирішальних складових ефективного використання земельних ресурсів держави, яка забезпечує встановлення обґрунтованих платежів за землю. Правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель визначає Закон України «Про оцінку земель», спрямований на забезпечення проведення оцінки земель, інформаційне забезпечення оподаткування та ринку земель.
          Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на п’ять-сім років.
          На території м. Запоріжжя діяла до 2016 року нормативна грошова оцінка, яка затверджена у 2008 році. Щороку її індексували, але вона була далекою від реальної вартості землі.
          З часу виконання попередньої нормативної грошової оцінки, відбулися значні зміни. У розвиток інфраструктури міста здійснено капіталовкладення для будівництва і реконструкції вулично-дорожньої мережі, удосконалення системи інженерного забезпечення водопроводів, водовідведення, електромережі, інженерної підготовки території та благоустрою. Збільшилася кількість земель комерційного використання, суттєво змінилися показники на ринку нерухомості. 
          У зв’язку з закінченням її дії, у 2014-2015рр. була розроблена технічна документація з нормативно-грошової оцінки земель міста Запоріжжя та затверджена рішенням п’ятдесят дев’ятої сесії Запорізькою міською радою VI скликання від 30.06.2015 №7 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя», яка введена в дію з 01.01.2016 року.
          У зв’язку з цим власникам та землекористувачам земельних ділянок, які розташовані на території Запорізької міської ради, необхідно з 01 січня 2016 року отримати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель в Управлінні Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області (м. Запоріжжя, вул.Українська, 50, тел.: 787 – 45 – 72; 264 – 62 - 13) для подання до ДФС у відповідному районі.
          Зміна нормативної грошової оцінки землі є підставою для перегляду розміру орендної плати, шляхом укладання додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки. Для цього орендарям земельних ділянок на території міста необхідно звернутися до Управління з питань земельних відносин Запорізької міської ради (м. Запоріжжя, вул. Зелінського, 3, тел.: 224-52-30), при собі обов’язково мати копії документів на землю та вищезазначений витяг.
          За більш детальною інформацією звертайтесь до Управління з питань земельних відносин Запорізької міської ради (69037, м. Запоріжжя, вул. Зелінського, 3, тел.: 224-52-30; 236-35-92).

 Яндекс.Метрика
Шановні відвідувачі і користувачі сайту,
ми будемо вдячні, якщо Ви не забудете зробити посилання на нашу адресу www.meria.zp.ua
при використанні матеріалів сайту.

© 2007
Разработка сайта Smart Internet