Офіційний портал
Запорізької міської влади

69105, м. Запорiжжя, пр. Соборний 206


Культура і мистецтво

ОГОЛОШЕННЯ
Управління туризму департаменту культури і туризму Запорізька міська рада у співпраці з Громадською спілкою “Асоціація індустрії гостинності України” у рамках програми “Підтримка розвитку туризму в регіонах” оголошують конкурс з метою вибору розробника програми розвитку туризму ?для міста Запоріжжя.
У конкурсі можуть брати участь кандидати, що відповідають таким критеріям:
  • досвід роботи у сфері управління проектами, стратегічного планування місцевого та регіонального розвитку;
  • досвід участі у розробленні стратегій і програм регіонального та місцевого розвитку, у т.ч. за туристичним напрямом;
  • бути експертом з дослідження державних та регіональних програм та з моніторингу та оцінювання стратегії регіонального розвитку;
  • бажано мати досвід роботи в органах виконавчої влади чи органах місцевого самоврядування, у т.ч. на посадах радників, консультантів;
  • вища освіта рівня спеціаліст (магістр) та додаткова освіта у сфері стратегічного планування місцевого та регіонального розвитку;
  • авторство публікацій з питань управління проектами, ефективного менеджменту, стратегічного планування і розвитку;
  • кандидат має мешкати у місті Запоріжжі та мати досвід у сфері громадської діяльності.
 
Не можуть брати участь у конкурсі державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування та інші особи, уповноважені на виконання функцій держави, військовослужбовці, поліцейські, судді, посадові особи органів ДФС, прокуратури та інших державних органів влади згідно до Законів України "Про запобігання корупції", “Про державну службу”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус народного депутата України”, “Про статус депутатів місцевих рад”.
При розробці програми розвитку виконавець повинен керуватися нормами діючого законодавства, а саме: законам України “Про державні цільові програми”, “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, “Про туризм”, “Про охорону культурної спадщини”, “Про курорти”, “Про музеї та музейну справу”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, постановам Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку розроблення та виконання державних цільових програм”, “Про схвалення Концепції Державної цільової програми розвитку туризму та курортів до 2022 року”, указу Президента “Про Стратегію сталого розвитку “Україна - 2020”.
Всіх потенційних кандидатів просимо надсилати резюме та мотиваційний лист до 10 червня 2017 року на електронну пошту: spilka.aigu@gmail.com з темою листа: “Виконавець (розробник) програми для міста Запоріжжя”?. Також питання можна задавати за телефоном управління туризму: 279-52-75.
Відбір буде здійснено безвідносно до статі, віку та віросповідання, на підставі максимального набору характеристик, необхідних для розробки програми розвитку туризму.
В рамках грантової програми Асоціації Гостинності “Підтримка розвитку туризму в регіонах” громада міста Запоріжжя визначена бенефіціаром та отримає експертну підтримку. Мета програми: сприяння громадам-бенефіціарам у розробці якісних та ефективних програм розвитку туризму. З умовами грантової програми можна ознайомитися за посиланням: http://aigu.org.ua/grant.html  


Перелік культурно-мистецьких заходів на 2014 рік,
які будуть проводитися за спонсорські кошти


Назва заходу

Дата проведення

Короткий опис заходу

Орієнтовна кількість залучених учасників заходу
(осіб)

Орієнтовна кількість відвідувачів
заходу
(осіб)

Загальна сума витрат на проведення
(грн.)

XVI Фестиваль вітчизняного кіно "Запорізька сінерама"

01.09 – 12.09.2014

Фестиваль проходить протягом 16 років,  популяризуючи вітчизняний кінематограф, відкриваючи нові імена. У рамках кінофестивалю проводяться кіносвята для дітей; акція для сімей, які очікують на появу малюка; свято козацької звитяги.  Під час конкурсного показу "Ніч молодого українського кіно" роботи молодих кінорежисерів України оцінює компетентне журі, до складу якого входять провідні фахівці кіноіндустрії та відомі актори.   Лауреати фестивалю  нагороджуються дипломами,  призами, головною нагородою – статуеткою "Золотий козак"

500

10000

51470,00

ХІ Міжнародний фестиваль джазової музики  "Запорізькій джем"

30.04 – 02.05.2014
або листопад 2014

Фестиваль, започаткований 2005 року, об’єднує любителів джазової музики. В рамках фестивалю відбуваються концерти майстрів джазу з країн близького та дальнього зарубіжжя (США, Бразилія, Польща, Білорусь), України та найкращих запорізьких виконавців

70

10000

263227,00

V Всеукраїнський фестиваль гончарного мистецтва «Гончари на Хортиці»

дата проведення уточнюється

Метою фестивалю є збереження та популяризація народної творчості та традиційних народних промислів. У фестивалі традиційно беруть участь більше 40 майстрів із різних областей України: Запорізької, Київської, Дніпропетровської, Львівської, Черкаської, Івано-Франківської, Полтавської та інших. Учасники фестивалю демонструють свою майстерність, знайомлять глядачів з традиціями та особливостями гончарного мистецтва, проводять майстер класи для колег та гостей фестивалю. У рамках фестивалю зазвичай відбувається конкурс на виготовлення тематичного сувеніру.

50

5000

39792,00

Родинне свято "Великдень на Хортиці"

21 - 27.04.2014

Свято за традиційним християнським календарем у музейному комплексі «Запорізька Січ». Свято складається з низки заходів: хресна хода, урочисте відкриття, молебень, концертна програма колективів народної культури, виставка майстрів народних промислів, майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлення традиційних великодніх писанок.

300

5000

140410,00

Вечір джазу та «Джазовий теплохід»

14.06.2014,
12.07.2014,
09.08.2014
(2-а субота місяця)

28.06.2014,
26.07.2014,
23.08.2014
(4-а субота місяця)

- концертні програми джазових колективів міста на пл. Маяковського (проходять 1 раз на місяць з червня по серпень);  

 

- концертні програми джазових колективів на екскурсійних теплоходах навколо о.Хортиці (проходять 1 раз на місяць з червня по серпень).  

6

1200

149700,00

 


Інформація управління культури і мистецтв міської ради

щодо заходу, присвяченого відзначенню

200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

 

З 2013 року міські бібліотеки Централізованої бібліотечної системи для дорослих реалізовують програму "Пророк, народжений Україною", присвячену 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

Упродовж 2013 року у рамках Програми міськими бібліотеками проведено до 100 тематичних заходів, що висвітлювали життя і творчість Великого Кобзаря.

Низку заходів 2014 року відкрили працівники бібліотеки ім.Т.Шевченка, які представили виставку літератури "Вічний як життя".

Таку форму роботи бібліотекарі обрали недарма, бо дана бібліотека має найбільший в м.Запоріжжя фонд творів Т.Г.Шевченка (у т. ч. і раритетних) та дослідницьких робіт літературознавців, присвячених вивченню життя і творчості видатного українського поета та художника.

 

 15 січня 2013 року о 10.00 у бібліотеці ім.Т.Г.Шевченка (вул.Чарівна,121, т.65-31-21) відбулася презентація літературної виставки "Вічний як життя", присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

Організатори заходу: управління культури і мистецтв міської ради, адміністрація бібліотеки ім.Т.Г.Шевченка.

У презентація виставки взяли участь Каптюх Ю.В. заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Черниш І.В., начальник управління культури і мистецтв міської ради, читачі – мешканці Шевченківського району (до 40 чол.).

У ході заходу відбулися:

- бібліографічний огляд виставки, де були представлені сучасні дослідницькі матеріали щодо біографії і творчості Т.Г.Шевченка, видатного українського поета, художника, мислителя та художні твори, які мали велике значення в становленні й розвитку нової української літератури, піднісши її до рівня передових літератур світу;

- медіа-вікторина з читачами на кращого Шевченкознавця. За результатами вікторини відбулося нагородження дипломом кращого Шевченкознавця бібліотеки ім.Т.Шевченка;

- вручення гостям заходу DVD-дисків та буклетів з матеріалами, присвяченими життю і творчості Великого Кобзаря.


 

Про новорічні заходи у м .Запоріжжі

За традицією святкування Нового року в Запоріжжі почалось із церемонії запалювання найголовнішої ялинки міста.

19 грудня о 15.00 на площі Фестивальної відбулось театралізоване відкриття міської новорічної ялинки. Городян і гостей свята привітали з Новим 2013 роком Дідусь Мороз, Снігурка, та улюблені казкові герої. Про цікаві й головні події 2012 року допоміг нагадати «чарівний екран». У святі взяли участь колективи Палаців культури «Орбіта», «Хортицький», ПАТ «ЗАЗ», центру дитячої і юнацької творчості Комунарського району, ансамбль сучасного танцю «Фенікс», артисти міського театру танцю. Усього було задіяно близько 300 учасників. Городян зі святом привітали представники обласної та міської влади.

Вдруге цього року управлінням культури і мистецтв міської ради разом з департаментом освіти і науки, молоді та спорту міської ради проведено міський конкурс «Новорічна ялинкова іграшка», метою якого стало виготовлення індивідуальних ялинкових іграшок для прикраси центральної міської ялинки, на площі Фестивальній. До участі у конкурсі були запрошені школярі загальноміських шкіл та вихованці центрів дитячої та юнацької творчості міста. За підсумками конкурсу найкращі роботи прикрасили центральну міську ялинку, а переможцям були вручені дипломі та грошові премії під час урочистого відкриття міської новорічної ялинки на площі Фестивальній.

Традиційним стало проведення міської благодійної акції «Дід Мороз». 21 грудня від будинку міськвиконкому 70 Дідів Морозов розвезли новорічні подарунки дітям на 7-мі прикрашених автобусах в усі райони міста. Подарунки для них підготувало управління соціального захисту населення міської ради. У театралізації на початку акції взяли участь артисти дитячих самодіяльних колективів Палаців культури «Орбіта», «Титан», «Хортицький» та муніципального театру танцю.

З 2000 року управлінням культури і мистецтв міської ради була закладена традиція зустрічі Нового року на площі Фестивальній. Цього року для запорожців та гостей міста з 23 години буде організовано танцювально- розважальну програму «Дискотека 80-х» за участю ді-джеїв нашого міста. Показувати танцювальні рухи та створювати святковий настрій тим, хто прийшов на площу будуть ведучі свята та група танцювальних аніматорів у костюмах діда Мороза та Снігуроньок. На великому екрані, встановленому на площі, будуть транслюватись новорічні вітання Президента України, голови облдержадміністрації та міського голови. О 00.30 пролунає святковий салют.

З метою організації змістовного дозвілля дітей та молоді під час зимових шкільних канікул та розширення спектру різноманітних форм проведення новорічних вистав з 24 по 26 грудня у комунальних Палацах культури «Заводський», «Хортицький», «Титан» та «Орбіта» та кіноконцертному залі ім.О.Довженка управлінням культури і мистецтв міської ради в шостий раз буде проведено міський конкурс-огляд на кращу організацію новорічних вистав для дітей та молоді. Конкурсна комісія у складі провідних фахівців міських

закладів культури і мистецтв оцінюватиме оригінальність постановок, нові форми інсценіровок. За результатами конкурсу будуть визначені переможці у номінаціях: краща режисерська робота; кращий сценарій новорічної "вистави; краще художнє оформлення; краща жіноча і чоловіча роль; краща роль другого плану: жіноча, чоловіча. Всі лауреати отримають грошову винагороду від управління культури і мистецтв міської ради.

Також традиційно відбудуться святкові новорічні заходи у школах естетичного виховання, муніципальних театрах та бібліотеках.

У всіх палацах культури для дітей міста проводяться казкові вистави. Для молоді - новорічні розважальні програми (дискотеки).

 
Фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва

“АКОРДИ ХОРТИЦІ” 

 

Щороку в період шкільних весняних канікул лунають “Акорди Хортиці”. Цей фестиваль є спільним проектом управлінь культури і туризму Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради, обласної філармонії, міської дитячої філармонії та Запорізького обласного благодійного фонду “Акорд”.

Дитячий фестиваль “Акорди Хортиці” проводиться у трьох номінаціях: соліст з оркестром, соліст-інструменталіст, ансамблі. “Акорди Хортиці” – єдиний на Україні дитячий фестиваль, котрий має престижну номінацію “соліст з оркестром”. Щороку 30 дітей з України та інших країн мають рідкісний шанс виступити із симфонічним оркестром. Унікальну роль у фестивалі відіграють музиканти симфонічного оркестру та особисто художній керівник, головний диригент, народний артист України В.Редя зі своїм особливим, небайдужим творчим ставленням до юних музикантів.

У рамках фестивалю проводяться відкриті конкурси - юних композиторів, юних концертмейстерів та з 2012 року юних музикознавців. З 2006 року започатковано проведення педагогічних конференцій, які надають можливість викладачам поділитися педагогічним досвідом, а також підвищити свій професійний рівень.

З 2005 року лауреати фестивалю беруть участь у багатьох творчих проектах Міжнародного благодійного фонду В.Співакова. Їх запрошують для участі у концертах фестивалів «Москва зустрічає друзів» (Росія),  «Фестиваль трьох кордонів»  (Німеччина), «У гостях у Айвазовського», «Музика - наш спільний дом» (Україн.

З кожним роком збільшується кількість учасників та розширюється їх географія. Якщо в першому фестивалі взяли участь тільки 80 учасників з Криму та Запорізької області, то зараз – понад 500 учасників з міст України та інших країн – Росії, Білорусі, Грузії. Гостями фестивалю були молоді виконавці із США, Австрії, Кореї, Китаю, Німеччини. Надзвичайно важливим є те, що запорізькі юні музиканти мають рідкісну можливість почути яскраві виступи кращих юних виконавців з інших міст України. І це добре, бо виступи талановитих однолітків справляють на дитину сильніше враження.

Метою фестивалю є не тільки пошук обдарованих дітей, а й надання їм можливості подальшого творчого зростання. Тому у складі журі працювали провідні педагоги української виконавської школи - Гнєдаш В., Козлов В., професори Національної музичної академії ім.П.І.Чайковського.

У різні роки членами журі були Ольга Рівняк, солістка Національної філармонії України, доцент Національної музичної академії ім.П.І.Чайковського; Андрій Сикорський, соліст Національної філармонії Білорусі, викладач кафедри фортепіано Білоруської Академії музики; Олександр Костін, композитор, лауреат державної премії ім.Т.Шевченка; Наталія Боєва, член Спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв України; лауреати міжнародних конкурсів Андрій Ільків, Володимир Зубицький, Євген Костенко та інші. Ще однією особливістю фестивалю є те, що усі члени журі виступають на відкритті фестивалю як артисти, демонструючи найвищий рівень виконавської майстерності.

Конкурсні виступи проходять в камерній та концертній залі Запорізької обласної філармонії та на базі шкіл естетичного виховання нашого міста. Учасникам з інших міст України створюються всі необхідні умови для репетицій і відпочинку.

За 12 років у фестивалю з’явилося багато друзів і помічників. Це, в першу чергу, обласні та міські органи влади: щорічно лауреати і дипломанти фестивалю отримують подарунки від виконавчого комітету Запорізької міської ради. Всі учасники фестивалю-конкурсу отримують сертифікат учасника. Спеціальними дипломами нагороджуються викладачі, ілюстратори та концертмейстери, які показали високий рівень майстерності. За доброю традицією міський голова дарує велику м'яку іграшку наймолодшому учаснику фестивалю-конкурсу.

Фестиваль “Акорди Хортиці” має власну емблему.

У цьому році з 26 по 30 березня в нашому місті відбудеться ХІІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці»

На участь і ХІІ фестивалі надійшло 380 заявок (із Запоріжжя – 150, з інших міст – 230). Це близько 500 учасників з України, Росії, Грузії, Білорусі.

У складі журі:

- Євген Ржанов (Україна) – голова журі, викладач кафедри музичного мистецтва КІМ ім..Глієра, професор, засновник музичного об’єднання «MUSIZEUM» (Німеччина), заслужений артист України;

- Богдана Півненко (Україна), солістка Національного ансамблю солістів «Київська камерата», викладач кафедри струнно-смичкових інструментів Національної музичної академії ім.П.І.Чайковського ;

- Віктор Бабарикін (Білорусь), художній керівник та головний диригент Президентського оркестру Республіки Білорусь;

- Галина Кисельова (Росія), композитор, керівник дитячого хору «Елегія», консультант Міжнародного благодійного фонду В.Співакова;

- Андрій Ільків (Україна), соліст Національного Будинку камерної та органної музики, соліст оркестру Філармонії Націй,  лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів, заслужений артист України;

- провідні музиканти та викладачі української виконавської школи.

 Головним заохоченням фестивалю-конкурсу 2012 року стане участь переможців у концертах фестивалів «Москва зустрічає друзів» (Росія),  «У гостях у Айвазовського» та у великому концерті лауреатів «Акорди Хортиці», що відбудеться у Львові.

 У цьому спільному проекті суттєву допомогу надає міська влада. Це виготовлення буклету фестивалю (15 тис.грн.), пам’ятні знаки лауреатам фестивалю (7тис.грн), забезпечення охорони громадського порядку, чергування медичних працівників, надання приміщень шкіл естетичного виховання для проведення конкурсних виступів та репетицій тощо.

У нашому місті набирає обертів волонтерський рух  друзів фестивалю. Вже у  цьому році  упродовж 5 днів конкурсу допомагають понад 500 небайдужих помічників – працівників шкіл естетичного виховання нашого міста.

 


 

В дни весенних школьных каникул проходит Всеукраинская неделя детской и юношеской книги.

Традиционно в рамках Недели управление культуры и искусств  Запорожского городского совета и библиотеки для детей г.Запорожье проводят ряд тематических, познавательных и  развлекательных мероприятий.

20.03.2012 в 11.00   в помещении Центральной библиотеки для детей им.М.Андросова  (ул.Дзержинского,51 тел.764-54-97) в рамках открытия Недели состоится рекламная акция «В мир увлечений меня ты, книга, приведи!»  В программе мероприятия: знакомство с  историей праздника Недели детской и юношеской книги, театрализованные выступления, викторины, встреча с детской писательницей Сумской Е.Б.


 

Інформація управління культури і мистецтв міської ради

 

9 лютого 2012 року  о 16.00  у   приміщенні    бібліотеки-філії    ім.Хмельницького  (вул.Історична, 1, т.35-14-73) відбудеться майстер-клас з виготовлення годівниць для птахів «Хто, якщо не ми?»

Організатори заходу: Управління культури і мистецтв міської ради, бібліотека ім.Хмельницького. У заході візьмуть участь учасники Клубу дитячої технічної творчості комбінату «Запоріжсталь».

Мета заходу – привернення уваги дітей та молоді до проблем навколишнього середовища, виховання почуття відповідальності та любові до «братів менших»

До участі у заході запрошуються усі бажаючі.


 

ПОЛОЖЕННЯ

про міський конкурс "Новорічна ялинкова іграшка"

 1.Загальні положення.

 1.1. Організаторами міського конкурсу "Новорічна ялинкова іграшка"  (далі – Конкурс) є департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради,  управління культури і мистецтв Запорізької міської ради.

1.2. Мета Конкурсу – залучення підростаючого покоління до активної участі у громадському та культурному житті міста, забезпечення організації змістовного дозвілля дітей і молоді.

  1.3. Завдання Конкурсу – виготовити індивідуальні ялинкові іграшки силами школярів м.Запоріжжя та прикрасити центральну міську ялинку на площі Фестивальній.

 2. Умови та порядок проведення Конкурсу.

2.1. До участі у конкурсі приймаються колективні роботи учнів загальноосвітніх шкіл без вікових обмежень.

2.2. Представлені на Конкурс новорічні ялинкові іграшки повинні мати орієнтовний розмір  50х50 см,  бути легкі,  яскраві та виготовлені з  міцного сучасного матеріалу, який не псується від  погодних умов /дощ, сніг, мороз тощо/. 

Особливою вимогою Конкурсу є вогненебезпечність ялинкових іграшок, які не мають здатності до займання від феєрверків та ялинкових електричних гірлянд. Заборонено виготовляти  іграшки з легкозаймистих матеріалів /папір, картон, вата тощо/. 

Ялинкова іграшка обов'язково повинна мати зручне кріплення для надійного  закріплення  на конусному каркасі штучної міської ялинки.

2.3.  Конкурс проводиться у три етапи.

І-й - відбірковий. У навчальному закладі організовується виготовлення іграшок /відповідальний – директор навчального закладу/ та створюється комісія, яка за своїм рішенням обирає не більше трьох робіт та направляє їх до 10 грудня 2011 року міському культурному центру "Народний дім" /вул.Трегубенка,5, тел.236-78-24/.

До кожної творчої роботи необхідно надати додаткову інформацію (назва роботи, назва навчального закладу, вік учасників, прізвище відповідальної особи та її контактний телефон).

Представлені ялинкові іграшки після закінчення Конкурсу не повертаються.

 ІІ-й – міський. Проходить на базі міського культурного центру "Народний дім" /вул.Трегубенка,5/. Для підведення підсумків Конкурсу створюється конкурсна комісія. Склад конкурсної комісії затверджується наказом управління культури і мистецтв Запорізької міської ради за погодженням із департаментом освіти і науки, молоді та спорту міської ради.

 ІІІ-й – заключний. Розміщення найкращих ялинкових іграшок на головній міський ялинці. Нагородження переможців дипломами та пам’ятними сувенірами на площі Фестивальній під час урочистого відкриття міської новорічної ялинки.

 

Всеукраїнський мистецький пленер «Хортиця крізь віки».

Проводиться щорічно починаючи з 2003 р. в Запорожжі. З 6 по 22 серпня 2008 р. відбувався шостий мистецький пленер «Хортиця крізь віки».
Організатори: Запорізька організація Національної спілки художників України (ЗОНСХУ), Національна спілка художників України, управління культури запорізької міської ради, управління культури Запорізької обласної державної адміністрації.
До участі в пленері запрошуються професійні художники, які працюють в різноманітних видах образотворчого мистецтва: живописі, графіці, скульптурі, декоративно-прикладному мистецтві, цікавляться історичною тематикою, історією Запорозького козацтва, історією України.
Участники пленеру протягом двох тижднів проживають та творчо працюють на о. Хортиці – найбільшому річковому острові Європи, з яким пов'язані найяскравіші сторінки історичного минулого України. Участники пленеру відвідують історичні, археологічні пам'ятки, музеї та найбільш живописні місця запорізького краю.
Відбір художників для участі в пленері проводиться на конкурсній основі: претенденту необходно надіслати на адресу організаторів пленеру:
- репродукції 2 своїх творів, які автор має передати оргкомітету за участь в пленері та надати інформацію про ці твори: назву, розміри, техніку виконання, рік виконання;
- свій фотопортрет (для каталогу);
- коротку інформацію про автора: рік народження, освіта, місце проживання, види мистецтва, в яких працює автор;
- адресу, контактний телефон, Е-mail;
Щорічно видається каталог пленеру, який презентується під час звітної виставки.
З творів участників пленерів «Хортиця крізь віки» формується колекція творів та в подальшому презентується в музеях та виставкових залах України. Твори пленеру «Хортиця крізь віки» в 2005-2006 р.р. експонувалися в Києві, Черкасах, Кіровограді, Херсоні. Частина творів передається музеям Запоріжжя.
Адреса оргкомітету пленеру:
69005 Україна, м. Запорожжя, бульвар Центральний, 3, ЗОНСХУ
тел: +3 8 061 233 34 97;
тел +3 8 050 69 89 610;
www.artgallery.zp.ua
E-mail:contact@ artgallery.zp.ua

УЧАСНИКИ ПЛЕНЕРУ НА ВІДКРИТТІ ВИСТАВКИ

ВІДКРИТТЯ ВЕРНІСАЖУ ПЛЕНЕРУ


Фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва
“АКОРДИ ХОРТИЦІ”

З 2001 року в період шкільних весняних канікул у м.Запоріжжі проходить фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва “Акорди Хортиці”. Цей фестиваль є спільним проектом управлінь культури Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради, обласної філармонії, міської дитячої філармонії та Запорізького обласного благодійного фонду “Акорд”.
Дитячий фестиваль “Акорди Хортиці” проводиться у трьох номінаціях: соліст з оркестром, соліст-інструменталіст, ансамблі. “Акорди Хортиці” – єдиний на Україні дитячий фестиваль, що має престижну номінацію “соліст з оркестром”, де є унікальна можливість виступити разом із симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії під керівництвом народного артиста України В.Реді.
У рамках фестивалю проводяться 2 відкритих конкурси: юних композиторів та юних концертмейстерів. З 2006 року започатковано проведення педагогічних конференцій, які надають можливість викладачам поділитися педагогічним досвідом, а також підвищити свій професійний рівень.
За сім років у фестивалі взяли участь понад 1,5 тисячі талановитих музикантів з різних міст України та інших країн. Лауреатами і дипломантами цього дитячого форуму стали понад 300 талановитих дітей, для яких перемога на фестивалі “Акорди Хортиці” стала першим кроком у їхньому подальшому мистецькому житті.
З кожним роком збільшується кількість учасників та розширюється їх географія. Якщо в першому фестивалі взяли участь тільки 80 учасників з Криму та Запорізької області, то у сьомому фестивалі – 350 учасників з 35 міст України та інших країн. Гостями фестивалю були молоді виконавці із США, Австрії, Кореї.
Метою фестивалю є не тільки пошук обдарованих дітей, а й надання їм можливості подальшого творчого зростання. Тому до складу журі увійшли провідні педагоги української виконавської школи. Незмінний голова журі – Гнєдаш В.Б., професор Київської Національної музичної академії.
Ще однією особливістю фестивалю є те, що усі члени журі виступають на відкритті фестивалю як артисти, демонструючи найвищий рівень виконавської майстерності.
За сім років у фестивалю з'явилося багато друзів і помічників. Це, в першу чергу, обласні та міські органи влади: щорічно лауреати і дипломанти фестивалю отримують подарунки від Запорізької обласної державної адміністрації та виконавчого комітету Запорізької міської ради. Учасникам з інших міст України створюються всі необхідні умови для репетицій і відпочинку. Місто люб'язно надає аудиторії своїх музичних шкіл для репетицій. Управління культури міської ради, як один з організаторів фестивалю, надає конкретну матеріальну допомогу талановитим юним музикантам: сім років поспіль сплачує вступний внесок за участь у фестивалі юних музикантів м.Запоріжжя.

Відкритий театральний фестиваль “Золота Хортиця”

Театральний фестиваль “Золота Хортиця” започаткований у 2005 році. У роботі першого фестивалю брали участь театральні колективи з України, Росії, Латвії, які працюють у форматі “камерна сцена”. Другий Відкритий театральний фестиваль “Золота Хортиця. Етно- 2006” був присвячений етнічній темі. У фестивалі приймали участь творчі колективи та артисти з України, Білорусії, Японії та Угорщини.
У 2007 році відбувся ІІІ Відкритий театральний фестиваль “Золота Хортиця. Курбас-інтерфест- 2007” , присвячений 120-річчю від дня народження Леся Курбаса - видатного режисера, актора, драматурга, публіциста, перекладача, засновника новаторського театру “Березіль” та українського театру модерну, “першого українського театрального авангардиста”.
Фестиваль носить багатоаспектний формат – святкове відкриття, театральні постановки, вистави просто неба, спеціальна програма “Відеоніч”– нічний показ робіт у форматі відеоарт, авторське і паралельне кіно, а також – форум, круглий стіл, семінар, фотовиставки.
На сцені Запорізького муніципального театру-лабораторії “Ві” свої вистави представили пермський театр “У Моста”, санкт-петербурзький театр “Активна Сторона Нескінченності”, київський Центр сучасного мистецтва “ДАХ”, київський театр “Вільна сцена”, львівський театр “У кошику”, кишинівська “Студія театральної імпровізації”. У рамках “Відеоночі” була представлена творчість запорізького відео-арт-андеграунда – представників Студії Візуальних мистецтв Г.Лещенка і Ю.Баранніка; художник В.Гуліч продемонстрував відеопроекти “Зоо-на” та “Авто-вірус”.
У рамках ІІІ Відкритого театрального фестивалю “Золота Хортиця” відбувся Перший театральний слем, мета якого – популяризація театрального мистецтва в молодіжному середовищі, надання можливості виявити себе акторам-початківцям.
Засновниками фестивалю виступають Запорізька міська рада, управління культури Запорізької міської ради та муніципальний театр-лабораторія “Ві”. Фінансове забезпечення здійснюється Запорізькою міською радою та спонсорами.

Всеукраїнський рок-фестиваль “ Zа–поріг”

Всеукраїнський фестиваль рок – музики “ Z а–поріг” започаткований у 2005 році і тепер проходить щорічно у рамках святкування Дня міста.
Цей фестиваль - справжнє свято рок – музики для усіх учасників і прихильників даного музичного направлення. Щороку у фестивалі приймають участь запорізькі творчі колективи “Небо славян”, “Фаберже”, “Hunting Ground”, “Декаданс”, які вже неодноразово захищали честь Запоріжжя на престижних міжнародних та всеукраїнських фестивалях, конкурсах високого рівня, таких як “Перлини сезону”, “Червона Рута”, “Євробачення”, “Таврійські ігри”. Також у програмі фестивалю проходять виступи гостей із інших міст України – Дніпропетровська, Києва, Полтави, Львова тощо.
Фінансову підтримку фестивалю забезпечує виконавчий комітет Запорізької міської ради та управління культури Запорізької міської ради.

Загальноміські заходи

Пріоритетним напрямком роботи управління культури міської ради у 2007 році був пошук нових підходів щодо організації змістовного дозвілля городян.
Проведено великі масові загальноміські заходи до пам'ятних дат та державних свят, які згуртовують територіальну громаду Запоріжжя навколо міської влади: новорічні та різдвяні розважальні програми, загальноміське свято "Проводи зими", День Перемоги, заходи до Міжнародного жіночого дня 8 Березня, Дня сміху, Міжнародного дня захисту дітей, Дня незалежності України, Дня Конституції, Дня міста – 2007, Дня визволення м.Запоріжжя від фашистських загарбників.
До 20-ї річниці Чорнобильської катастрофи організовано проведення мітингу-реквієму біля пам'ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи.
З нагоди 62-річниці Перемоги було організовано цілу низку заходів: театралізоване дійство з відтворення бойових дій "Пам'ять жива", тематичні виставки робіт художників, фотохудожників, урочиста церемонія покладання траурної гірлянди та квітів на Алеї Слави; святковий марш-парад ветеранів; традиційний мітинг на площі ім.Леніна, у парках та на відкритих майданчиках відбулись концертні програми. Вперше на Алеї Слави свою концертну програму представив Запорізький юридичний інститут.
До Міжнародного дня захисту дітей у рамках обласної акції "Безпечне дитинство – запорука майбутнього України" на площі Фестивальній організовано святкову концертну програму. У парку Металургів, біля пам'ятного знаку воїнам, що загинули у мирний час, проведено мітинг-реквієм "Доки мати жива".
З метою підвищення рівня культурного обслуговування різних верств населення м. Запоріжжя та подальшого удосконалення системи культурно-дозвіллєвої сфери міста управлінням культури міської ради у 2007 році організовано 27 концертних програм у Центральному парку культури і відпочинку "Дубовий гай".
У червні 2007 року на о.Хортиця проведено урочисте відкриття Всеукраїнської культурно-мистецької, громадсько-політичної акції "Рушник національної єдності".
Традиційно широко відзначався День міста –2007, який було урочисто відкрито 6 жовтня на каскаді фонтанів "Райдуга". На Набережній відбулось урочисте театралізоване відкриття Покровського ярмарку. Під час заходів цінними подарунками були відзначені почесні громадяни м.Запоріжжя, ветерани війни та праці. У рамках свята відбулася презентація культурно-розважального містечка "Мистецька веселка", де працювали майданчики "Запорізьке авто: історія та сучасність"; "Місто майбутнього"; "Алея майстрів"; "Художній вернісаж"; "Майстерня танцю"; "Запорізька родина"; "Пісенна вітальна"; "Молодіжне містечко"; "Сонечко". Яскравим фіналом свята стала шоу-програма за участю гурту "Океан Ельзи", Л.Лещенка та інших відомих естрадних виконавців та святковий феєрверк.
З нагоди Дня визволення м.Запоріжжя від фашистських загарбників на площі Фестивальній було організовано святковий захід "Покровські дзвони Хортицького Спасу". У рамках свята відбулась виставка національних костюмів, працювали "Містечко майстрів" та польова козацька кухня. На завершення свята відбувся гала-концерт ХІ Міжнародного фестивалю козацьких бойових і традиційних мистецтв "Спас на Хортиці – 2007" імені Анатолія Єрмака. Завершилось свято яскравим феєрверком.
У рамках святкування Дня міста відбувся ІV міський фестиваль "Ветераны в строю" – спільний проект управління культури Запорізької міської ради та міської ради ветеранів. Переможці та учасники були відзначені цінними подарунками від виконавчого комітету Запорізької міської ради.

Фестиваль вітчизняного кіно “Запорізька синерама”

Дев'ятий рік поспіль на базі "Кінотеатра ім.О.Довженка" проходить фестиваль вітчизняного кіно "Запорізька синерама". Головна мета фестивалю – підтримка вітчизняного кінематографу та знайомство глядачів із талановитими режисерами та акторами. Цього року на фестиваль були запрошені перспективні молоді українські кінорежисери, які представили свої перші стрічки. Традиційно, у рамках фестивалю відбулись тематичні акції для школярів та молодих сімей, які чекають на народження малюків.
Засновниками фестивалю є управління культури Запорізької міської ради та адміністрація кінотеатру ім.О.Довженка

Міжнародний фестиваль джазової музики "Запорізький джем"

Другий рік поспіль напередодні новорічних свят проходить Міжнародний фестиваль джазової музики "Запорізький джем" за участю провідних джазових колективів. У 2007 році відбувся ІІ Міжнародний фестиваль джазової музики "Запорізький джем", у якому взяли участь джазові музиканти із Києва, Харкова, Донецька та Польщі. Фестиваль був започаткований у 2006 році управлінням культури Запорізької міської ради і міським джаз-клубом.

Заклади культури міста Запоріжжя

Інформаційний матеріал щодо Національного заповідника "Хортиця"

Інформаційний матеріал щодо Музею історії запорозького козацтва Національного заповідника "Хортиця"

Обласний краєзнавчий музей – вул. Чекістів, 31-а, директор – Шаповалов Георгій Іванович, т. 64-55-35.

Обласний художній музей – вул. 40 років Радянської України, 76-б, директор – Борисова Галина Степанівна, т. 33-40-63.

Національний заповідник «Хортиця» - о. Хортиця, генеральний директор – Остапенко Максим Анатолійович, т. 52-51-88.

Запорізька організація Національної Спілки художників України – тел. 233-34-97, 279-53-69. Голова Запорізької організації Національної Спілки художників України Гресик Ірина Станіславівна. Тел. 8-050-69-89-610.

Виставкова зала обласного осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва України – вул. Правди, 20, директор – Білоцерківська Ніна Петрівна, т. 34-71-60.

Фотоклуб обласного відділення Спілки фотохудожників України – пр. Леніна, 159, директор – Бурбовський Олег Олександрович.

 

     
     
     
     
     
     
     

Яндекс.Метрика  
Шановні відвідувачі і користувачі сайту,
ми будемо вдячні, якщо Ви не забудете зробити посилання на нашу адресу www.meria.zp.ua
при використанні матеріалів сайту.

© 2007
Разработка сайта Smart Internet